فهرست

اتفاق ویژه: بوشهر بخشی از میزبانی جام جهانی؟

آی‌اسپورت- این بخشی از یک خبر مهم است. بوشهر قرار است بزودی منطقه آزاد شود، یکی از ده‌ها نقطه‌ای که بزودی قرار است منطقه آزاد شوند اما برای بوشهر بندری ، تصمیمی ویژه گرفته شده که می‌تواند این منطقه را به یک قطب بزرگ اقتصادی اقلا در کوتاه مدت تبدیل کند. خبرآنلاین نوشت: بوشهر نزدیکترین مرز آبی ایران را با شهر دوحه قطر دارد. شهری که 6 سال دیگر میزبان جام جهانی فوتبال است. شهری که برای میزبانی این بازی‌ها قرار است به یک ابرشهر بدل شود اما باز هم امکانات مکانی لازم برای چنین افزایش حجمی را ندارد. قطری‌ها در دل همه اختلاف نظرهای سیاسی که در سال‌های اخیر با کشورمان داشته‌اند اما چاره‌ای غیر از کمک گرفتن از همسایه شمالی شان ندیدند. جعفر آهنگران مدیر امور مناطق ویژه دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مصاحبه اخیرش گفته است:« اخیرا تفاهم‌نامه‌ای با قطر امضاء شده و با توجه به این‌که آنها میزبان بازی‌های جام جهانی 2022 هستند، علاقمندند بخشی از تدارکات را از طریق ایران تامین کنند و با توجه به این‌که بوشهر نزدیک‌ترین نقطه به قطر است به عنوان منطقه آزاد انتخاب شد تا برای تامین نیازهای بازی جام جهانی 2022 اقدام کند.»
این پروژه‌ای است که رسما ایران را هم در بخشی از اتفاقات جام جهانی 2022 دخیل می‌کند. مسابقاتی که پیش‌بینی شده نزدیک به 4 میلیون طرفدار فوتبال را به همسایه جنوبی ایران می‌کشاند و رونقی در اقتصاد گردشگری منطقه ایجاد می‌کند. مناطق جنوبی کشورمان در آن زمان می‌توانند بخشی از این چرخه اقتصادی را جذب کنند و این یکی از اهداف مهم گردشگری برای کشورمان است.

این طرح بر اساس برنامه‌ریزی کارشناسی اتفاق افتاده است. مشارکت در ساخت و ساز ، انتقال بخشی از تجهیزسازی قطر و برنامه های لجستیکی در کنار آماده‌سازی سواحل جنوبی کشور برای تسهیل شرایط ورود گردشگران به کشور ، برنامه‌ای بلندپروازانه از سوی دولت است. ساخت کمپ‌های تمرینی و امکان میزبانی از تیم‌هایی که می‌خواهند شرایط تمرینی در قطر را مشابه سازی کنند، آمادگی برای میزبانی از گردشگران، از دیگر برنامه‌هایی است که می‌تواند ایران را در سود جام جهانی سهیم کند.

کدخبر:9412
  ۵  
آی اسپورت
2015-12-26 23:14:02
نظر دهید
۵ نظر
-
شنبه ۵ دی ۱۳۹۴، ۲۳:۴۰
چرت و مزخرف
توهم
شنبه ۵ دی ۱۳۹۴، ۲۳:۴۴
تو کدوم هتل میخان میزبانی کنند تو کدوم کمپ تمرینی میخان تمرین کنند .رویاپردازی همراه با توهم
-
يكشنبه ۶ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۰۵
آگه بشه عالیه واسه ما اهالی استان بوشهر و همچنین واسه کشورمون
-
يكشنبه ۶ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۲۹
هه
-
يكشنبه ۶ دی ۱۳۹۴، ۰۲:۴۸
مسئولین استان بوشهر به جای رویا پردازی در زمینه صادرات به قطر به داد ایرانجوان برسند تیمی که با 450 میلیون هزینه طی دو هفته اخیر آلومینیویم و صنعت نفت میلیاردی را برده ولی بازیکنان 100 هزار تومن پاداش نگرفته اند!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر