فهرست
آنالیز: نکات و آمارِ مهم از شکستِ سنگینِ آرسنال مقابلِ ساوتهمپتون
آنالیز: نکات و آمارِ مهم از شکستِ سنگینِ آرسنال مقابلِ ساوتهمپتون

آنالیز: نکات و آمارِ مهم از شکستِ سنگینِ آرسنال مقابلِ ساوتهمپتون

 
آی‌اسپورت – ویکتور وانایاما قبل از اینکه فصلِ پیش از سلتیک به ساوتهمپتون منتقل شود موردِ نظرِ آرسنال هم بود. نمایشِ هافبکِ کنیاییِ "قدیس‌ها" در این بازی مهرِ تاییدِ دیگری بود بر کیفیت بالایِ او. وانایاما در پستِ هافبکِ دفاعی تمامِ توپ‌هایِ مقابلِ دفاعش را جمع می‌کرد و بیش از هر بازیکنِ دیگری تکل زد (6 تکل موفق از مجموعِ 7). استواری وانایاما همراه با همکاریِ یوردی کلاسی کنارش، و بعد اوریل رومیو، فضایِ بسیار کمی به مسوت اوزیل داد و عملا قدرت خلاقه‌یِ آرسنال را نابود کرد.
بدین ترتیب با خنثی شدنِ اوزیل در میانه‌یِ زمین، بارِ وظایفِ هجومی رویِ دوشِ کمپبل و والکات و رمزی افتاد تا بلکه موفق شوند از کناره‌ها دفاعِ ساوتهپتون را دچارِ دردسر کنند، اتفاقی که در طولِ 90 دقیقه خیلی کم رخ داد. بازیکنانِ وایدِ آرسنال در این بازی تنها 4 بار موفق شدند مهاجمینشان را در باکسِ حریف پیدا کنند که این موقعیت‌ها هم با هوشیاری زوجِ ژوزه فونته و ویرجیل ون دایک به جایی نرسیدند.
از سویِ دیگر آرسنال که همیشه به پرس در زمین حریف و سرعتِ بالایِ بازی معروف است، در این دیدار تنها یک بار موفق شد توپ را در یک سومِ دفاعیِ ساوتهمپتون بگیرد. این مهمترین عامل برایِ شکل نگرفتنِ بازیِ مردانِ ونگر بود. خستگیِ آرسنالی‌ها قطعا نقشِ مهمی در این عامل بازی می‌کرد.
اما از منظرِ ساوتهمپتون بازی کردنِ شین لانگ به جایِ گراتزیانو پله، با توجه به سرعتِ بالایِ سادیو مانه، دینامیسمِ بیشتری به خطِ حمله‌شان داده بود. مهاجمِ سابقِ هال سیتی و وست بروم در این بازی 4 موقعیت گل داشت که از دوتایش استفاده کرد (5 گل و 2 پاسِ گل در 7 بازیِ اخیر در لیگِ برتر). جدا از این موقعیت‌ها لانگ کلِ بازی برایِ مرته‌ساکر و کوشیلنی دردسرساز بود و یک لحظه آرامش برایِ خطِ دفاعیِ آرسنال نگذاشت. نبودن فرانسیس کوکلن هم یک بار دیگر نشان دید ونگر غیر از او هیچ هافبکِ دفاعیِ مطمئنِ دیگری ندارد و این پست می‌تواند بهترین گزینه برایِ خریدِ ژانویه باشد.
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-12-27 13:24:26
نظر دهید

۱ نظر
برزو روسونری
يكشنبه ۶ دی ۱۳۹۴، ۱۴:۲۹
همیشه همین نتایج و غیرقابل پیش بینی بودن مسابقات لیگ برتر رو دلیل بر برتریش به سایر لیگهای اروپا میدونن اما به نظر من دلیل این نتایج، بازی مدرسه ای و سراسر هجومی و بی برنامه ی تیمهای انگلیسیه که از دقیقه یک تا 90 مث بازیکنایی که تازه فوتبالو شروع کردن میخوان حمله کنن و گل بزنن فقط!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر