فهرست
ماهیگیری از آب گل آلود/ ادینهو چگونه ۳،۵ میلیارد تومانی شد؟
ماهیگیری از آب گل آلود/ ادینهو چگونه ۳،۵ میلیارد تومانی شد؟

ماهیگیری از آب گل آلود/ ادینهو چگونه ۳،۵ میلیارد تومانی شد؟

آی اسپورت- از چند هفته قبل نام لوسیانو ادینیو مهاجم برزیلی به عنوان یکی از گزینه های مورد نظر پرسپولیس برای نقل و انتقالات نیم فصل مطرح شده است. این مهاجم برزیلی که از خود خاطره خوشی در فوتبال ایران به جا گذاشته، به عنوان یک مهاجم گلزن و موقعیت شناس شناخته می شود. ادینیو فصل قبل هم با پیراهن تراکتورسازی به آقای گلی لیگ برتر ایران رسید تا یکی از معدود مهاجمان خارجی تاریخ لیگ ایران باشد که عملکردی فوق العاده از خود به جا گذاشته است.
همیشه در طول تاریخ فوتبال ایران، مهاجمان خارجی زیادی بوده اند که با قیمت های بالا جذب تیم های ایرانی شده اند اما عملکرد آن‌ها به قدری بد بوده که یا نیمکت نشین شده اند، یا در پایان فصل، از آن تیم جدا شده اند. اما حساب ادینیو با تمام این مهاجمان متفاوت است. وقتی اسم او می‌آید باشگاه‌های زیادی خواهان جذبش هستند و مشتری‌های زیادی دارد.
همین حالا هم تراکتورسازی یکی از مشتری‌های دست به نقد ادینیو است که می‌خواهد ضعف خط حمله خود را با این بازیکن برطرف کند. اما مشکل اینجاست که مهاجم برزیلی، از علاقه تیم‌های ایرانی برای جذب خود خبردار است و می‌داند که هرچقدر هم قیمت را بالا ببرد، ممکن است کسی با آن رقم مخالفتی نداشته باشد.
رقابت کاذب باشگاه‌های ایرانی برای جذب بازیکنان در فصل نقل و انتقالات باعث شده قیمت بسیاری از بازیکنان، بی جهت بالا برود و ادینیو و مدیر برنامه های او هم از این ماجرا کاملا خبر دارند. همین چند روز قبل بود که برانکو سرمربی پرسپولیس در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا ادینیو را جذب می‌کنید؟ گفت: «ادینیو بازیکن گران قیمتی است. او یک میلیون دلار از پرسپولیس می‌خواهد.»
رقم یک میلیون دلاری در فوتبال ایران، پولی نیست که باشگاه‌ها بتوانند راحت به آن فکر کنند. تا به حال هم هیچ بازیکنی در فوتبال ایران چنین پولی نگرفته است چراکه یک میلیون دلار، بیش از سه میلیارد و پانصد میلیون تومان می شود که این رقم می‌تواند مشکلات یک ماه پرهزینه‌ترین تیم‌های لیگ برتر را هم حل کند.
نکته جالب درمورد ادینیو این است که این بازیکن به لیگ فوتبال قطر رفته و عضو السیلیه شده است. او به عنوان آقای گل لیگ برتر ایران به این تیم پیوست اما تا حالا فقط یک گل برای تیمش زده و جالب تر از همه اینکه در یک ماه اخیر هم نیمکت نشین بوده است. به همین دلیل السیلیه او را در لیست مازاد قرار داده است.
اما چطور می شود بازیکنی که در لیست مازاد یک باشگاه قطری قرار گرفته، برای آمدن به لیگ ایران ۳،۵ میلیارد تومان پول بخواهد؟ دلیل این ماجرا همان رقابت کاذب باشگاه‌ها برای جذب بازیکنان است که باعث می‌شود بازیکنان از این فرصت نهایت استفاده را ببرند و رقم‌های بالاتری پیشنهاد بدهند. مدیر برنامه‌های ادینیو هم زمانی که دید باشگاه‌های پرسپولیس، تراکتورسازی و سپاهان خواهان جذب او هستند، رقم پیشنهادی را به شدت بالا برده و دنبال ماهی گیری از این آب گل آلود است.
البته از همین حالا هم می توان پیش بینی کرد که اگر ادینیو به لیگ ایران بیاید، قطعا نمی‌تواند یک میلیون دلار دستمزد بگیرد چراکه در لیگ امسال، گران قیمت ترین بازیکن تمام تیم ها حمزه یونس بازیکن تراکتورسازی بود که طبق اعلام سازمان لیگ، دستمزدش یک میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان است و فاصله این رقم با رقم ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی که ادینیو پیشنهاد داده، به حدی بالاست که تیم‌ها نمی‌توانند حتی به آن فکر کنند.

منبع: خبرآنلاین
     
آی اسپورت
2015-12-29 15:42:24
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر