فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

فیلد مارشال اروین رومل 


آی اسپورت- قبل از آغاز گزارش زنده نود امشب، در هر انتخاباتی که دم‌دست‌مان بود ثبت‌نام کردیم تا یک وقت جلوی دوستان ورزشی-سیاسی‌مان کم نیاوریم. طبیعتا سلام! -در «ال بورینگو» هواداران چلسی در ورزشگاه شعار می‌دهند: «پنح شنبه شب/ شبکه 5» تا به حضور یونایتد در لیگ اروپا طعنه بزنند. بازی‌های فصل بعد چمپیونشیپ از کدام شبکه پخش می‌شود؟ -نودِ امشب با 23 تاخیر آغاز خواهد شد. احتمالا برنامه‌ریزی صداوسیما هم به مهدی تاج و گروه‌اش محول شده است. 
-سردار آزمون، امشب برای دومین بار مهمان برنامه نود خواهد بود. حالا دیگر موهای او، جلوی دیدش را نمی‌گیرند و سردار دیگر «علی بابا» نیست.

 

 

-همین که روزنامه وطن امروز از شما انتقاد کند، یعنی راه را کاملا درست رفته‌اید. امیدواریم پای انتقادهای این روزنامه همیشه دلواپس به گزارش زنده نود هم برسد!

 


-بحث بر سر برگزاری بازی‌های لیگ در آلودگی، موضوع روز فوتبال ایران است. به هر حال تنها هوای پاک این روزها، در بسته‌های چیپس مشاهده می‌شود.  

-همه آلودگی‌ست این ایام...  

-در هفته‌های اخیر درصد انتشار خبرهای مربوط به خودکشی به اندازه‌ای بالا رفته که اگر یک وقت این گزارش نیمه‌کاره ماند و تا اواخبر برنامه آپدیت نشد، حتما متوجه خواهید شد که چه اتفاقی برای ما افتاده است!
-داستان مصاحبه پخش نشده نود با جواد ظریف، در یک هفته گذشته حواشی متعددی برای این برنامه به وجود آورد. بیانیه عجیب صداوسیما، یک گل به خودی بزرگ و عجیب برای این سازمان به شمار می رفت. 
-مصاحبه ورزشی عادل با ظریف به خاطر «سیاسی بودن» روی آنتن نرفت. در همان شبکه‌ای که مدیران‌اش از فردوسی‌پور خواسته بودند برای بیانیه سیاسی فاجعه منا پیامک جمع کند! ظاهرا سیاسی بودن، فقط وقتی بد است که پای دولت وسط باشد. 
-تازه‌های ترافیکی به جای نود. آیا رسانه ملی از مجری محبوب‌اش انتقام می‌گیرد؟ 
-بر اساس تحلیل ما از مسابقه ال‌ بورینگو(منچستر-چلسی) مشکل بزرگ هر دو تیم دفاع خطی بود. حتی با این وجود که مسابقه با تساوی بدون گل به پایان رسید! 

 

-اجازه داریم در لحظه پخش شدن تبلیغات پرسیل، سرمان را به میز بکوبیم؟ 
-در پایان قسمت دیگری از سریال کیمیا، باید کمی هم نیمه پر لیوان را ببینیم و به این نکته فکر کنیم که نزدیک به سی سال بعد از پایان جنگ، هنوز هم می‌شود بدون کوچکترین نیازی به دکور و حقه سینمایی، در خیابان‌های خرمشهر فیلم جنگی ساخت! 
-ساعت از 11 گذشته و نود هنوز هم آغاز نشده است. 
--شبکه سوم صداوسیما بالاخره منت بر سر بینندگان‌اش می‌گذارد و نود را سی دقیقه دیرتر از همیشه پخش می‌کند! -بهترین هافبک هجومی تاریخ. نودسنجی جدید، بین علی کریمی است و چند بازیکن دیگر که علی کریمی نیستند. 
-اتفاق مثبتی خواهد بود اگر تنها در این ایام سال، به یاد تیم سابقا خوب آرارات نباشیم. 
-روزنامه‌ها، مردم و چهره‌های سرشناس. مجری-تهیه‌کننده نود از حمایت‌های این هفته تشکر می‌کند. او هنوز هم در ساختار صداوسیما، یک سوتفاهم است. یک خوب در میان جمعیتِ بدها! 
-واکنش رسانه ملی به عادل آنقدر تند بوده که در گزارش زنده نود امشب، دل‌مان نمی‌آید شوخی‌های معمول‌ این گزارش با او را در این قسمت نیز تکرار کنیم! 

-آخرین باری که تراکتوری‌ها ورزشگاه یادگار امام را پر کردند، پراید هنوز 6 میلیون تومان بود. 

-به مکث گزارشگر تبریز در لحظه گل خوردن تیمش دقت کنید. اتفاقی که هر هفته تکرار می‌شود. او در یک لحظه خاص، سکوت می‌کند و امیدوار می‌ماند که شاید گل حریف مردود شود. -در تبریز حتی عوض شدن دمای هوا نیز، بهانه‌ای برای شعاردادن علیه مدیرعامل تراکتورسازی است! 
 

-شاید بهتر بود برای رقابتی‌تر شدن سوال نظرسنجی نود، از مردم خواسته می‌شد بهترین هافبک هجومی فوتبال ایران به جز علی کریمی را انتخاب کنند.

 

 

-حضور مسعود شجاعی در نظرسنجی نود، شبیه حضور میرزاپور در ترکیب تیم ملی در جام جهانی 2006 است. هیچکس نمی‌داند چرا اما او آنجاست!

  

-مسعود شجاعی اگر بازی‌اش بگیرد، بازیکن واقعا خوبی است. ما هم اگر نوشتن‌مان بگیرد، یک پا ارنست همینگوی هستیم!

 

 

-آیا در نظرسنجی‌ای که فقط یک گزینه مسعود شجاعی در آن حضور دارد، حاضرید به مسعود شجاعی رای بدهید؟ 
-سرمربی استقلال اهواز، خوشحال است که تیمش موفق شده 90 دقیقه در زمین دوام بیاورد و بازی را تمام کند. همین که این تیم تا قبل از پایان لیگ انصراف ندهد، لطف بزرگی برای فوتبال ایران خواهد بود.
-«جوانگرایی تاوان دارد». به کار بردن چنین جمله‌ای، به این معنی است که حنطه نمی‌داند خودش یک پا تاوان برای استقلال اهواز به شمار می رود! 
-صفر در n میلیون. این احتمال برنده شدن شما در نظرسنجی نود است. 
-یک هفته غیبت یحیی روی نیمکت ذوب گافی بود تا در یک اتفاق عجیب، کار تیمی برتر هفته به علی دایی برسد. احتمالا با یک هفته غیبت دیگر یحیی، استقلال اهواز مدعی قهرمانی خواهد شد! 

-فرناندو خسوس احتمالا حاضر بود در 671 دقیقه گل نخوردن، 10 گل بخورد اما با ضرهب سر از خلعتبری گل دریافت نکند! 

-کارشناس داوری نود، از قانونی که جدیدا در سال 2014 برای هند تصویب شده حرف می زند. معنای کلمه جدیدا را هم متوجه شدیم!

 
پدیده-پرسپولیس

-تکرار مسابقه مهیج هفته اول لیگ. با همان نتیجه. این بار بدون نوروزی.

 
-زوج طلایی محسن بنگر-سوشا، خطرناک‌تر از زوج نیمار و مسی هستند. البته برای تیم خودی!  
 

-پدیده با یک شوت، دو گل به پرسپولیس زده است. جالب تر از اشتباهات بنگر و سوشا، کاپیتان نورمحمدی است که در زمان حمله تیم رقیب، ناگهان محو می‌شود.  

 -تصمیم درست در زمان درست. مهدی طارمی با همین روش بیستمین گل‌اش برای پرسپولیس را به ثمر می‌رساند. از ضربه سر غیرمنتظره مقابل ذوب آهن تا ضربه‌ای که معلوم نشد با کدام قسمت از سر او وارد دروازه روشنگر شد.

 
-مهدی خیری از آن دست بازیکنانی است که پخش بازی‌هایش از شبکه سوم، او را 180 درجه متحول می کند.  

-رامین رضاییان در آخرین دقایق بازی پدیده، جای خالی آپاچی را برای قرمزها پر کرد. پرسپولیسی‌ها هنوز همان تیم شروع لیگ هستند. تیمی که حریف را می‌برد، به خودش می‌بازد و بازی را مساوی تمام می‌کند.

 -بدون تلاش برای شعر و شاعری، نود درجه بخش به مراتب بهتری خواهد بود! 
-مهرداد محمدی برنده جایزه اسمسی نود، هیچ نسبتی با برادران محمدی ندارد. به خصوص با میلاد(ج.خ، خدمتگزار جدیذ مردم!)
 

علی‌بابای سابق در نود

 


-خوشبختانه سردار آزمون به سلامتی از زیر دست چیا فوادی و سلفی‌هایش فرار کرده و توانسته به صندلی مهمان ویژه برسد. 

--آزمون حالا دیگر علی بابا نیست و می‌تواند از جلوی موهایش دنیا را ببیند. موهای او حالا فرق کرده‌اند و «فرق» دارند.

 -سردار هم مثل 71 درصد از مخاطبان نود، علی کریمی را بهترین هافبک هجومی بعد از انقلاب می‌داند. رای همه گزینه‌های دیگر روی هم به سی درصد نمی‌رسد.

 -متولد 1373.  سردار در شرایطی به ترکیب ثابت تیم ملی رسیده که هنوز جوش‌های دوران بلوغ روی صورت‌اش دیده می‌شوند.

 -بچه خوش‌تیپ. کلمه ابداعی عادل برای سعید عزت‌اللهی. کلمه‌ای که باید کمی زودتر از این‌ها اختراع می‌شد! 

-«تو زمین پام می‌گرفت». این پاسخ سردار به عادل است در مورد عمل بینی‌اش.  

 -سردار آزمون یک روز بهترین بازیکن آسیا می‌شود. او آنقدر مستعد است که حتی در آن روز نیز نباید از خودش راضی باشد.

  

-آزمون به شدت درگیر نگاهِ چپ عادل فردوسی پور است. او در اینستا هواخواهانی دارد که حاضر هستند جلوی این نگاه‌ها بایستند!

 -فیلم معروف خواستگاری بازیکن روستوف درون زمین، در نود پخش می شود. سردار که خودش بخشی از ماجراست، فقط یک درخواست از نود دارد. «تو رو خدا جلوتر نرین!».

 -بیشترین واکنش به سردار در شبکه‌های اجتماعی، به جوراب نپوشیدن او مربوط می‌شود. 
-سردار آزمون در زمینه تعریف کردن از خودش، درست نقطه مقابل شجاع حلیل زاده است! 

-آزمون بارها به مهدی طارمی برای حضور در فوتبال اروپا تذکر داده اما مهدی فعلا در ایران راحت است. به هر حال او در هیچ نفطه دیگری از دنیا نمی‌تواند با 10 گل، آقای گل نیم فصل اول باشد. --یک نفر هم پیدا نمی شود که یک اسب به ما هدیه بدهد. --«خوش یَمَن!». سردار آزمون نباید تلفظ کلمات را با خبرهای مربوط به جنگ قاطی کند. 

-بدتر از دندان‌دردهای شبانه، دانلودهایی هستند که روی 99 درصد متوقف می‌شوند. 


وقتی در زمین فوتبال برای سر زدن بلند می شوید، مراقب باشید کلیه‌تان روی زمین نیافتد. اگر هم افتاد، حواس‌تان جمع باشد که یک وقت در ایران نباشید!

 
-از پناهجویان تا پیشکسوت ها. دوختن دهان اخیرا تبدیل به یک اپیدمی عجیب در فوتبال ایران شده است. یک ایرانی که حرف نمی زند، بی آزارترین موجود دنیاست!

 

 


-ذوب آهن حتی بدون حضور یحیی در ورزشگاه هم مشکلی برای به دست آوردن سه امتیاز ندارد. این هم خبر خوبی برای این مربی است و هم خبر بدی برای او.
 

-سامان نریمان جهان در گسترش فولاد نیز نیمکت نشین شده است. او این روزها پتانسیل نیمکت نشین شدن در ایرسوتر نوشهر را نیز دارد.

 

 -محرم نویدکیا در اعتراض به درصد آرای‌اش در نود، دوباره با همه قهر کرده است.

 

 


-فراز کمالوند درست از هفته ای که بدلباسی را کنار گذاشته، دیگر خوب نتیجه نمی گیرد. او باید هر چه سریع تر دوباره به سراع همان کاپشن زرد بلند برود.
-استقلال اهواز اول گل می خورد، بعد مسابقه را شروع می کند!
-«خدا را شاکریم». خیلی‌ها دلتنگ این جمله امیر قلعه نویی بودند. به ویژه که او به بازیکنان‌اش عرض «خسته نباشی» هم دارد.   -هزاران سال است که در تلویزیون ایران، درباره اینکه چه چیز هند است و چه چیز هند نیست، صحبت می‌شود. هنوز هم دقیقا معلوم نیست بالاخره چه چیزی هند هست و چه چیزی هند نیست! 
استقلال - سیاه‌جامگان

--در روزی که تکنولوژی خط دروازه، سرنوشت بازی واتفورد و تاتنهام در لیگ برتر را به کلی تغییر داد، در ایران وجید طالب لو به خاطر اشتباه کمک داور، موفق به ثبت آمار صد در صدی کلین شیت در لیگ برتر نشد. -شما را نمی دانیم اما ما اگر در یک جزیره با سرهنگ علیفر و یک قوطی تن ماهی تنها باشیم، سرهنگ علیفر را می خوریم و باقی عمر با قوطی تن ماهی هم صحبت می شویم! 
-نودی که امشب دیرتر از همیشه آغاز شده بود، به ناگهانی‌ترین شکل ممکن و در شرایطی که هنوز 4 دقیقه از وقت‌اش باقی مانده بود به پایان رسید. امیدواریم در طول هفته، خبرهای بدی در مورد برنامه نشنویم. 
این قسمت از گزارش زنده را با یادآوری آیدین نیکخواه بهرامی به پایان می بریم. ستاره ای که همیشه در اوج زیبایی باقی ماند. شب‌تان خوش یَمَن! 
  ۱۶  
آی اسپورت
2015-12-29 03:35:54
نظر دهید

۱۶ نظر
-
سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۰۷
عادل روحش هم خبر نداشت که مصاحبه با ظریف براش مشکل ساز میشه, مطمینم دو تا شاخ گنده رو سرش در اومده, هی به خودش میگه مگه میشه؟ مگه داریم؟ طرف وزیر امور خارجه ی اسراییل که نیست, ایرانه. عادل هم فقط و فقط,قصدش جذب مخاطب بود, با توجه به ریزش شدید امار مخاطباش, بهر حال الان مثل چند,سال قبل نیست, همه میتونن خلاصه ی بازی رو دانلود,کنن یا نظر کارشناسای داوری رو از سایتهای مختلف بخونن, الان برنامه عادل شده یه برنامه که عقبه, مثل روزنامه و سایت خبری, روزنامه همیشه از سایتهای خبری عقبه
-
سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۱۳
اه اه ..دولتی اسپورت
-
سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۳۹
این سایت همیشه برا من الگو بوده،داغون ،عقب ،جز ١٠٠٠سایت هم نیست اما از همه جا و همه چیز گله داره و مدام نق می زنه ،دریغ از یه نگاه به اوضاع خودش ،شما الگوی منید ،خدایان اعتماد به نفس
-
سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۴۰
توهین اقای تاج ب علی منصوریان واقعا ناراحت کنندست .اینجا تنها جاییه ک میتونی هرکاری خواستی انجام بدی وبعدبا خیال راحت ب منتقدات توهین کنی
-
سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴، ۰۱:۰۲
جالبه که عادل هیچ اشاره ای به فحاشی تراکتوری ها نکرد و خیلی شیک رد شد ازش
Ravii
سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴، ۰۱:۱۷
فردوسی پور و عوامله نامرده برنامه اش همیشه طوری گزارش از تیمهای غیر از تهرانی تهیه میکنن که این تیمها محکوم بشن و زیبایی ها و حسن های هواداران و جو را هیچ وقت نشون نمی ده و دست میزاره روی فحش دادنه دو تا هوادار و نقطه های ازار دهنده و غیره چشم نوازه بازی ... که در این میان تراکتور هیچ وقت مستثنی از این قضیه نبوده و فردوسی پوره بد دل و عوامله جیره خور و بله قربان گو و حقیرش این هفته هم بازی تراکتور و استقلال رو تو تبریز طوری نشان داد که ادم دوست داشت زمین دهن باز کنه و بره توش .. و فقط نکته های تاریکه بازی بود که های لایت شده بود و خبری از کم کاریه بازیکنایی که اشکارا این برد رو به استقلال تقدیم کردن نبود ولی گلایه های این بازیکنا و شکایتشان از فحاشیه هواداران از انتخابهای عوامله برنامه ننگینه و ناعادله 90 بود ونه تنها خبری از تشویقهای بی امانه اخباری توسطه هواداران نبود بلکه فحاشی انها به اخباری که غیرممکن است از زبانه خائن ترین بازیکنه تراکتور جلوی دوربینه این برنامه رفت ...ایا اگه بازیکنای پرسپولیس هم اینطور خیانتکارانه تیمشونو میبازوندن اقای فردوسی پور باز هم فقط از ان بازی گوله برفهایی رو نشون میدادی که به سمته تیمه حریف میرفت ...ناعادل و خائنانه در امانت و دزدانه اعتماده مردم چرا اشتباههای بازیکنای پرسپولیس مثله سوشا و بنگر و.. را انقدر برجسته کردین و اشتباههای عمدی و خیلی بزرگتر و واضح تره سربازها و بختیار رحمانی و .... رو تو بازی تراکتور استقلال نشون ندادین که هیچ و از زبانه بختیار فحشهای هواداران رو برجسته کردین.. میسپاریمت به خدا و امیدوارم برنامه کثیف و یکطرفه ات هرچه زودتر جایش را به یه برنامه پاک و عدالت محور با انسانهای دل پاک بده .. متنفرم ازت عادل فردوسی پور
-
سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴، ۰۱:۱۹
شجاعی این همه ام بد نیست
اکسل ویتسل
سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴، ۰۱:۴۲
فردوسی پور هر وقت فرصت پیدا میکنه میگه حالا که این طور شد بریم آمار اس ام اس و ببینیم چه طوری میشه که همش این طور میشه!!!؟؟
-
سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴، ۰۲:۰۴
راوی حالت خرابه ها.... خیانت؟ یعنی می خوای بگی استقلال بازیکنای,شما رو خریده بود؟ یعتی حق استقلال برد نبود؟ چند,سالته؟ این توهمات رو از کجات میاری؟ نود,دقیقه به پورحیدری و بازیکنای استقلال فحاشی کردین
-
سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴، ۰۲:۲۸
عجب بچه سوسولیه این سردار ، مامانشو با خودش می بره سر تمرین ها فکر کنم
عباس
سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴، ۰۲:۲۸
بابا یکی به این سردار بگه اون کالجه که باهاش جوراب نمیپوشن ، کت شلوار و کفش رسمی بدون جوراب آخه؟ خیلی شهرستانیه دیگه این دوستمون
-
سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴، ۰۲:۳۰
Ravii
برو تیمارستان
اکسل ویتسل
سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴، ۰۲:۴۱
فیلم رضا چاچا رو دیدم گریم گرفت خیلی نامردید اهالی فوتبال
-
سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴، ۰۳:۰۳
مخاطبای 90 پرسپولیسی هستن و استقلالیا مدتهاست 90 رو تحریم کردن، منظورم شرکت تو نظرسازی هاشه
-
سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴، ۰۳:۵۴
علیفر خخخخخخخخخخخخخ
رادیکالیران
سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴، ۱۲:۲۲
حسودی نیست دری به تخته ای خورده یه بچه خوشگل 17-18 ساله که بازیش خیلی هم تاپ نیست با اعتماد بنفس گرفتن و شاید لابی مابی با مربیای تیم ملی داره اروپا زندگی میکنه و ترلیاردی درمیاره اونوقت من با فوق لیسانسم نشستیم رو به آفتاب حموم میگیریم!!!! مملکته داریم؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر