فهرست
ستون طنزیم: سوشای کارآفرین
ستون طنزیم: سوشای کارآفرین

ستون طنزیم: سوشای کارآفرین

هومن جعفری/ایران ورزشی آی اسپورت - بله آقا! لب لعلی هم از گل به خودی محسن بنگر چشیدیم و نامبرده پنجمین گل خودش را به زیبایی هر چه تمام‌تر وارد دروازه سوشای کاستا کورتا نمود. ایراد نداره محسن! فدای سرت با تعصب. پاشو. لباساتو تکون بده برو سرجات.
سوشای کار آفرین! بله آقا! لب لعلی هم از کارت قرمز سوشا مکانی چشیدیم و نامبرده یک بار دیگر با دریافت کارت قرمز زمین مسابقه را ترک نمود. کلا از اخراج سوشا چند نفر خوشحال می‌شوند؟ یکی گلر ذخیره است. دومی احتمالا خود سوشاست که وقتی گلر ذخیره بازی می‌کند همه می‌گویند صد رحمت به سوشا! یکی گزارشگران تلویزیونی هستند که یک سوژه مفت و مسلم برای آب و تاب دادن به بازی پیدا می‌کنند. یکی ما جماعت طنزنویسیم که یک سوژه‌ای پیدا می‌کنیم در این قحط اعصاب، ستونمان را پر کنیم. یکی هم این پیشکسوتان پرسپولیس هستند که بعد از قرنی خبرنگاران زنگ می‌زنند در مورد اخراج سوشا از آنها نظر می‌پرسند. کارشناسان داوری هم البته از این نمد کلاهی به سر می‌گذارند و در مورد درستی و غلطی اخراج با هم بحث می‌کنند. یعنی سوشا جدا در همین چند خطی که حساب کردیم، با اخراج شدنش از بیل گیتس و استیو جابز بیشتر کارآفرینی کرده! دمت گرم پسر! اخراج شو! آمار اشتغالزایی را ببر بالا!
هیجان الکی! آقا هیجان دادن هم عالمی دارد. تیتر زده‌اند در جلسه بین پورحیدری و قلعه‌نویی چه گذشت! با خودمان گفتیم حتما منصورخان چوب برداشته تا سر کوچه دنبال امیرخان دویده یا سمت هم قندان پرت کرده‌اند! جو می‌دهید الکی! به هم سلام کرده‌اند، حال هم را پرسیده‌اند، کمی گپ فوتبالی زده‌اند، بعد هم از هم خداحافظی کرده‌اند! حالا هر کس نداند فکر می‌کند نشسته‌اند فهرست کاندیداهای انتخابات مجلس را با هم بررسی کرده‌اند که لیست مشترک بدهند! یک احوالپرسی ساده است دیگر!
نه تا این اندازه! موسی کمالی جانشین منابع انسانی نیروهای مسلح در واکنش به اتفاقات اخیر باشگاه تراکتورسازی به ایرنا گفته است: تمام بازیکنان فوتبالی که کارت پایان خدمت آنها مشکل داشت و تخلفاتی در صدور کارت آنها صورت گرفته بود در کنار 21 ماه خدمت به 6 ماه اضافه خدمت نیز محکوم شده بودند و موظف هستند 27 ماه خدمت کنند. وی ادامه داد: در این میان اگر بازیکنی کسر از خدمت هم داشته باشد باید این کسری از 27 ماه محاسبه شود البته فرماندهان این بازیکنان در صورتی که از این افراد راضی باشند می‌توانند دو سوم از جریمه آنها را ببخشند. نتیجه اخلاقی: البته ما از اضافه خدمت خوردن کسی خوشحال نمی‌شویم اما دوستانی که خدمت را با کارت غیرقانونی پیچانده بودند و جای زندان رفتن و حضور در منطقه صفر مرزی، به تیم بزرگ و پرطرفداری مثل تراکتورسازی پیوسته‌اند و مدام هم با خودشان حساب کرده‌اند که آخ جون! دو ماه دیگر می‌پیچانم می‌روم اینور و آنور، یک مقدار حساب کار دستشان بیاید! به این هتل هم که شما فکر می‌کردید نیست!
شرح مصیبت علی آقا منصوریان یکطور از گریه بازیکنان نفت تهران به علت نگرفتن حقوق‌های‌شان صحبت کرد که دلمان سوخت! اگر جای ما بودید چی می‌کردید رییس؟ اگر کلا دریافتی یک سالتان، یک درصد قرارداد ارزان‌ترین بازیکن لیگ بود که همان را هم آنقدر با تاخیر به شما می‌دادند که نه بفهمید کی گرفته‌اید، نه متوجه بشوید که خرجش کرده‌اید. اگر بانک آنقدر برای وامتان سود بانکداری تراشید که متوجه شدید هر ماه دارید کلی ضرر هم می‌دهید چطور؟ الان دوستان گریه می‌کنند برای پاس نشدن چک ماشین‌های آخرین مدل یا قصه نان شب است؟ اگر نان شب است آدرس بدهید ما هم بیاییم دور هم گریه کنیم دلمان باز شود! پوسیدیم بس که مردم را خنداندیم! یک بار هم بگذارید شرح مصایب بگوییم دلتان باز شود!

کد خبر:9402
  ۲  
آی اسپورت
2015-12-27 13:14:32
نظر دهید
۲ نظر
برزو روسونری
يكشنبه ۶ دی ۱۳۹۴، ۱۳:۳۵
خیلی لوس و بی مزه.
hiwa
يكشنبه ۶ دی ۱۳۹۴، ۱۵:۵۲
خیلی بی مزه بود طنز پرداز چه اعتماد به نفسی داره لامصب
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر