فهرست
یادداشت روز: چرا آرسنال برای پیشرفت نیاز به اخراج ونگر دارد؟
یادداشت روز: چرا آرسنال برای پیشرفت نیاز به اخراج ونگر دارد؟

یادداشت روز: چرا آرسنال برای پیشرفت نیاز به اخراج ونگر دارد؟

ای اسپورت- هفته ی گذشته آرسن ونگر به رکورد مربی گری در 1000 بازی برای توپچی های لندن رسید. این نکته تنها دلخوشی هواداران آرسنال در این روز بود چرا که باخت 0-6 برابر چلسی جشن ونگر را به کلی به هم ریخت.

ونگر که قصد دارد به زودی قرارداد جدیدی با آرسنال امضا کند، نمی توانست روزی بدتر از این داشته باشد. آرسنال در ده دقیقه ی اول بازی 2 گل از چلسی دریافت کرد و لحظاتی بعد ده نفره شد.

آرسنالی ها که خود را به همراه چلسی و لیورپول در بالای جدول می دیدند یکباره همه ی ارزوهای خود را نقش بر آب دیدند. آن ها پیشتر این احساس را تجربه کرده بودند. وقتی در ابتدای این فصل تیمشان برابر لیورپول و منچستر سیتی به همین میزان بد و نا هماهنگ عمل کرد می شد حدس زد تیم این فصل آرسن ونگر آینده ی روشنی ندارد.

آرسن ونگر مسئولیت این شکست را برعهده گرفت تا بار منفی این شکست را از دوش شاگردانش بردارد اما این کار او نیز اشتباه بود. 18 سال پیش او در شرایطی سرمربی گری آرسنال را پذیرفت که انقلابی در متدهای مربی گری تیم های انگلیسی به وجود آورد. او که آن زمان در مدیریت مسایل روانی مربوط به تیم در حد یک نظریه پرداز، خبره بود حالا در اداره ی تیمش دچار مشکل است و روش های او قدیمی و ناکارآمد به نظر می رسد.

روشن است ونگر و آرسنال به انتهای راه رسیده اند. ونگر به همان اندازه که تیمش در بازی عصر شنبه خسته بود، فرسوده و خسته به نظر می رسد. تیم او حالا با لشکری از مصدومان و بازیکنان خسته روبروست که البته این مساله تصافی و اتفاقی نیست.

روش های تمرینی ونگر اثر منفی زیادی روی تیمش گذاشته است. آرسنال به میزان یک سوم بیشتر از هر تیم دیگری در لیگ برتر مصدوم دارد و نیمکت آرسنال به شدت ضعیف و ناکارآمد است.

هرگاه صحبت از تغییر رژیم در آرسنال می شود، بحث های جنجالی زیادی به وجود می آید. اما واقعا چه کسی می تواند آرسنال را نجات دهد؟ پاسخ روشن است. از نظر نویسنده ی این مطلب مربیانی مثل، کلوپ، کونته و سیمئونه مربیانی هستند که می توانند به خوبی جای ونگر را در آرسنال پر کنند.

آرسنال نیاز دارد دورنمای خود را تغییر دهد. تغییر همیشه چیز بدی نیست. باشگاه دچار پیری و رکود شده و یک مربی جدید با شیوه هایی جدید می تواند این شرایط را تغییر دهد.

     
آی اسپورت
2014-03-24 22:55:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر