فهرست

کتابی که توخل با آن میکیتاریان را متحول کرد

آی‌اسپورت- در تعطیلات زمستانی کارهای زیادی انتظار میشائل تسورک مدیر ورزشی دورتموند را می‌کشند. قراردادهای میکیتاریان، هوملس، گوندوگان، شملتسر، سون بندر، پیشچک و لایتنر در سال ۲۰۱۷ به پایان خواهند رسید؛این به بدان معناست که باید سریعا با آنها تمدید کرد. سایت هواداران دورتموند در این باره نوشت: تسورک در حال حاضر پیشرفت زیادی در تمدید قرارداد میکیتاریان دارد و هر دو طرف به همکاری با یکدیگر مشتاق هستند.

می‌توان گفت این پاداش عملکرد توماس توخل سرمربی جدید باشگاه می‌باشد. میکیتاریان در تابستان امسال مطمئن نبود که آیا می‌تواند در دورتموند پیشرفت فوتبالی داشته باشد یا خیر. اما او عملکرد خوبی از خود به جای گذاشت. یکی‌ از کلیدهای این موفقیت این بود که توخل به میکیتاریان که در فصل پیش دائماً در خود فرو می‌رفت و راه حلی‌ برای بیرون آمدن از بحران ورزشی خود نداشت، یک کتاب به نام "The inner game of Tennis" هدیه کرد. مضمون این کتاب در مورد هنر داشتن آرامش در تمرکز بود که این باعث شد تا میکی از این فشار خارج شود. نویسنده این کتاب در این مورد توضیح می‌دهد که ورزشکاران همیشه باید به مقابله با دو حریف بروند؛ اول مقابله با حریف اصلی‌ و دوم مقابله با شک درونی‌ و ترسی‌ که در وجود خود دارند.

میکیتاریان در مصاحبه‌ای در این باره گفت: «من مدتی‌ خود را در باشگاه مسئول همه چیز می‌دانستم. اما اکنون احساس بسیار خوبی دارم. من اکنون این احساس را دارم که انگار نفس عمیقی کشیده‌ام و با بازدم این نفس  تمام فشارها از دوش من برداشته شده است». به نظر می‌رسد که این هافبک احساساتی‌ فشار ۲۷ میلیون یورویی که برای خریدش باشگاه پرداخت کرد را بر دوش خود احساس می‌کرد ولی حالا با کمک این کتاب توانست تغییراتی در خود دهد.


کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2015-12-27 01:17:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر