فهرست
یادداشت: چه تیمی برای گواردیولا مناسب‌تر است؟
یادداشت: چه تیمی برای گواردیولا مناسب‌تر است؟

یادداشت: چه تیمی برای گواردیولا مناسب‌تر است؟

دنیل تیلوک/ بلیچر ریپورت
پاری سن ژرمن در تمام بازی های این فصل فقط یک بار باخته است. در چهار رقابت حضور دارد و در 27 بازی تنها یک بار مقابل رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا شکست خورده است. باشگاه ثروتمند فرانسوی از 19 بازی 51 امتیاز کسب کرده و میانگین امتیازات کسب شده توسط این تیم در هر بازی 2.7 است. عجیب است که بازهم صحبت از برکناری لورن بلان یا جانشینی او توسط فردی دیگر به میان باشد. اما سیاست مدیریت این باشگاه به گونه ای است که اصلا بعید نیست به زودی مربی ای جدید در این تیم ببینیم. وقتی پپ گواردیولا اعلام کرد که قراردادش را با بایرن تمدید نمی کند، رسانه ها باشگاه های مختلفی را به او نسبت دادند. بیشتر آن ها در لیگ برتر انگلیس بودند و این موضوع که پپ دوست دارد در جزیره مربی گری کند پیش از رفتنش به بایرن مونیخ هم مطرح شده بود. جدا از تیم های لیگ برتری که به او نسبت دادند و البته شرایطشان هم طوری بود که مربی عوض کنند، یک تیم دیگر وجود دارد که شاید فصل آینده گواردیولا را روی نیمکت مربی گری اش ببینید و آن پی اس جی است. کادنا کوپ مدعی شده که اصلی ترین گزینه پپ گواردیولا منچسترسیتی است. اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست و باشگاه های پولدار می توانند برای داشتن سرمربی 44 ساله اسپانیایی رویاپردازی کنند. پپ هنوز توضیح نداده چرا می خواهد بایرن را ترک کند. شاید از لیگ آلمان خسته شده، شاید هم به دنبال ماجراجویی جدیدی است. شاید هم می خواهد در لیگی باشد که رقابت در آن بیشتر باشد، ستاره های بیشتری در آن حضور داشته باشند و با بهترین تیم های دنیا در آن رقابت کند. در لیگ آلمان مونیخ یک سر و گردن از باقی تیم ها بالاتر است. پس تنها راه بررسی سطح موفقیت مربی این تیم رسیدن به قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا است. پپ تا به حال با بایرن قهرمان اروپا نشده و این فصل برای آخرین بار شانس را در این تیم امتحان می کند. اگر موفق نشود برای ثابت کردن خودش به عنوان یک مربی برتر در سطح دنیا باید قهرمانی این تورنمنت را با تیمی که رویای آن را در سر دارد تجربه کند. درست مثل آنچلوتی که رئال را به لادسیما رساند. اگرچه من سیتی هم چنین آرزویی دارد، اما شاید قهرمانی با پی اس جی از نظر کارشناسان فوتبال کار بزرگتری باشد. موناکو، دومین تیم لیگ فرانسه بیشتر از این که برای قهرمانی رقابت کند، در تلاش برای ماندن در لیگ است. پس رفتن پپ از بوندسلیگا به لوشامپیونه به معنی کار در شرایطی مشابه و فقط خریدن کمی زمان است.
اگر انگیزه پپ محک زدن خودش است، رفتن از بوندسلیگا به لوشامپیونه یک پسرفت محسوب می شود. اما در انگلیس و تیم هایی مانند سیتی، یونایتد، آرسنال و چلسی مربیان به بهترین شکل محک زده می شوند. محیط لیگ برتر غیر قابل پیش بینی است، جایی که هر باشگاهی می تواند باشگاه دیگر را مغلوب کند. این شدت رقابت در هیچ یک از کشورهای اسپانیا، آلمان یا فرانسه وجود ندارد. در این لیگ مربیان با چالش هایی مانند برخورد رسانه ها، بازی های پرفشار، شرایط خاص برخورد با بازیکنان در رختکن و حضور بیشتر هواداران حتی در تورنمنت های معمولی تر رو به رو می شوند. برای کسی که بخواهد خودش را محک بزند این چالش ها جذاب خواهد بود.
فعلا گواردیولا را به همان موفقیت هایش در بارسلونا می شناسند و کسی این اعتقاد را ندارد که قهرمانی های او در بوندسلیگا یک موفقیت است. سوالی که او باید از خودش بپرسد اما این است که نظر بقیه برایش مهم است و می خواهد خودش را محک بزند یا نه. اگر پاسخش نه باشد، پی اس جی بهترین انتخاب برای او است. اما اگر جواب مثبت است، لیگ برتر با آغوش باز پذیرای اوست.کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2015-12-30 19:44:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر