فهرست
هفت ستاره ای که هرگز به توپ طلا نرسیدند
هفت ستاره ای که هرگز به توپ طلا نرسیدند

هفت ستاره ای که هرگز به توپ طلا نرسیدند

آی اسپورت - دو هفته دیگر سرنوشت توپ طلای ۲۰۱۵ مشخص می شود. مسی بیشترین شانس را برای کسب این جایزه دارد و به احتمال فراوان تبدیل به اولین بازیکن تاریخ فوتبال می شود که پنج توپ طلا برده است. در طول تاریخ ستارگان زیادی علیرغم آن که استحقاق کسب این جایزه را داشتند به آن دست نیافتند. شرایط هفت تن از معروف ترین بازیکنانی  هرگز دستشان به توپ طلا نرسید را با هم مرور می کنیم.
۱- رائول: شماره ۷ اسطوره ای رئال مادرید هرگز نتوانست به توپ طلا برسد. او در سال ۲۰۰۱ آقای گل لالیگا و لیگ قهرمانان شد اما اوون در یکی از جنجالی ترین رای گیری های تاریخ فاتح توپ طلا شد.
۲-پائولو مالدینی: یکی از بهترین مدافعان تاریخ فوتبال در میلان همه افتخارات ممکن را کسب کرد. روسونری ها پیراهنش را بازنشسته کردند و فقط پسرش می تواند این شماره را به تن کند. با این وجود او هرگز توپ طلا را نبرد.
۳- ژاوی هرناندز: هافبک اسبق بارسلونا بی تردید مهمترین بازیکن دوران طلایی این تیم با گواردیولا یا دوران پرافتخار تیم ملی اسپانیا بود. خیلی ها نرسیدن توپ طلا به ژاوی (به خصوص در سال ۲۰۱۰) را توهین به فوتبال می دانند.
۴- تیری آنری: اسطوره آرسنال و تیم ملی فرانسه کارنامه پرباری در دوران فوتبالش داشت اما توپ طلا هرگز به افتخاراتش  اضافه نشد. در سال ۲۰۱۳ به کسب توپ طلا نزدیک بود اما در نهایت ندود برنده شد.
۵- فرانس پوشکاش: اسطوره مجارستانی بی تردید یکی از بهترین بازیکنان قرن بیستم است که در رئال مادرید سه بار قهرمان اروپا و چهار بار آقای گل لالیگا شد اما مهاجم اسطوره ای فوتبال مجارستان هرگز به توپ طلا نرسید.
۶- آندرس اینیستا: مثل ژاوی او هم از کلیدهای موفقیت تیم ملی اسپانیا و بارسلونا بود اما قربانی هم نسل بودن با مسی و رونالدو شد.
۷- آندره آ پیرلو: این هافبک که در همه تیمهایش رهبر ارکستر بوده است تمامی افتخارات ممکن را در رده باشگاهی و ملی کسب کرد اما توپ طلا نصیبش نشد.

منبع: وبسایت برنامه 90
  ۲  
آی اسپورت
2015-12-27 13:52:36
نظر دهید
۲ نظر
توحید
يكشنبه ۶ دی ۱۳۹۴، ۱۴:۴۳
سال 2013 پاول ندود عصا دستش بوده ها.. 2003 بود که توپ طلا رو برد.
برزو روسونری
يكشنبه ۶ دی ۱۳۹۴، ۱۴:۴۷
این نامها رو هم جا انداختید: دلپیرو، توتی، دنیس برگکمپ، باتیستوتا، اتوئو، وسلی اشنایدر، زلاتان و ... . توپ طلا باید یه جایزه ی انفرادی باشه مستقل از جام بردن یا جام نبردن! به نظرم باید بر اساس آمار و ارقام توپ طلا اهدا بشه نه سلیقه ای، مثلاً واسه مهاجما(بیشترین گل با در نظر گرفتن تعداد موقعیت از دست رفته، تعداد دقایق بازی، تعداد توپ گیری، تکل، دریبل، پاس گل و...) واسه هافبک و گلر و ... هم همینطور مثلا گل واسه مهاجم یه امتیاز داشته باشه و سیو تک به تک واسه گلر هم یه امتیاز و کار بازیکنان ارزش گذاری بشه و در اخر امتیازات جمع بشه و توپ طلا به شایسته ترین بازیکن اهدا بشه. یا مثلا جمع امتیازات یه سایت معتبر مث whoscored در اخر سال معلوم بشه کدوم بازیکن بیشترین امتیاز رو کسب کرده.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر