فهرست
لالیگا را به فاضلاب بیندازید! / ماینکو ستاره رفت و برگشت
لالیگا را به فاضلاب بیندازید! / ماینکو ستاره رفت و برگشت

لالیگا را به فاضلاب بیندازید! / ماینکو ستاره رفت و برگشت

آی اسپورت - توماس رونسرو در یادداشتی تند عملکرد اوندیانو ماینکو داور بازی دیشب را مورد حمله قرار داد ،او می نویسد : انگار کسی گلویم را گرفته و به سمت پل هوایی می برد تا به پایین پرتم کند.ال کلاسیکو تمام شد و بارسا پیروز شد. آنها خوب بازی کردند و فضای کافی هم در اختیارشان بود ، مسی هم بدرد همین مواقع می خورد ! برای رسیدن به پیروزی اما همین کافی نبود. نیاز به تایید کسی نیست که اگر این آقای ماینکو نبود بارسا نمی تواست رئال را شکست دهد.

قبلا هم گفته بودم که این اتفاق خواهد افتاد. اگر ماینکو دیروز نبود ، حالا بارسا لیگ را از دست داده بود و در جام حذفی هم شانس زیادی نداشت.داور ناوارویی چه در بازی رفت در نیوکمپ و چه در بازی برگشت ، نقش اساسی درنتیجه پایانی بازی داشت.بارسا در مجموع 6 گل به مادرید زد که تقریبا نیمی از آنها ، پنالتی بود ! پنالتی های بحث برانگیز ! غیر از این است ؟

fotonلالیگا را به فاضلاب بیندازید و رقابت ها را تعطیل کنید. حالا بارسلونا ادعا می کند که خطا ی آلوز بیرون محوطه بود ! بله درست است ! اما به شما بارسائی ها می گویم که قلم و کاغذ بیاورید ! حالا یادداشت کنید !

در بازی رفت واضح ترین پنالتی دنیا را ماسکرانو روی رونالدو مرتکب شد که می توانست بازی را 1-1 مساوی کند .جریمه آن یک کارت قرمز مستقیم بود و بس .اما جناب ماینکو نه تنها برعکس دیشب سریع نقطه پنالتی را نشان نداد بلکه به یک طرف دیگر نگاه می کرد !! اما بازی دیروز : خطای هند واضح فابرگاس که در هنگام ضربه آزاد رونالدو از یک گل مسلم جلوگیری کرد را تشخیص نداد ، همچنین زیرگرفتن گرت بیل توسط پیکه که بسیار واضح بود را هم ماینکو ندید! و برای اینکه تردیدها بیشتر شود آفساید نیمار را تشخیص نداد و همان منجر به یک پنالتی مشکوک دیگر شد .پنالتی دوم هم که خنده دار بود.در مورد پنالتی وکارت قرمز به راموس ! این برزیلی (نیمار) محوطه جریمه برایش مثل یک تختخواب است و کافی است یک تماس کوچک یا او داشته باشی تا خودش را مثل یک مرده به زمین بزند.و نیز خجالت اورآنجاست که این داور لگد زدن بوسکتس به سر په په را که اخراج داشت را ندید!!

اینها بنظر من کلیدی ترین قسمتهای دو کلاسیکوی رفت و برگشت بودند نه پنالتی ای که رونالدو گلش کرد و البته که پنالتی نبود ! قضاوت ناامید کننده ماینکو در این دو کلاسیکو شرم آور بود. در مجموع دو پنالتی به نفع بارسا گرفت و سه پنالتی به نفع رئال را نگرفت!یک نفر از مادرید را اخراج کرد و دو نفر از بارسا را نه !

خیلی عادت ندارم که از مسی تعریف کنم.ولی روزی که او باید تعیین کننده باشد ، چنین است . او دیروز عالی بود در عوض نیمار بخصوص درکناره ها در حد صفر بود.هرچند که مسی ، دو سوم هت تریک دیروزش از روی نقطه پنالتی بود.برای یک فوق ستاره گل کردن پنالتی راحت ترین کار ممکن است. باید به کریم بنزما تبریک بگویم.عادت کرده بودیم که او را در بازی های بزرگ در سطح همیشگیش نبینیم اما او دیروز عالی بود و با دو پاس جادویی دی ماریا دو گل خوب زد. این دو ، آلوز و پیکه را خصوصا در نیمه اول دیوانه کرده بودند.کریم می توانست با یک ضربه سر دقیق گل سوم را لحظاتی قبل از پایان نیمه اول بزند اما موفق نشد. حیف ! چرا که می توانست در عملکرد بارسا در نیمه دوم تاثیرگذار باشد

. و اما 9 بازی دیگر باقیمانده که حکم فینال را دارند. هم اکنون اتلتیکو صدرنشین است که اعتقاد دارم تا به اینجا شایستگیش را داشته است. رئال باید روی کسب هر27 امتیاز ممکن تمرکز کند و به امید لغزش اتلتیکو باشد.چرا که اگر تا روز آخر ترتیب جدول همینگونه باشد (اتلتیکو اول ، رئال دوم و بارسا سوم ) با توجه به بازی اتلتیکو – بارسا در نیوکمپ ، نباید انتظار داشته باشیم که کاتالان ها مارا قهرمان کنند. اصلا به این مساله فکر هم نکنید.

Tomás Roncero

توماس رونسرو : آ اس

ترجمه : رضا سیف     
آی اسپورت
2014-03-24 23:59:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر