فهرست
پیش بازی بوروسیا دورتموند - شالکه؛ دربی نفس گیر روهر
پیش بازی بوروسیا دورتموند - شالکه؛ دربی نفس گیر روهر

پیش بازی بوروسیا دورتموند - شالکه؛ دربی نفس گیر روهر

آی اسپورت- تقابل بوروسیا دورتموند با شالکه را می توان جدال برای کسب مقام دومی نامید دربی روهر همیشه یکی از حساس ترین بازی های فصل بوندس لیگا است.
این دو تیم همواره با انگیزه های بسیاری در مقابل یکدیگر قرار می گیرند بدون آنکه شرایط جدولی تاثیری بر عملکرد آن ها داشته باشد.
با این وجود مبارزه ی دو تیم در سیگنال ایدونا پارک با توجه به فاصله ی یک امتیازی دو تیم در مکان های دوم و سوم می تواند جدال برای کسب عنوان نائب قهرمانی و صعود مستقیم به لیگ قهرمانان نیز باشد.
بایرن مونیخ صدر نشین قاطع این فصل بسیار بعید است که امتیازی در هفته های باقیمانده از دست دهد و برای این دو تیم قرار گیری در مکان دوم می تواند فصلی موفق را رقم بزند.
دورتموند پیش از حضور در دربی توانست هفته ی گذشته هانوفر را با 3 گل، متس هوملس، روبرت لواندوفسکی و مارکو رویس شکست دهد تا پس از دو شکست متوالی در خانه به پیروزی برسد.
گل لواندوفکسی که از روی حرکت انفرادی این مهاجم لهستانی به ثمر رسید یکی از گل های زیبای این هفته بود او به سایت رسمی باشگاه دورتموند گفت:
" این پیروزی بسیار مهم بود و به ما اعتماد به نفس لازم برای بازی در دربی را داد شالکه تنها یک امتیاز کمتر از ما دارد بنابراین این تنها یک دربی نیست بلکه مبارزه برای عنوان نائب قهرمانی هم می باشد."
" این یک مبارزه ی واقعی است و ما می خواهیم پیروز آن شویم ما در ند دربی گذشته شانس خوبی داشتیم بنابراین انگیزه لازم را داریم."
شالکه نیز با برتری 3 بر 1 مقابل آینتراخت برانشوایگ پا به این هفته می گذارد.
اگرچه شالکه با شکست رفت و برگشت 9 بر 2 مقابل رئال از لیگ قهرمانان حذف شد و دورتموند نیز به مرحله بعد صعود کرد اما سرمربی تیم ینس کلر معتقد است شرایط تیمی شالکه خوب است.
او پس از پیروزی مقابل برانشوایگ به سایت رسمی باشگاه گفت:" واقعا افتخار می کنم که در این تیم بزرگ هستم."
" با این پیروزی تمام قدرت خود را برای بازی با دورتموند جمع کردیم و من احساس خوبی برای دربی دارم البته اگر مصدومین بیشتری ندهیم."
هر دو تیم با بحران مصدومیت مواجه هستند اما دورتموند می تواند اوبامیانگ را در این بازی در اختیار داشته باشد.
برای دورتموند، ایلکای گوندوگان، اسون بندر، مارسل اشملزر، نون سوبوتیچ، یاکوب بلاژی کوفسکی مصدوم هستند وو در طرف مقابل برای شالکه نیز بندیکت هوودس، فارفان، فیلیپه سانتانا، کریستین فوکس، اوچیدا، کیرشهوف، هوگر، آئوگو و کلمنتس نمی توانند در این دیدار حاضر باشند.
     
آی اسپورت
2014-03-25 12:52:37
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر