فهرست
گزارش: مهمترین اتفاقاتِ لیگ برتر در سالی که گذشت
گزارش: مهمترین اتفاقاتِ لیگ برتر در سالی که گذشت

گزارش: مهمترین اتفاقاتِ لیگ برتر در سالی که گذشت

پل ویلسون
 
1-جیمی واردی و شکستنِ رکوردِ نیستلروی
 
شاید رکوردِ 10 بازی پشتِ سرِ هم گل زدن در لیگِ برتر چیزی بود که انتظارِ شکسته شدنش را داشتیم. اما چیزی که انتظارش را نداشتیم این بود که بازیکنی از لستر سیتی به این افتخار برسد، به خصوص بازیکنی که 3 سال پیش در لیگ‌هایِ محلیِ انگلیس بازی می‌کرد. جیمی واردی این فصل مقابلِ دروازه‌یِ حریفان غیرِ قابلِ مهار بوده است. مهاجمِ لستر که هم مورینیو و هم ون گال اعتراف کردند موفق به اجرایِ طرحی برایِ مهارش نشدند، مقابلِ یونایتد، برایِ یازدهمین بازیِ پیاپی گل زد تا رکوردِ مهاجمِ سابقِ این تیم، یعنی رود ون نیستلروی را بشکند و رکوردی جدید به نامِ خودش ثبت کند.
 
2-منچستر یونایتد 250 میلیون پوند خرج کرد و پیشرفت نکرد
 
در سالی که گذشت تنها کسی که اعتقاد داشت منچستر یونایتد در حالِ پیشرفت است و پروسه‌اش درست پیش می‌رود لویی ون گال بود. ون گال با تمامِ خرجی که کرد، تیمش این فصل از چمپیونز لیگ حذف شد و وقتی بعد از شکست مقابلِ ولفسبورگ ازش انتقاد کردند گفت که یونایتد پیشرفت کرده، چون یک مرحله در جامِ اتحادیه بالاتر آمده‌اند! درسته که یونایتدِ ون گال روزهایِ خوبی را هم پشت سر گذاشت، مثلِ پیروزی‎‌هایِ مقابلِ سیتی، لیورپول و اورتون، ولی در پایان سال کار به جایی کشید که حالا ون گال با مویز مقایسه می‌شود.
 
3-مورینیو واردِ جنگی شد که پایانی جز شکست نداشت
 
وقتی مورینیو در بازیِ اولِ فصل سرِ دکتر تیمش اوا کارنیرو عربده کشید، مشکلاتِ پشتِ پرده و درون باشگاهیِ چلسی بر ملا شد. این اتفاق شاید تنها بهانه‌ای بود برایِ نشان دادنِ نارضایتی مورینیو از اوضاعِ باشگاه، اما راهی که او شروع کرد، و تصمیمی که مبتنی بر عذرخواهی نکردن گرفت، تنها یک نتیجه می‌توانست برایش داشته باشد. این کار حتی از انگشت تویِ چشم تیتو ویلانووا کردن هم بدتر بود (حداقل ویلانووا حریف بود) و از همینجا به بعد بود که مشکلاتِ آقایِ خاص که قرار بود آقای خوشحال باشد روز به روز افزایش پیدا کرد. در نهایت مربی‌ِ مدافعِ عنوانِ قهرمانی با 9 شکست در نیمه‌یِ اولِ فصل اخراج شد.
 
4-پیشرفتِ باورنکردنیِ لستر
 
دوباره برمیگردیم سراغِ لستر. چاره‌ای نداریم. تیمی که کریسمسِ پیش تهِ جدول بود، حالا در صدرِ جدول قرار گرفته است. لستر این پیشرفتِ باورنکردنی را فقط مدیونِ جیمی واردی نیست، بلکه کسپر اشمایکل، دنی درینک‌واتر، مارک آلبرایتون و انگولو کانته، و البته ریاضِ محرز که اگر از واردی بهتر نبوده، بدتر هم نبوده، همه و همه سهمی چشمگیر در آن داشته‌اند. پس کردیتِ اصلی به رانیری تعلق می‌گیرد که قطعا کاری بیشتر از وعده‌یِ پیتزا با بازیکنانش کرده است.
 
5-آرسنال واقعا شبیه به قهرمان شده
 
مطمئنیم که آرسنالی‌ها بالاخره راه‌هایی جدید برایِ دور کردنِ خودشان از قهرمانی این فصل هم پیدا خواهند کرد. مثلا همین شکست مقابلِ ساوتهمپتون. اما در مقطعی که به نیمه‎‌یِ فصل رسیدیم آرسنال تیمِ درستی نشان داده، یا حداقل ضعف‌هایشان بیش از ضعفِ رقبایشان نیست. پتر چک انتخاب بسیار هوشمندانه‌ای برایِ ونگر بود. اوزیل در اوج است و مصدومیت الکسیس و کوکلن توسط بازیکنانِ دیگر پوشش داده شده است (البته به استثنا بازیِ دیشب). تئو والکات و اولیویه ژیرو بدل به مهاجمینی موثر شده‌اند، به خصوص ژیرو که بیش از پیش خودش را ثابت کرده است. شاید مهمتر از همه صعودِ توپچی‌ها از دورِ گروهیِ چمپیونز لیگ بود، اتفاقی بعد از دو بازیِ اول تقریبا غیر ممکن به نظر می‌رسید. با توجه به ضعفِ تمامِ تیم‌هایِ بزرگ و لغزشِ احتمالیِ لستر، آرسنال امسالِ شانسِ جدیِ قهرمانی است.
 
  ۲  
آی اسپورت
2015-12-27 15:21:20
نظر دهید
۲ نظر
برزو روسونری
دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴، ۰۴:۳۸
اتفاقات 2015: اخراج مورینیو توسط آبراموویچ، اومدن یورگن کلوپ به لیگ برتر، قهرمان چلسی در فصل پیش و افت محسوس در این فصل و...
برزو روسونری
دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴، ۰۴:۳۸
اتفاقات 2015: اخراج مورینیو توسط آبراموویچ، اومدن یورگن کلوپ به لیگ برتر، قهرمان چلسی در فصل پیش و افت محسوس در این فصل و...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر