فهرست
چهره‌یِ روز: ممفیس دپای؛ رویایی که کابوس شد
چهره‌یِ روز: ممفیس دپای؛ رویایی که کابوس شد

چهره‌یِ روز: ممفیس دپای؛ رویایی که کابوس شد

آی‌اسپورت – ممفیس، بازیکنی که سایمون کوپر بهش لقبِ "پسرِ ون گال" را داده بود، شنبه برایِ سومین بار در این فصل بینِ دو نیمه تعویض شد. نمایشِ ناامیدکننده‌یِ او در بعد هجومی یکسو و آن ضربه‌یِ سرِ مبتدیانه که نهایتا منجر به گلِ اولِ استوک شد سویی دیگر. دیوایت یورک، مهاجمِ سابقِ یونایتد درباره‌یِ این ضربه سر گفت: «این بدترین هدِ شیرجه‌ای بود که تا حالا دیده بودم. ممفیس باید رویِ تصمیم‌گیری‌هاش خیلی کار کنه.»
وینگرِ جوانِ هلندی که تابستان امسال به عنوانِ یکی از مستعدی‌ترین فوتبالیست‌هایِ نسلِ جدیدِ اروپا با حدود 28 میلیون پوند راهیِ یونایتد شد، و خودش درخواستِ پوشیدنِ شماره‌یِ 7 را کرد، هیچوقت فکر نمی‌کرد زندگی در انگلیس انقدر برایش سخت باشد: «واقعا برایم آزاردهندست. باید زودتر به زندگی و فوتبالِ انگلیسی عادت کنم. وقتی در لیگِ برتر بازی می‌کنی باید همیشه در بالاترین سطح باشی. تفاوت با هلند خیلی زیاد است. اینجا دفاع‌ها همه تنومند و آماده هستند و از هیچ چیزی نمی‌ترسند. برایِ اینکه برایِ یونایتد بازی کنی فقط خوب بودن کافی نیست، باید بهترین باشی.»
البته سیستم و فلسفه‌یِ فوتبالِ لویی ون گال که خلاقیتِ فردیِ بازیکنانش را به زنجیر می‌کشد هم عاملی مهم در افتِ شدیدِ ممفیس بوده است: «بعضی بازیکنان هستند که نمیتونن خودشون را با فلسفه‌یِ تیمِ من تطبیق بدن. این نکته را نمیشه قبل از خریدشان فهمید. باید صبر کنی و ببینی آیا جواب میدن یا نه. اتفاقی که درباره‌یِ دی ماریا و فالکائو هرگز نیفتاد.»
یونایتدی‌ها خیلی دوست دارند یک بارِ دیگر ممفیسِ بازیِ بروژ را ببینند، ممفیسی که از چپ در عرض حرکت می‌کند و با شوت‌هایِ دقیقش دروازه‌یِ حریفان را باز می‌کند. ممفیس با همین شیوه‌یِ بازی بود که فصلِ پیش 22 گل در 30 بازیِ لیگ برایِ آیندهوون زد. اما این فصل رکوردِ او تنها 2 گل در 14 بازی بوده، در حالیکه بیش از دیگر بازیکنانِ یونایتد ضربه به دروازه داشته است (27 شوت). ممفیس از منظر ایجاد موقعیت هم وضعیتِ مناسبی نداشته و تنها میانگینِ نیم فرصت در هر بازی برایِ هم‌تیمی‌هایش به وجود آورده است.
با این وجود هوادارانِ یونایتد هنوزِ امیدوارند که پتانسیلِ غیرِ قابلِ انکارِ شماره‌یِ 7 جدیدشان به کار بیافتد و ستاره‌ای که منتظرش بودند را دوباره ببینند. آینده‌یِ لویی ون گال و تغییراتِ احتمالی‌ای که رویِ نیمکتِ یونایتد خواهد افتاد می‌تواند نقشی حیاتی در این راه بازی کند.
 
     
آی اسپورت
2015-12-28 12:14:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر