فهرست
منتقدان نوشتند، عادل هم فریاد زد؛ نتیجه چه بود؟
منتقدان نوشتند، عادل هم فریاد زد؛ نتیجه چه بود؟

منتقدان نوشتند، عادل هم فریاد زد؛ نتیجه چه بود؟

آی اسپورت - نه تنها در روزنامه‌های ورزشی و سایت‌ها درباره مشکلات مدیران غیر ورزشی بحث شده است که سال‌های سال عادل فردوسی‌پور در تلویزیون، منتقد اصلی مانور مدیران غیر فوتبالی بود. حاصل تمام آن انتقادها و کلنجارها اما چه بود؟  می‌توانیم بگوییم تقریبا هیچ! فقط هر سال به جمع مدیران غیرورزشی و غیر متخصص اضافه شد. بسیاری از افراد که رفیق شفیق یک مسول بلندپایه بودند در این فوتبال پست گرفتند. در نتیجه، متخصصان و چهره‌های ورزشی که عموما نادیده گرفته شده‌اند همیشه پشت درهای بسته ماندند و عاقبت به خیر نشدند.

در هیچ کجا، پروسه انتخاب مربی این گونه نیست که مسولان یک باشگاه به کشور همسایه بروند و با اقامت در یک هتل با مربیان مختلف دیدار و گفت‌وگو کنند. نهایتا هم بدون نتیجه‌ای مشخص و یک تصمیم واحد، به تهران برگردند! در تمام این سال‌ها آن قدر به افراد غیر ورزشی در دل ورزش میدان شده است که اگر قرار بود از آنها یک مدیر بیرون بیاید تا به حال این اتفاق رخ داده بود اما سرانجام ملاحظه می‌کنیم هر مدیری که به یک مسول عالی رتبه متصل است سر از فوتبال درمی‌آورد.

اگر بخواهیم در این زمینه یک وجه تشابه پیدا کنیم باید مدیریت فوتبال ایران را به قبرستان اتوموبیل‌های اسقاطی شبیه بدانیم. در واقع هر مدیری که در صنعت، اقتصاد و ... پست ندارد، در فوتبال آفتابی می‌شود. انگار اینجا پرتگاهی است برای مدیرانی که بدون میز و صندلی ریاست باقی مانده‌اند. محصول تمام این ندانم‌کاری‌ها این است که در حوزه‌های مختلف فوتبال، شاهد تصمیمات ابتدایی و غلط هستیم و هیچ پیشرفتی نیز در کار نیست...

همه این‌ها را دیگران نوشتند، تحلیل کردند و رفتند؛ فردوسی‌پور هم هر آن چه  لازم بود را گفت و فریاد زد؛ او هم در نهایت رفت. چه کسانی اما باقی ماندند؟ خودتان ملاحظه می‌کنید و می‌توانید تک تک آنها را در همین فوتبال با دست نشان بدهید!

خبر ورزشی

۱۷    
آی اسپورت
2019-06-26 18:17:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر