فهرست
تحلیل روز: لالیگا 1 – 0 لیگ برتر / کدامیک بهتر است؟
تحلیل روز: لالیگا 1 – 0 لیگ برتر / کدامیک بهتر است؟

تحلیل روز: لالیگا 1 – 0 لیگ برتر / کدامیک بهتر است؟

ای اسپورت- هر کاری را که شما انجام می دهید، ما بهترش را انجام می دهیم. این پیامی بود که لالیگا پس از ال کلاسیکوی دیشب برای لیگ برتر ارسال کرد. دیداری که سراسر حرارت، هیجان و اتفاق بود. لیگ برتر انگلیس هفته ای عالی را پشت سر گذاشته بود. شنبه بدون شک بهترین شب تاریخ 22 ساله ی رقابت های لیگ برتر انگلیس بود.

عصر شنبه یکی از همان عصرهایی بود که دپارتمان های بازاریابی لیگ برتر به سرعت و یکی پس از دیگری شروع به انتشار عکس های جذاب از مسابقات می کردند. عکس هایی که مهم ترین سلاح برای پیروزی در جنگ دریافت حق پخش تلویزیونی از کشورهای مختلف بودند.

درست 24 ساعت پس از روز طلایی لیگ برتر در جذب مخاطب، ال کلاسیکوی بزرگ اسپانیا کاری کرد که 400 میلیون بیننده ی تلویزیونی مبهوت تماشای شکوه این نبرد فراموش نشدنی شوند. سلطه ی فوتبال اسپانیا بر رسانه های دنیا ادامه دارد اما لیگ برتر هم نشان داد می تواند در رقابت با لالیگا حرف هایی برای گفتن داشته باشد.

نگاهی می اندازیم به بازی های این هفته ی این دو لیگ معتبر اروپایی:

به نظر می رسید بازی هزارم ارسن ونگر روی نیمکت مربی گری آرسنال جنگی تمام عیار و استثنایی باشد. پیش از بازی هیچ کس نمی دانست کدامیک پیروز میدان خواهد بود. بازی با یک شوک باور نکردنی آغاز برای آرسنال آغاز شد. دقیقه ی 17، نتیجه ی بازی 0-3 به سود چلسی بود. پس از این دقیقه دیگر بازی دو تیم جذابیت و هیجان کافی را برای هواداران نداشت و آنطور که 90 دقیقه ی ال کلاسیکو پر از اتفاق و سریع به پایان می رسد نبود. چلسی دوباره به روند دفاعی همیشگی اش بازگشت و آرسنال نه روحیه ای برای حمله داشت و نه جراتی برای خطر کردن.

 

مصاف تیم های انگلیسی بالای جدولی اما گل های بیشتری داشت. دیدار ده تیم بالای جدول لیگ انگلیس 42 گل داشت. درست دو برابر ده بازی های مهم لالیگا. در پنج بازی از بازی های این هفته ی لالیگا فقط 6 گل به ثمر رسید و آمار از این نظر به سود لیگ برتر انگلیس است. در تضاد با این مطلب 4 تا از بازی های لیگ انگلیس در این هفت بیش از 5 گل داشتنه اند. گل زیبای رونی از میانه ی زمین نیز از نکات بسیار زیبای این هفته ی لیگ انگلیس بود.

هت تریک زیبای مسی در بازی ال کلاسیکو از نکات دیگر این هفته ی لالیگا بود. لوئیس سوارس و توره در این هفته توانست در برابر مدافعان هت تریک کنند اما در کل آمار لالیگا از این نظر بهتر از لیگ انگلیس است. لالیگا از اول این فصل 17 هت تریک در مسابقاتش داشته است اما لیگ برتر فقط 8 هت تریک داشته. 17 هت تریک لالیگا توسط 13 بازیکن ثبت شده و 8 هت تریک لیگ برتر توسط 6 بازیکن. این آمار نشان می دهد گلزنی در لالیگا ساده تر است.


جنگ بر سر عنوان قهرمانی در این دو لیگ تقریبا مشابه است. در اسپانیا اتلتیکو، رئال و بارسا کاملا خود را از تیم های دیگر لیگ جدا کرده اند و در انگلیس نیز، چلسی، لیورپول و سیتی از مهم ترین تیم های حاضر در کورس قهرمانی هستند. از نظر تماشاگر 11 تیم لیگ برتر انگلیس میانگین تماشاگر بالای 30 هزار نفر داشته اند اما این تعداد برای لیگ اسپانیا فقط شامل 7 تیم است. همچنین در بین تیم های لیگ برتر هیچ تیمی نیست که میانگین تماشاگر زیر 20 هزار نفر داشته باشد، اما تیم هایی در لیگ اسپانیا مانند ختافه هستند که میانگینی پایین تر از 6 هزار نفر دارند. 


     
آی اسپورت
2014-03-24 20:24:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر