فهرست
یادداشت: در ستایش نمایش / ویوا ال کلاسیکو
یادداشت: در ستایش نمایش / ویوا ال کلاسیکو

یادداشت: در ستایش نمایش / ویوا ال کلاسیکو

آی اسپورت - الکلاسیکوی 226 فوتبال نبود اگر هم بود یک فوتبال معمولی نبود. 

شهامت دو تیم در ارائه یک فوتبال رو به جلو و سراسر هجومی آنچنان شور و شعف برانگیز بود که داور مسابقه هم جسارت گرفتن تصمیمات سخت و تعیین کننده را به خود بدهد(هرچند کمی اشتباه!). بله، تفکر تاتا و کارلتو (و نه مهره های برگزیده شان!) علاوه بر بازیکنان، بر روی تیم داوری نیز اثر گذار بود. شاید آنها روی تماشاگرانشان نیز اثر گذارند وقتی در یک بازی 90 دقیقه ای می توانند بارها میل آنان را تغییر دهند. به طوری که سکوها گاهی به تساوی بیاندیشد و در آخر بیم شکست سرتاسر وجودشان را فرا گیرد
. برای بیننده در الکلاسیکو هیچ چیز جالب تر از این نیست که مربیان دو تیم کاملاً متفاوت از بقیه فکر می کنند. آنها یک لحظه از پیاده کردن تفکراتشان دست نکشیدند و مدام اندیشه شان را پیاده کردند تا چنین جدال جذاب و زیبایی شکل گیرد.
عجیب تر از همه این است که در چنین بازی بزرگی مسی هت تریک می کند، گران قیمت ترین خرید ها بیل و نیمار اند، بهترین بازیکن حال حاضر دنیای فوتبال یعنی رونالدو در بازی حضور دارد اما ستاره اش دی ماریاست. هافبک آرژانتینی که تصور نمایشی تا این حد فوق العاده برابر تیم کشورمان بی نهایت ناخوشایند است!کریم بنزما دو گل زیبا برای رئال به ثمر رساند


باید باور کرد شهامتی که گردانندگان الکلاسیکو دارند از استاندارها فراتر است. فوتبالی که دو غول بزرگ اسپانیا در دیدار برگشت لالیگای فصل 14-2013 در سانتیاگو برنابئو به نمایش گذاشتند خواب را به کلی از سرت می پراند با اینکه سوت پایان بازی بسیار دیر وقت کشیده شود.
فارغ از نتیجه نهایی (که هر دو تیم به واقع بازی پایاپایی انجام دادند.) دیدن الکلاسیکو حالت را خوب می کند. این شاهکار ناب مستطیل سبز شاید بتواند به پزشکان کمک کند تا از این به بعد با تجویز تماشای الکلاسیکوی 226 بیمارانی را مداوا، یا فقط بهتر کند. به خصوص بیمارانی که گرفتار دربی پایتخت اند، بازیکنان و البته مربیان!

مهدی بشکنی - ستون نویس آی اسپورت


     
آی اسپورت
2014-03-24 21:31:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر