فهرست
جوایز گلوب ساکر ۲۰۱۵؛ مسی و بارسلونا بهترین شدند
جوایز گلوب ساکر ۲۰۱۵؛ مسی و بارسلونا بهترین شدند

جوایز گلوب ساکر ۲۰۱۵؛ مسی و بارسلونا بهترین شدند

آی اسپورت – لیونل مسی و بارسلونا برندگان بزرگ مراسم گلوب ساکر ۲۰۱۵ در دوبی بودند. ستاره آرژانتینی توانست در رقابت با کریستیانو رونالدو (برنده سال گذشته این جایزه) و جانلوئیجی بوفون عنوان بهترین بازیکن سال را از آن خود کند. مسی بعد از دریافت جایزه گفت: «مسلما بسیار خوشحالم که اینجا هستم و این جایزه را برده ام اما مثل همیشه مهمترین چیز کسب افتخارت تیمی و گروهی است.» مسی روز ۱۱ ژانویه نیز در رقابت با رونالدو و نیمار در انتظار کسب جایزه بهترین بازیکن دنیا از سوی فیفاست.
بارسلونا که سه گانه قهرمانی را در سال ۲۰۱۵ به دست آورد به عنوان برترین باشگاه سال ۲۰۱۵ انتخاب شد و جوزپ ماریا بارتومئو هم عنوان بهترین رئیس سال را به خود اختصاص داد. بارتومئو گفت : «من فقط یکی از ۱۴۰ هزار عضو باشگاه بارسلونا هستم و بی نهایت به اینکه به عنوان رئیس این باشگاه انتخاب شده ام افتخار می کنم. اما این جایزه به همه اعضای باشگاه و همچنین به ۳۹ رئیس قبل از من در طی تاریخ ۱۱۶ ساله باشگاه تعلق دارد.»
مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی بلژیک عنوان بهترین مربی سال را بالاتر از لوئیس انریکه سرمربی بارسلونا و آنتونیو کونته سرمربی تیم ملی ایتالیا به دست آورد. آندرئا پیرلو و فرانک لمپارد نیز جایزه یک عمر دستاورد ورزشی را به خود اختصاص دادند. ژرژ مندز پرتغالی عنوان بهترین ایجنت سال را کسب کرد و باشگاه بنفیکا نیز به عنوان دارنده بهتری آکادمی فوتبال سال انتخاب شد.
     
آی اسپورت
2015-12-28 03:04:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر