فهرست
یادداشت - تاتا مارتینو مرد ال کلاسیکو ها !
یادداشت - تاتا مارتینو مرد ال کلاسیکو ها !

یادداشت - تاتا مارتینو مرد ال کلاسیکو ها !

آی اسپورت -  این روزها آنچلوتی را یک مربی ترسو و کسی که راه بردن در ال کلاسیکو ها را بلد نیست ، می دانند.در جبهه دیگر تاتا مارتینو ، کسی که کمتر کسی روی او شرط می بست رئال را دبل کرد. فرانسس پرئارنائو تحلیلگر ال موندو دپورتیوو در این زمینه می نویسد:  تاتا چند ماه قبل در همین فصل نشان داده بود که چگونه می توان در ال کلاسیکو پیروز شد ( بارسا 2 مادرید 1 نیوکمپ ) و این مهم را در برنابئو هم ثابت کرد.مادرید بدست تاتا دبل شد ! در شرایطی که لالیگا برای بارسا بحرانی دنبال میشد و فاصله به 4 با صدر رسیده بود.در چنین شرایطی بارسای تاتا اعاده حیثیت کرد و شخصیت بالای خودش را یکبار دیگر نشان داد.دوره پیروزی در ال کلاسیکوها تا بازی بعدی تمدید شد.از طرف دیگر تاتا توانست پاسخ انتقادات زیادی که در هفته های اخیر به وی شده بود را بدهد و خود را از لحاظ روحی بازیابی کند او اینکار را در بهترین زمان ممکن و در بهترین بازی ممکن انجام داد.مهمتر اینکه او همچنان بر عقیده خود استوار ماند و حاضر نشد پدرو والکسیس را بجای نیمار در ترکیب ثابت قرار دهد.این اقدام او نتیجه داد و برای چند روز یا هفته از فشار این انتقادات خلاص شد.

بارسا در اکثر زمان ها در نیمه اول به کمک خط میانی بی نظیرش کنترل بازی را در اختیار داشت. بوسکتس به عنوان هافبک مرکزی ، ژاوی و فابرگاس در اطرافش و اینیستا متمایل به گوش چپ ( کاملا هماهنگ با آلبا ) 4 هافبک بارسا در بازی دیشب بودند. اینیستا بارها به کمک آلبا آمد و به دفعات روزنه های دفاعی رئال را کشف و پاسهای دقیقی برای مهاجمان ارسال کردند. کمی جلوتر نیمار و مسی با حرکتها و جابجائی های مداومشان خط دفاع رئال را آشفته کرده بودند.

ال کلاسیکو همانطور که انتظار می رفت آغاز شد. با حداکثر تنش و حساسیت .15 دقیقه اول متعلق به بارسا بود اما بطور خاص از دقیقه 20 به بعد مادرید شروع به حملات پی در پی کرد.دندانها به هم فشرده میشد و استرس لحظه به لحظه بیشتر می شد.در این لحظات بارسا رنج می کشید. سرانجام مسی در لحظه ای که فکرش را هم نمی کردی بازی را به تساوی کشاند.با این گل تاتا توانست تیم را برای نیمه دوم بخوبی جمع کند.

مارتینو بازی را در مشت خودش داشت و این را می توان از تعویض هایی که انجام داد متوجه شد. با شناختی که از توانایی های شاگردانش داشت ، در زمانی که احساس می شد بازی در حال گره خوردن است با تصمیماتش بارسا را آزاد کرد. نیمار و فابرگاس را بیرون کشید و الکسیس و پدرو با ورودشان جریان بازی را برای بارسا شدت بخشیدند. خروج فابرگاسی که خیلی اماده نبود بخصوص بعد از ده نفره شدن مادرید کمک کرد تا بارسا کاملا بر بازی مسلط شود.مارتینو با این دو پیروزی متوالی در ال کلاسیکو به تاریخ بارسلونا وارد شد .در حالیکه هیچکس از او این انتظار را نداشت.

فرانسس پرئارنائو : موندو دپورتیوو

ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-03-25 04:52:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر