فهرست
امارات ۲-۰ هند؛ میزبان امیدوار شد
امارات ۲-۰ هند؛ میزبان امیدوار شد

امارات ۲-۰ هند؛ میزبان امیدوار شد

آی اسپورت – پس از یک تساوی ناامیدکننده در بازی افتتاحیه، تیم ملی امارات امروز مقابل تیم شگفتی‌ساز هند خوب کار کرد و این تیم را 2-0 شکست داد و صدرنشین گروه خود شد.

جام ملت‌های آسیا - امارات 2019 ؛ گروه A

پنج‌شنبه: 97/10/20 ؛ ساعت 19:30

استادیوم: زاید ابوظبی

داور: سزار راموس(مکزیک)؛ کمک‌ها: میگل هرناندز و آلبرتو مورین؛ داور چهارم: راشد حامد علی(عمان)/ کمک داوران پشت دروازه: جومپِی ایدا و هیرویوکی کیمورا(ژاپن).

تیم ملی هند: گورپریت سینگ‌ساندهو، ساندش چینگان، آناس اِداسودیکا، پریتام کوتال، سوبحاشیش بوث، آنیرود تاپا(70- رولین بورگس)، پرونای هالدر، اودانتا سینگ(79- جاکِچن سینگ)، هالیچاران نارزاری(46- ججه لالپخولا)، آشیک کورنین و سونیل چتری

سرمربی: استفن کنستانتین

تیم ملی امارات: خالد عیسی، خلیفه مبارک، اسماعیل احمد محمد،  الحسن صالح، علی حسن، عامر عبدالرحمن(75- محمد غریب)، خمیس اسماعیل(63- ماجد حسن احمد)، اسماعیل الحمادی، خلفان مبارک(85- اسماعیل مطر)، علی مبخوت و بندر الاحبابی.

سرمربی: آلبرتو زاکرونی

اخطار

آشیک کورنین(51) سوبحاشیش بوث(73) از هند

شرح گل

هند صفر - امارات 1 (دقیقه 41: خلفان مبارک): علی مبخوت بعد از نفوذ سریع از سمت راست زمین و سر توپی که زد، خلفان مبارک را در موقعیت گلزنی قرار داد که شوت او از زاویه بسته بعد از برخورد به اِداسودیکا وارد دروازه هند شد.

هند صفر - امارات 2 (دقیقه 88: علی مبخوت): پاس بلند علی حسن از میانه زمین به پشت مدافعان هند، به علی مبخوت رسید که این بازیکن با سر توپ زیبا به پریتام کوتال و شوت دقیق پای راست، دومین گل امارات را به ثمر رساند.

لحظات حساس

دقیقه 7: پریتام کوتال با نفوذ از سمت راست محوطه جریمه امارات به دنبال ایجاد حمله بود که ضربه او را اسماعیل احمد با تکل به موقع راهی کرنر کرد.

دقیقه 8: ارسال دقیق آنیرود تاپا به مقابل محوطه 6 قدم را چینگان با ضربه سر زد که توپ با کمترین فاصله از دروازه امارات به اوت رفت.

دقیقه 11: آشیک کورنین قصد داشت با شوت چیپ از میانه زمین گلزنی کند که خالد عیسی به راجتی توپ را جمع کرد.

دقیقه 11: سونیل چتری با توپ‌گیری عالی در میانه زمین، پاس در عمق زیبایی به کورنین داد که این بازیکن در موقعیت تک به تک نتوانست گلزنی کند و شوت پای چپ او را خالد عیسی با واکنشی تماشایی راهی کرنر کرد.

دقیقه 13: ضربه سر چینگان روی توپ ارسالی از جناح چپ زمین از کنار دروازه امارات به اوت رفت.

دقیقه 22: شوت علی مبخوت از پشت محوطه جریمه قدرت لازم را نداشت و از کنار دروازه هند عبور کرد.

دقیقه 30: اسماعیل احمد نزدیک بود با اشتباه در محوطه جریمه، دروازه خودی را باز کند که خالد عیسی توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه 38: شوت بندر الاحبابی از سمت راست محوطه جریمه هند به تور کنار دروازه برخورد کرد.

دقیقه 39: اسماعیل الحمادی به دنبال فرار از سد مدافعان هند برای گلزنی بود که سینگ‌ساندهو با خروج به موقع از دروازه توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه 40: بندر الاحبابی شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد، اما ضربه راه دور او را دروازه‌بان هند مهار کرد.

دقیقه 43: سینگ‌ساندهو شروع مجدد فوق‌العاده‌ای داشت تا توپ با اشتباه اسماعیل احمد به سونیل چتری برسد، اما شوت زمینی این بازیکن با کمترین فاصله از کنار تیرک عمودی دروازه امارات به اوت رفت.

دقیقه 53: لالپخولا قصد داشت با شوت نوک پا، همانند دیدار اخیرشان برابر تایلند، امشب هم دروازه امارات را باز کند که ضربه او با فاصله کمی از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 55: شوت محکم و زیبای سینگ به زیر طاق دروازه امارات برخورد کرد و دور شد.

دقیقه 58: ضربه ایستگاهی سونیل چتری از پشت محوطه جریمه از روی دروازه امارات به بیرون رفت.

دقیقه 74: خلیفه مبارک بهترین فرصت برای زدن گل دوم امارات را داشت ولی برخورد توپ به پای او موجب شد تا سینگ‌ساندهو توپ را در اختیار بگیرد.

دقیقه 75: شوت اسماعیل الحمادی به تیرک عمودی دروازه هند برخورد کرد و در ادامه به پای سینگ‌ساندهو اصابت داشت و با خوش شانسی این دروازه‌بان به کرنر رفت.

دقیقه 3+90: ارسال خطرناک اوداسودیکا را نزدیک بود محمد غریب به اشتباه وارد دروازه خودی کند که با بدشانسی هندی‌ها توپ به تیرک افقی دروازه امارات برخورد کرد و دفع شد.

در حاشیه

* آلبرتو زاکرونی نسبت به دیدار اخیرشان برابر بحرین، یک تغییر در بازی امشب مقابل هند داشته که اسماعیل احمد محمد را جانشین فارس جمعه در خط دفاعی کرده است.

* زلاتکو دالیچ، سرمربی تیم ملی کرواسی ازجمله مهمانان ویژه این مسابقه است که در جایگاه ویژه ورزشگاه زاید اسپورت حضور دارد.

* قبل از شروع مسابقه زاکرونی و کنستانتین، سرمربیان دو تیم برخورد گرمی با یکدیگر داشتند.

* بازی امشب هند و امارات، نخستین مسابقه جام ملت‌های 2019 محسوب می‌شود که ظرفیت ورزشگاه تقریبا تکمیل شده است.

* خبرنگاران شرق آسیایی حضور چشمگیری در ورزشگاه زاید اسپورت داشتند تا این مسابقه را پوشش دهند.

* هواداران تیم هند روی تمام موقعیت‌ها، با فریادهای بلند سر و صدای زیادی در ورزشگاه برپا کردند.

* خبرنگاران هندی حاضر در جایگاه، همانند تماشاگران این تیم در زمان حملات واکنش نشان می‌دهند و به تشویق تیم‌شان می‌پردازند.

* در قسمتی از استادیوم زاید اسپورت، جایگاه ویژه‌ای برای معلولان در نظر گرفته شده که در نوع خود جالب توجه است.

* اسماعیل احمد که به دلیل مصدومیت شدید از ناحیه سر در دقایق پایانی نیمه اول، با برانکارد به بیرون از زمین منتقل شده بود، با سر بانداژ شده در نیمه دوم به بازی ادامه داد.

* تماشاگران هند و امارات فوق‌العاده‌ای در ورزشگاه به وجود آوردند و مشغول تشویق تیم‌های خود هستند.

     
آی اسپورت
2019-01-10 21:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر