فهرست
دور اول دیویس کاپ؛ حضور جوکو و غیاب بزرگان
دور اول دیویس کاپ؛ حضور جوکو و غیاب بزرگان

دور اول دیویس کاپ؛ حضور جوکو و غیاب بزرگان

آی‌اسپورت- مرحله اول دیویس کاپ ۲۰۱۷ در گروه جهانی و گروه‌های اول و دوم مناطق مختلف از روز جمعه ۱۵ بهمن ماه به مدت سه روز در شهرهای مختلف جهان برگزار خواهد شد. در گروه جهانی، تیم‌های آرژانتین، ایتالیا، بلژیک، آلمان، جمهوری چک، استرالیا، سوییس، آمریکا، ژاپن، فرانسه، کانادا، بریتانیا، روسیه، صربستان، اسپانیا و کرواسی برای رسیدن به مرحله یک‌چهارم نهایی تلاش خواهند کرد. در بالای جدول گروه جهانی، سید اول مسابقات یعنی تیم آرژانتین، قهرمان رقابت‌های جام دیویس در سال ۲۰۱۶ باید به مصاف تیم ایتالیا برود. بدون شک بزرگترین غایب تیم آرژانتین خوان مارتین دل‌پوترو است که سهم به‌سزایی در قهرمانی سال گذشته تیمش مقابل کرواسی داشت. وی که در رقابت‌های تنیس آزاد استرالیا نیز شرکت نکرد، اعلام کرده که قصدش از این کناره‌گیری رسیدن به آمادگی صد درصد می‌باشد. این رقابت‌ها به میزبانی آرژانتین و در شهر بوئنوس آیرس برگزار خواهد شد.

روز دیدار اول دیدار دوم
اول گیدو پلیا – پائولو لورنزی کارلوس برلوک – فابیو فونینی
دوم – دونفره لئوناردو مایر/دیگو شوارتزمن – سیمونه بوللی/آندریاس سپی
سوم کارلوس برلوک – پائولو لورنزی گیدو پلیا – فابیو فونینی

 در دیداری دیگر، تیم‌های بلژیک و آلمان با یکدیگر پیکار خواهند کرد. آلمان در این دور با حضور الکساندر زورف جوان و برادرش میشا که با حذف اندی ماری در آزاد استرالیا شگفتی‌ساز شد و فیلیپ کولشرایبر با تجربه به مصاف بلژیک که تنها بازیکن صاحب‌نامشان، استیو دارسی است، خواهد رفت. آلمان میزبان این دیدار است و بازی در شهر فرانکفورت و بر روی سطح هاردکورت برگزار می‌شود.

روز دیدار اول دیدار دوم
اول فیلیپ کولشرایبر – استیو دارسی الکساندر زورف – آرتور د گریف
دوم – دونفره یان لنارد اشتروف/میشا زورف – روبن بملمانز/یوریس د لور
سوم الکساندر زورف – استیو دارسی  فیلیپ کولشرایبر – آرتور د گریف

یکی دیگر از دیدارهای دور اول، میان تیم استرالیا و جمهوری چک، بخت چهارم قهرمانی است. استرالیا در ترکیب خود نیک کیریوس، سم گروث، جان پیرس و جردن تامسون را دارد اما در سوی مقابل جمهوری چک تنها می‌تواند به رادک استپانک کهنه‌کار و ییری وسلی امید داشته باشد. یان ساترال و زدنک کلار دو بازیکن دیگر تیم چک را تشکیل می‌دهند. استرالیا میزبان است و رقابت‌ها در باشگاه تنیس کویانگ لاون شهر ملبورن و بر روی سطح هاردکورت انجام خواهد شد.

روز دیدار اول دیدار دوم
اول جردن تامسون – ییری وسلی نیک کیریوس – یان ساترال
دوم – دونفره سم گروث/جان پیرس – زدنک کلار/رادک استپانک
سوم نیک کیریوس – ییری وسلی جردن تامسون – یان ساترال

آمریکا و سوییس رقیب یک‌دیگر در دور اول هستند. سوییس که بازیکنان کلیدی خود یعنی راجر فدرر، قهرمان مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۱۷ و استن واورینکا، شماره ۱ تنیس سوییس را در اختیار ندارد، باید با تنیس‌بازانی چون هنری لاکسونن و مارکو کیودینلی کهنه‌کار به مصاف آمریکا که با تمام قوا به میدان آمده، رقابت کند؛ جک ساک، جان ایزنر، استیو جانسون و سم کوئری بازیکنان تیم آمریکا را تشکیل می‌دهند. دیگر بازیکنان تیم سوییس آدرین بوسل و آنتوان بلیر هستند. شهر برمینگام در ایالت آلابامای آمریکا میزبان سوییسی‌ها در این دور از رقابت‌ها خواهد بود. سطح هاردکورت نیز از طرف تیم آمریکا برای مسابقات انتخاب شده است.

روز دیدار اول دیدار دوم
اول جک ساک – مارکو کیودینلی جان ایزنر – هنری لاکسونن
دوم – دونفره استیو جانسون/سم کوئری – آنتوان بلیر/آدرین بوسل
سوم جک ساک – هنری لاکسونن جان ایزنر – مارکو کیودینلی

در مسابقات پایین جدول تیم‌های ژاپن و فرانسه مقابل یک‌دیگر صف‌آرایی خواهند کرد. ژاپن بدون حضور کی نیشیکوری، شماره پنج تنیس جهان به مصاف کشور برج ایفل می‌رود. ژاپنی‌‌ها در شهر توکیو و بر روی زمین هاردکورت، از فرانسوی‌های میزبانی می‌کنند.

روز دیدار اول دیدار دوم
اول تارو دنیل – ریشار گسکه یوشیهیتو نیشیوکا – ژیل سیمون
دوم – دونفره یوئیچی سوگیتا/یاسوتاکا اوچیاما – پیر-اوگ اربر/نیکولاس ماهوت
سوم یوشیهیتو نیشیوکا – ریشار گسکه تارو دنیل – ژیل سیمون

در یکی دیگر از دیدارهای مهم پایین جدول، تیم‌های بریتانیا، بخت سوم قهرمانی و کانادا با یک‌دیگر روبه‌رو خواهند شد. اندی ماری، شماره ۱ تنیس جهان تیم ملی کشورش را در این دور همراهی نخواهد کرد و بریتانیا با دنیل اونس، که در ملبورن بهترین عملکرد خود را به نمایش گذاشت، کایل ادموند، جیمی ماری و دومینیک اینگلوت حضور دارند. میلوش رائونیچ، تنیس‌باز بلندقامت کانادایی و شماره ۴ جهان نیز غایب بزرگ تیمش است و تیم کانادا با ترکیب دنیس شاپووالف جوان، واچک پاسپیسیل و دنیل نستور در شهر اوتاوا با بریتانیا دیدار می‌کند.

روز دیدار اول دیدار دوم
اول دنیس شاپووالف – دنیل اونس واچک پاسپیسیل – کایل ادموند
دوم – دونفره دنیل نستور/واچک پاسپیسیل – دومینیک اینگلوت/جیمی ماری
سوم واچک پاسپیسیل – دنیل اونس دنیس شاپووالف – کایل ادموند

یکی از رقابت‌های جذاب این دور می‌تواند دیدار تیم‌های صربستان و روسیه باشد؛ صرب‌ها با بهترین بازیکن خود یعنی نواک جوکوویچ به میدان می‌آیند. جوکوویچ، شماره ۲ جهان و دارنده ۱۲ عنوان گرند اسلم، تنها بازیکنی در بین ۱۵ نفر برتر رده‌بندی جهانی است که در مرحله اول رقابت‌های دیویس کاپ ۲۰۱۷ حضور دارد. ویکتور ترویتسکی، نناد زیمونیچ و دوسان لایوویچ، نوله را در این مسابقات همراهی می‌کنند. برای تیم روسیه هم ستارگان آینده تنیس بازی خواهند کرد؛ کارن خاچانوف و دنیل مدودف. کنستانتین کراوچوک و آندری کوزنتسف هم آن‌ها را یاری خواهند کرد. صربستان در شهر نیس و در زمین هاردکورت میزبان تیم روسیه می‌باشد.

روز دیدار اول دیدار دوم
اول ویکتور ترویتسکی – کارن خاچانوف نواک جوکوویچ – دنیل مدودف
دوم – دونفره ویکتور ترویتسکی/نناد زیمونیچ – آندری کوزنتسف/کنستانتین کراوچوک
سوم نواک جوکوویچ – کارن خاچانوف ویکتور ترویتسکی – دنیل مدودف

اسپانیا و کرواسی (نایب قهرمان مسابقات جام دیویس ۲۰۱۶) در پایین‌ترین نقطه‌ی جدول مقابل یک‌دیگر قرار خواهند گرفت. رافائل نادال، نایب‌قهرمان مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۱۷ و مارین چیلیچ در این دور ترجیح داده‌اند که برای کشورشان بازی نکنند. شهر اوسییک در کرواسی بر روی سطح هاردکورت میزبان ماتادورها خواهد بود.

روز دیدار اول دیدار دوم
اول فرانکو اسکوگر – پابلو کارنیو بوستا آنته پاویچ – روبرتو باتیستا آخوت
دوم – دونفره مارین دراگانیا/نیکولا مکتیچ – مارک لوپز/فلیسیانو لوپز
سوم فرانکو اسکوگر – روبرتو باتیستا آخوت آنته پاویچ – پابلو کارنیو بوستا

 

 

تنیس‌فا

     
آی اسپورت
2017-02-04 03:35:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر