فهرست
درخشان: من می‌خواستم نیلسون را نگه دارم/ سوشا می‌داند که در حقش بزرگی کردم
درخشان: من می‌خواستم نیلسون را نگه دارم/ سوشا می‌داند که در حقش بزرگی کردم

درخشان: من می‌خواستم نیلسون را نگه دارم/ سوشا می‌داند که در حقش بزرگی کردم

آی اسپورت- حمید درخشان در دوران حضور روی نیمکت پرسپولیس نیلسون را کنار گذاشت تا باعث و بانی امپراتوری یک نفره سوشا مکانی در دروازه سرخپوشان باشد. به همین دلیل این روزها با اشتباهات مکرر سوشا، همه به یاد درخشان و تصمیم بزرگش افتاده‌اند. تصمیمی که حالا خود او هم از آن ابراز پشیمانی می‌کند. گفتگوی سرمربی فصل گذشته پرسپولیس را در این باره بخوانید.


 
آقای درخشان؛ اگر به سال گذشته برگردید باز هم سرمربیگری پرسپولیس را قبول می‌کنید؟
من نمی‌دانم چرا این موضوع این‌قدر عجیب است!؟ اگر من سرمربی پرسپولیس نمی‌شدم، چه کسی باید می‌شد؟ من پیشکسوت این باشگاه هستم و تمام عمرم را در این تیم گذاشتم و برای تیم محبوبم تلاش کردم و حق داشتم که سرمربی پرسپولیس شوم.اما شما همیشه می‌گفتید که تیم را قهرمان می‌کنید ولی این اتفاق نیفتاد.
ببینید من در چه شرایطی به پرسپولیس آمدم و چه بازیکنانی را در اختیار داشتم؛ درست در همین نیم‌فصل دوم بود که می‌خواستم باشگاه بازیکنان مورد نظرم را جذب کند اما هیچ‌کس در باشگاه حضور نداشت و سیاسی به عنوان مدیرعامل باشگاه در زندان بود و من خودم باید با بازیکنان مورد نظرم مذاکره می‌کردم و خودم باید با آنها قرارداد می‌بستم و خودم باید تمرین می‌دادم و درنهایت هم جزعلیپور و حاتمی کسی را نتوانستم جذب کنم؛ من بارها گفتم مسلمان را می‌خواهم اما دیدید که امسال چطور به راحتی او را جذب کردند. من در پرسپولیس پیر شدم و کسی نفهمید.می‌گویند بازیکنان خارجی بی‌کیفیتی را جذب کردید.
من فقط به این حرف می‌خندم؛ شما ببینید من گابریل را جذب کردم که به گواه اکثر کارشناسان بازیکن فوق‌العاده‌ای بود و اینکه برانکو او را نخواسته دلیل بر ضعف گابریل نبود؛ من تادئو را جذب کردم که کمی ناآماده بود اما سریع خودش را به تیم رساند ولی به خاطر خانواده‌اش دچار ناراحتی روحی شد.اگر دوباره به فصل پیش برگردیم هنوز هم بین سوشا و نیلسون، سوشا را انتخاب می‌کنید؟
من در حق سوشا بزرگی را تمام کردم و به نوعی به او خدمت کردم؛ من می‌خواستم نیلسون را نگه دارم که هم رزومه خوبی داشت و هم هواداران او را دوست داشتند اما سوشا را انتخاب کردم چون دیدم که او ایرانی است و جوان است و می‌تواند با پیشرفتش به فوتبال ایران خدمت کند.


تیم برانکو این فصل فوتبال زیبایی را ارائه می‌دهد؛ شما هم قبول دارید؟
به نظرم برانکو با فوتبال ایران آشنایی دارد و می‌داند که از بازیکنان خود چه فوتبالی را بگیرد و من بارها گفتم که اگر به برانکو فرصت بدهید او خودش را ثابت خواهد کرد.
 

این فصل اگر موقعیت‌های پرسپولیس تبدیل به گل می‌شد، شاید پرسپولیس الان صدر جدول بود.
این اتفاق سال گذشته هم برای من افتاد؛ همه من را مقصر نتایج بازی‌ها می‌دانستند و من فریاد می‌زدم که آخر مگر من در زمین هستم که گلزنی کنم اما کسی گوش نمی‌داد اگر در تیم من همه توپ‌ها گل می‌شد می‌توانستم تیم را قهرمان کنم.
 

سوشا مکانی در مصاحبه با یکی از رسانه‌ها مدعی شده که برانکو دست حرام‌خواران را از تیم کوتاه کرده است.
من نمی‌دانم منظور سوشا با چه کسی بوده اما فکر نمی‌کنم سوشا در مورد من صحبت کند چون خودش خوب می‌داند که من به او بزرگ‌ترین خدمت را کرده‌ام.


9411
  ۱  
آی اسپورت
2015-12-29 14:47:22
نظر دهید

۱ نظر
-
سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴، ۱۶:۳۷
خب ادم عاقل اگه موقعیتهای هرتیمی گل بشه صدره جدوله...این چه حرفیه ک میزنید با این سایته مزخرفتون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر