فهرست
تمدیدهای صوری و مشروط؛ هواداران فریب خورده‌اند!‍
تمدیدهای صوری و مشروط؛ هواداران فریب خورده‌اند!‍

تمدیدهای صوری و مشروط؛ هواداران فریب خورده‌اند!‍

آی اسپورت - هر روز که می‌گذرد، هواداران پرسپولیس بیشتر نگران آینده این تیم می‌شوند. برانکو ایوانکوویچ از این تیم جدا شده و مدیران باشگاه با متدی جدید و عجیب و غریب در ترکیه در حال انتخاب یک جایگزین مناسب برای او هستند اما نگرانی هواداران فقط به پر کردن جای خالی برانکو مربوط نمی‌شود و چند بازیکن کلیدی پرسپولیس هم در آستانه جدایی از این تیم قرار دارند. آن هم به لطف قراردادهای عجیب و غیرمتعارفی که مدیران فعلی و سابق باشگاه با آنها امضا کرده‌اند. در همین یکی دو روز اخیر از چند مورد از شاهکارهای مدیران پرسپولیس در بستن قرارداد با بازیکنان این تیم رونمایی شده است. قراردادهایی که دست بازیکنان را برای جدایی از این تیم باز گذاشته، در حالی دست باشگاه به هیچ جا بند نخواهد بود. حالا هواداران پرسپولیس به شدت احساس می‌کنند که از سوی مدیران باشگاه فریب خورده‌اند. به تعدادی از اشتباهات و گاف‌های مدیران باشگاه پرسپولیس در این قراردادها توجه کنید:

مهدی ترابی

مهدی ترابی درست در روزهایی به پرسپولیس پیوست که این تیم از ثبت قراردادهای جدید و جذب بازیکن محروم بود. او حتی با تراکتورسازی هم به توافقاتی رسیده بود اما ناگهان تصاویر او در کنار مدیران دو باشگاه پرسپولیس و سایپا منتشر شد. به نظر می‌رسید حمیدرضا گرشاسبی یک پیروزی بزرگ را به دست آورده و در روزهای ابتدایی حضورش در پرسپولیس یک برگ برنده رو کرده است اما حالا با لو رفتن بندهایی از قرارداد ترابی مشخص شده که گرشاسبی اصلا خوب عمل نکرده است. ماجرا از این قرار است که مطابق قرارداد ترابی، در صورت داشتن پیشنهاد خارجی، او می‌تواند در هر مقطعی از فصل بدون هیچ مشکل و مخالفتی از پرسپولیس جدا شود! حالا ترابی چند پیشنهاد از قطر دارد که از نظر مالی هم عالی هستند و طبق قرارداد هم باشگاه پرسپولیس نمی‌تواند برای جدایی او مانع‌تراشی کند. به همین راحتی یکی از بازیکنان خوب پرسپولیس در آستانه جدایی از این تیم قرار دارد.

محمد انصاری

مدافع پرسپولیس که دوران مصدومیتش را پشت سر گذاشته، در دوران محرومیت پرسپولیس، پیشنهادات خوبی از قطر داشت اما ماند و قراردادش را تمدید کرد البته با یک بند جنجالی که به تازگی از آن رونمایی شده و آن اجازه فسخ یکطرفه قرارداد و جدا شدن از پرسپولیس در صورت داشتن پیشنهاد بود. این قرارداد هم در زمان مدیریت گرشاسبی و با امضای او بسته شده است. ظاهرا انصاری یک پیشنهاد مالی خوب از تراکتورسازی داشت و با توجه به این که او در یک سال گذشته بی‌مهری و بی‌توجهی‌هایی از مدیران پرسپولیس دیده و از آنها دلخور است، احتمال جدایی او از این تیم وجود داشت. اما سرانجام او دیروز با مدیران باشگاه به توافق رسید و قراردادش را تمدید کرد. البته این اتفاق نباید سرپوشی بر ضعف مدیران پرسپولیس باشد. کافی بود انصاری هم مثل رسن و احمدزاده و ... بی خیال هواداران شود تا از پرسپولیس جدا شود و مشکلات این باشگاه بیشتر کند و بر حجم حملات علیه مدیران اضافه کند.

علیرضا بیرانوند

دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس هم مثل محمد انصاری، در دوران محرومیت پرسپولیس از حضور در بازار نقل و انتقالات، و با وجود داشتن پیشنهادهای خارجی، قراردادش را با پرسپولیس تمدید کرد تا در میان هواداران محبوب‌تر شود. اما او هم در قرارداد جدید، بندی اضافه کرد که بتواند به راحتی و بدون این که نیازی به رضایتنامه داشته باشد از پرسپولیس جدا شود. بندی که مدیران وقت پرسپولیس هم با آن موافقت کردند. حالا به نظر می‌رسد زمان جدایی او فرا رسیده است. دیروز وکیل بیرانوند به باشگاه رفت اما نتوانست با مدیران صحبت کند و با ناراحتی از باشگاه رفت، چرا که آنها درگیر انتخاب سرمربی جدید هستند. بیرانوند در تمرین اول پرسپولیس هم که دیروز برگزار شد شرکت نکرد تا احتمال جدایی‌اش از پرسپولیس بیشتر از قبل شود. البته بند فسخ قرارداد او 500 هزار دلار است ولی تیم‌های خواهان او حاضر به پرداخت چنین مبلغی هستند و مشکل خاصی در این مورد وجود نخواهد داشت.

بشار رسن

چند ماه پیش شایعه جدایی بشار رسن از پرسپولیس هواداران این تیم را نگران کرده بود اما ناگهان خبر رسید که او قراردادش را تمدید کرده است. تصویری از تمدید قرارداد او با پرسپولیس در حضور سیدجلال حسینی هم منتشر شد تا خیال پرسپولیسی‌ها راحت شود. مدتی بعد ناگهان در رسانه‌های عربی از پیشنهاد الریان به بشار خبر داده شد. اما مدیران پرسپولیس مدعی شدند که با این بازیکن قرارداد دارند و او نمی‌تواند جایی برود. با این حال همه چیز مشکوک به نظر می‌رسید و سرانجام چند روز پیش بشار اعتراف کرد که آن تمدید قرارداد صوری بوده و چیزی امضا نشده است و این ماجرا، یک نمایش برای کم کردن فشار هواداران از روی دوش مدیران باشگاه بوده است! او البته ادعا کرد که آن برگه قرارداد سفید و بدون امضا را پاره کرده است! بشار این روزها در ترکیه است و جدایی‌اش از پرسپولیس با توجه به جذب فرشاد احمدزاده قطعی به نظر می‌رسد.

و سرانجام برانکو

شایعه برنگشتن برانکو به پرسپولیس را همه باور کرده بودند به جز مدیران این باشگاه! آنها تا روز آخر به هواداران این اطمینان را می‌دادند که برانکو یک فصل دیگر قرارداد دارد و با گرفتن مطالباتش، مجبور به بازگشت خواهد شد. اما حتی فراهم شدن پول او هم باعث نشد تا برانکو به پرسپولیس برگردد. او ظاهرا با توجه به مفاد قراردادش، مطمئن است که جدایی‌اش از پرسپولیس کاملا قانونی است اما مدیران باشگاه پرسپولیس همچنان معتقدند که برانکو باید برگردد. آنها دو نامه به باشگاه الاهلی عربستان زده‌اند و نسبت به عقد قرارداد با برانکو هشدار داده‌اند. یک بلیت هواپیما هم به تاریخ دیروز برای برانکو گرفته بودند تا اطمینان خود را به قراردادی که با او بسته‌اند را به هواداران نشان دهند. اما مرور کارنامه مدیران باشگاه پرسپولیس و سوابق آنها در قراردادهای قبلی نشان می‌دهد که احتمالا حق با آنها نیست و برنده این دعوا هم کسی جز طرف دیگر قرارداد با پرسپولیس یعنی برانکو نیست.

هفت صبح

۸ ۱  
آی اسپورت
2019-06-27 22:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
فرشاد4تای95
پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸، ۲۲:۲۷
همشونم گرشاسبی دست کاری کرد ریدتوقراردادا به غیرازترابی که ازاول خودش بست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر