فهرست
من بودم ویلموتس را با اردنگی بیرون می‌کردم!
من بودم ویلموتس را با اردنگی بیرون می‌کردم!

من بودم ویلموتس را با اردنگی بیرون می‌کردم!

آی اسپورت - سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فوتبال فولاد خوزستان درباره وضعیت تیم ملی گفت: «فدراسیون بر اساس منابع مالی که در اختیارش بود در این زمینه باید اقدام می‌کرد که ۱۰۰ درصد کرده است. حالا باید ببینیم بندی که ویلموتس به آن اشاره می‌کند و می‌گوید قراردادش نقض شده، چیست. ما تا مفاد قرارداد را ندانیم نمی‌توانیم اظهار نظر دقیق کنیم.»

باید یکی همسنگ کی روش می آوردیم

رفتار ویلموتس در شان تیم ملی نیست. این توهین به تیم ملی است. ما مفاد قرارداد را متاسفانه نمی‌دانیم. وقتی تیم ملی در مسابقات انتخابی جام جهانی است او باید تمام وقت در اختیار تیم ملی باشد نه این که در مقاطع خاصی که اردو و بازی است می‌آید. زمان کی‌روش یک بار سر موضوعی با او به اختلاف نظر خوردم و تلفنی با او صحبت کردم ولی باید بپذیریم وقتی یک مربی مثل او را کنار می‌گذاریم یا یک مدیر را از مجموعه‌ای کنار می‌گذاریم باید کسی را بیاوریم که هم‌سنگ او باشد یا حداقل چیزی از آن شخص در دانش فنی و اعتبار بین‌المللی و مدیریتی کم نداشته باشد. ویلموتس در باشگاه‌های بزرگ دنیا یا حتی تیم ملی بلژیک موفقیت شاخصی نداشته است. اگر ویلموتس هم‌سنگ کی‌روش نبود چرا او را آوردیم؟ مدیر حقوقی فدراسیون باید یک سری اطلاعات را در قرارداد ویلموتس لحاظ کرده باشد. من فکر نمی‌کنم در فدراسیون غیرحرفه‌ای عمل کرده باشند. چیزی که به ذهن من می‌رسد این است که ممکن است فدراسیون به موقع به تعهدات مالی‌اش عمل نکرده باشد. در قواعد بین‌المللی اگر دو ماه به یک فوتبالیست یا مربی که تحت قرارداد با شماست پول ندهید، او می‌تواند فسخ یک طرفه بکند و بعدش هم با شکایت کل مبلغ قرارداد را بگیرد.

باید مفاد قرارداد ویلموتس وشخص شود

این هم باز به مفاد قرارداد برمی‌گردد. اگر دو طرف یک قرارداد قید کرده باشند که مفاد قرارداد منتشر نشود، هر کدام از دو طرف آن را منتشر کنند مرتکب تخلف شده‌اند. ما نمی‌دانیم در این قراداد چه چیزی نوشته شده. شاید این قرارداد غیرقابل انتشار باشد. باز هم تاکید می‌کنم، بعید می‌دانم در فدراسیون فوتبال ایران به چنین چیزهایی فکر نشده باشد و فکر می‌کنم ویلموتس اگر نقطه نظری دارد باید به ایران بیاید. بستگی دارد به این که در قرارداد بندی تحت عنوان رفع اختلاف گنجانده شده یا خیر. و این که مرجع رسیدگی به اختلاف دو طرف کیست. آیا داور مرضی‌الطرفین لحاظ شده یا فیفا باید در این زمینه اظهار نظر کند. این‌ها برمی‌گردد به مفاد قرارداد.

ویلموتس حق ندارد به ما توهین کند

همه ما ایرانی هستیم و تلاش می‌کنیم که کشورمان سربلند باشد. این که یک مربی به خودش اجازه بدهد که یک روز بیاید و یک روز نیاید، با آبروی فوتبال کشور بازی می‌شود. من اگر به جای آقایان بودم همین امروز صبح قرارداد ویلموتس را فسخ می‌کردم و به سرعت برانکو را سرمربی تیم ملی می‌کردم. برانکو بهترین گزینه بعد از رفتن کی‌روش بود. اگر می‌خواستیم مربی خارجی انتخاب کنیم، بهترین گزینه برانکویی بود که هم سرمربی تیم ملی بوده و هم مردم دوستش داشتند و هم سه دوره پیاپی تیمش را قهرمان لیگ کرد. در برهه‌ای که پنجره نقل و انتقالات تیمش بسته بود مرد و مردانه جنگید و قهرمان لیگ شد و هیچ‌وقت بهانه نیاورد. عملکرد او فوق‌العاده بود. در سه سال اخیر هم اشراف وحشتناکی به فوتبال ایران پیدا کرد و همه استعدادهای ایران را می‌شناخت. ما یک مربی انتخاب کردیم که هیچ شناختی روی فوتبال ایران نداشت. توصیه برادرانه من به اهالی فدراسیون و برادر بزرگترم آقای تاج این است که اجازه ندهند ویلموتس بگوید ما تخلف کردیم و او را بیرون بیندازیم. پرتش کنیم بیرون. کسی که به پرچم ما توهین می‌کند و هر روز یک ادا و اصولی درمی‌آورد و با احساسات مردم بازی می‌کند، شایسته حضور روی نیمکت تیم ملی ما نیست. اگر دست من بود ویلموتس را با اردنگی بیرون می‌کردم. ایشان حق توهین به ما را ندارد. اگر جای آقای تاج بودم حکم اخراج او را می‌زدم و از ایران به بیرون پرتش می‌کردم و اجازه نمی‌دادم پایش به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی برسد. دستاورد ویلموتس در این مدت چه چیزی بوده است.

۲۱    
آی اسپورت
2019-11-26 22:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر