فهرست
آنالیز: نکاتی از پیروزی لیورپول مقابلِ لستر سیتی
آنالیز: نکاتی از پیروزی لیورپول مقابلِ لستر سیتی

آنالیز: نکاتی از پیروزی لیورپول مقابلِ لستر سیتی

پیتر اسمیت
 
یورگن کلوپ قبل از بازی گفته بود که لیورپول برایِ ماندن در کورسِ کسبِ سهمیه‌یِ چمپیونز لیگ باید این بازی را ببرد. تک گلِ کریستین بنتکه بهترین هدیه برایِ کلوپ بود و باعث شد تا لیورپول تا رده‌یِ هشتم بالا بیاید و تنها 5 امتیاز با رده‌یِ چهارم فاصله داشته باشد. لیورپول چهارشنبه مقابلِ ساندرلند قرار می‌گیرد و فرصتِ مناسبی دارد تا به ریتمِ دو پیروزیِ پشتِ سرِ برسد.
یکی از مهمترین نکاتی که کلوپ باید رویش کار کند پیدا کردنِ راهی برایِ استفاده‌یِ بهتر از بنتکه است. بنتکه تا قبل از این بازی تنها 5 گل زده بود و در همین بازی هم در دقیقه‌یِ پایانی در حالیکه کسپر اشمایکل وسطِ زمین بود موفق نشد گلِ دوم را بزند. کلوپ پیش از این و در توضیحِ نیمکت‌نشین کردنِ مهاجمِ بلژیکی‌اش مقابلِ واتفورد گفته بود که او باید کاری بیش از صرفا منتظر ماندن رسیدنِ ارسال‌ها کند. حالا با توجه به مصدومیتِ استوریج و اوریگی، بنتکه فرصتِ این را دارد که چهارشنبه هم در ترکیبِ اصلی بازی کند و خودش را مربی‌اش ثابت کند: «کلوپ برام توضیح داد که چه انتظاراتی ازم داره و منم سعی کردم همون کارها را در زمین انجام بدم.»
دیگر بازیکنِ مهمِ لیورپول در این بازی فلیپه کوتینیو بود. کلوپ در این بازی تیمش را 2-4-4 چیده بود و ستاره‌یِ برزیلی‌اش را به بالِ چپ منتقل کرده بود. درسته که کوتینیو در این بازی شوت‌های خطرناکی در حالیکه در عرض حرکت می‌کرد زد و بیش از هر بازیکنِ دیگرِ لیورپول ارسال داشت (9)، اما قبل از اینکه در نیمه دوم تعویض بشود تنها 59 بار پایش به توپ خورد. از این منظر فقط سیمون مینیوله و دیوک اوریگی که همان نیمه‎‌یِ اول مصدوم شد، آماری کمتر از کوتینیو داشتند. برایِ همین سوالِ مهمی پیش می‌آید که آیا کوتینیو در مرکز زمین بیشترین کارایی را ندارد؟ کوتینیو با 5 گل و 3 پاسِ گل مهمترین مهره‌یِ لیورپول در بعد هجومی است و منطقی است که در پستِ تخصصی‌اش بازی کند.
اما از منظر لستر سیتی این فرصتی مناسب برایِ رانیری و تیمش است که واکنشی درست به شکست بدهند. لستر سه‌شنبه شب در بازی‌ای بسیار حساس در کینگ پاور باید مقابلِ سیتی به زمین برود. برایِ همین زمانی برایِ افسوس خوردن نیست. محرض و واردی هر دو نیمه‌یِ دوم تعویض شدند، شاید برایِ اینکه رانیری با نگاهی منطقی این بازی را فدایِ بازی مقابلِ سیتی کرد. لستر قطعا تیمی دو نفره نیست، اما دو ستاره‌ای که رویِ هم 28 گل زده‌اند و 10 پاسِ گل داده‌اند، تاثیری غیر قابلِ انکار رویِ بازیِ صدرنشینِ لیگ برتر دارند.
 
 
     
آی اسپورت
2015-12-27 12:38:44
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر