فهرست
یادداشت/ بهترین هدیه کریسمس برای بنیتس
یادداشت/ بهترین هدیه کریسمس برای بنیتس

یادداشت/ بهترین هدیه کریسمس برای بنیتس

داریل هاموند
رافا بنیتس هدیه کریسمسش را کمی زودتر از رئالی ها گرفت: پیروزی 10 بر 2 مقابل رایووایکانو. با این برد مادریدی ها اوضاع خوبی از نظر گل زده در جدول رده بندی پیدا کردند. با شرایطی که در جام حذفی برای این تیم به وجود آمد و شکست مقابل ویارئال، چنین بردی واقعا نیاز بود تا فشار از روی شانه های سرمربی اسپانیایی تا حدودی برداشته شود. رسانه ها فردای آن بازی به نکات مختلف اشاره کردند: 4 گل زده بیل، هت تریک بنزما و البته 2 کارت قرمزی که سهم رایووایکانو بود.
چیزی که مطمئنا با گذشت زمان فراموش می شود بازی و عملکرد بد مادریدی ها در دقایق ابتدایی بود و بعدها فقط از برد 10 بر 2 یاد می شود. اگرچه نمی توان از اشتباهات داوری در این بازی چشم پوشی کرد. اما فوتبال همین است. رایو در این بازی 2 بر صفر پیش افتاده بود. اما کسی به داوری توجه نمی کند و مطمئنا بعدها گفته می شود این یکی از موفق ترین بازگشت ها در تاریخ فوتبال است. کسی نمی گوید رایو در 15 دقیقه 2 بار کارت قرمز گرفت. اما همین که رایو به برنابئو آمده بود تا حمله کند قابل تمجید است.
اما نکته ای وجود دارد که کمتر کسی به آن توجه کرده است. درست است که رایو 10 نفره شد، درست است که رئال از تعداد کمتر بازیکنان حریف بهره برد. اما با شرایطی که رئال داشت و بحران انگیزه، روحیه، نتیجه و .... واقعا بازگشت برای تیمی به این بزرگی که مقابل رایو 2 به صفر عقب است، به همان اندازه سخت است که برای یک تیم مقابل تیمی 11 نفره دیگر. نباید عملکرد خوب هجومی بازیکنان بنیتس را نادیده گرفت. 18 گل در دو بازی آخر خانگی حداقل تاثیری که روی نظر هواداران درباره مربی شان دارد این است که او مربی ای دفاعی نیست.
بیل در یک مسابقه توانست تعداد گل های زده اش در کل فصل را دوبرابر کند. او شاید بهترین بازی اش از زمان حضور در مادرید را انجام داد.
همچنین بنزما با 8 گل زده در 4 بازی آخر مادرید، به نظر مشکلات اخیر را پشت سر گذاشته و خودش را پیدا کرده است. خامس رودریگس هم شایسته تمجید است. رونالدو هم که نشان داد هنوز به طور کامل گل زدن را فراموش نکرده است.
درست است که این شروعی لرزان بود؛ اما پایان برای رافا بنیتس راحت تر بود و شاید بعد از تعطیلات کریسمس او کمی راحت تر کارش را دنبال کند و نتایج بهتری هم بگیرد. کد خبر 9404
  ۱  
آی اسپورت
2015-12-28 20:15:24
نظر دهید
۱ نظر
Aaa
دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴، ۲۱:۳۰
این چه مزخرفاتیه؟ گل اولو ک رئال زد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر