فهرست
سوال روز: مایلی‌کهن و کی‌روش در قطر «بزن بزن» می‌کنند؟
سوال روز: مایلی‌کهن و کی‌روش در قطر «بزن بزن» می‌کنند؟

سوال روز: مایلی‌کهن و کی‌روش در قطر «بزن بزن» می‌کنند؟

آی اسپورت - تیم ملی امید ایران عازم اردوی زیارتی مشهد مقدس شده تا از آنجا عازم امارات و بعد قطر شود و انشالله سهمیه المپیک را بعد از 40 سال برای کشورمان به ارمغان بیاورد. این تیم اما قبل از اعزام حاشیه های عجیبی دارد. از محمد خاکپور که بی قرارداد به بازی ها می رود و به شدت از دست علی کفاشیان شاکی است تا لژیونرهایی که به دلیل مخالفت باشگاه های شان نتوانستند همراه تیم باشند و از همه مهمتر هم حاجی مایلی در مقام مدیرفنی تیم ملی که انگار مهمترین بحث برایش حضور بی دلیل کارلوس کی‌روش در قطر و همزمان با این بازی هاست. او که این حضور با عنوان ناظر تیم ملی را بر نمی تابد ، با تندترین الفاظ درباره مربی پرتغالی حرف می زند و می گوید او تنها به عنوان یک تماشاگر می تواند به دوحه برود. نقشی که البته به نظر می رسد واقعی ترین تعریف از حضور کارلوس در قطر هم باشد. اینکه او فرصت کند نسل آینده تیم ملی و دیگر تیم های آینده آسیا را از نزدیک ببیند.
اینکه مایلی کهن حق دارد اجازه نظارت توسط مردی را که با او رابطه خوبی ندارد ، بر تیم امید نپذیرد البته اتفاق قابل نقدی نیست اما آنچه این نقد او را با انتقاد روبرو می کند ، ادبیاتی است که در قبال سرمربی تیم ملی و ارکان فدراسیون فوتبال در پیش گرفته است. اینکه آمادگی درگیری فیزیکی با سرمربی تیم ملی را داشته باشد . اینکه به رغم بارها توصیه به دو طرف برای رعایت و حفظ آرامش ، همچنان طرف مقابل را متهم به گرفتن پول مفت می کند و خودش را در قواره بزرگترین مربی تاریخ ایران برای یک عنوان سومی در 16 سال قبل و یک عنوان چهارمی فوتسال که هیچ ارتباطی با فوتبال ندارد ، می داند ، درحالی که در 16 سال بعدش غیر از یک قهرمانی در جام حذفی ، کارنامه اش پر است از حذف تیم های مختلف از تیم ملی امید تا سقوط 5 تیم به دسته پایین تر ، نکاتی هستند که تنها بر حساسیت ها میان دو گروه می افزاید.
حبیب کاشانی که در این مدت با تمام وجود برای تیم ملی امید زحمت کشیده و بیش از توانش انرژی گذاشته تا این تیم بدون هیچ کمبودی به بازی های انتخابی المپیک برود و اگر موفقیتی حاصل شود ، بی شک نقش کاشانی در این پیروزی بیش از همه دیگرانی است که به واسطه تلاش شبانه روزی او و همکارانش دور این نخ تسبیح جمع شده اند ، خواهد بود ، دیگر علاقه ای به حرف زدن درباره این گفتارها و حاشیه ها ندارد. اینکه او در آستانه پرواز به مشهد مقدس به سئوال های خبرانلاین درباره تیم ملی امید جواب داد و هم درباره نوراللهی حرف زد ، هم ماجرای دعوت نشدن لژیونر ها نشان از آمادگی او برای پاسخ گویی داشت اما وقتی نوبت به سئوالی درباره احتمال درگیری فیزیکی کارلوس و مایلی کهن رسید ، او اینگونه پاسخ داد:«الو؟ ببخشید صدای تان نمی اید. الو ؟ من بریده بریده می شنوم.... ببخشید ولی  صدای تان را درست نمی شنوم و می ترسم برداشتم از سئوال اشتباه باشد و خدای ناکرده پاسخی که می دهم بر اساس یک پرسشی باشد که دقیقا متوجه آن نشدم.» و حاج حبیب ، دوست قدیمی ما از پاسخ به این پرسش طفره رفت و شاید این بهترین تصمیم از سوی او در مقام مدیر باشد. شاید حالا او در مشهد مقدس این زمان را دارد که کادرفنی اش را باری دیگر دعوت به آرامش کند تا خدای ناکرده شاهد درگیری های فیزیکی از آن دست که پیشتر یک بار در قطر و در سال 1994 رخ داده یا آنچه بعدتر در اردوی تیم ملی ایران در سال 1996 و قبل از اعزام تیم ملی به بازی های انتخابی جام جهانی 98 رخ داد یا کمی متاخرتر و 6 سال قبل در یک کلاس دانش افزایی مربیان بین دو مربی سرشناس بر سر یکسری شعار غیرقابل بخشش در ورزشگاه آزادی درباره یکی از آنها سر داده شد ، تکرار نشود.
اینکه حاجی مایلی می گوید او شروع کننده هیچ دعوایی نمی شود و اینکه او حق دارد اجازه ندهد سرمربی تیم ملی بزرگسالان که در یکسال گذشته رابطه ای با تیم امید نداشته بر کارش نظارت کند، حقی قابل دفاع از سوی اوست اما آیا این حق که سرمربی تیم ملی با ماموریت فدراسیون برای زیر نظر گرفتن آتیه فوتبال آسیا به قطر برود را می شود از او سلب کرد؟

منبع: خبر آنلاین
  ۳  
آی اسپورت
2016-01-02 16:35:38
نظر دهید

۳ نظر
-
شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴، ۱۴:۳۹
روانی غلط می کنه
امید م
شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴، ۱۶:۳۴
آقای خاکپور و مایلی‌کهن به قدری رفتار غیرحرفه‌ای از خودشون نشون دادند و به قدری پشت قهرمانی کاذب در بازی‌های غرب آسیا (با شکست به عربستان و صعود الله بختکی به دور بعد) پنهان شدند و از همین قهرمانی کذایی برای افزایش شعاع هوجی‌گری‌شون استفاده کردند؛ به قدری سر مسئله آزمون و جهانبخش (که هر آدم حرفه‌ای می‌تونست حدس بزنه که باشگاه اروپایی غیر از فیفادی بازیکنش رو آزاد نمی‌کنه) استفاده رسانه‌ای کردند تا کیروش (بخوانید تیم ملی بزرگسالان) رو گوشه رینگ ببره و به قدری شیوع مایلی‌کهنیسم در کشور مسریه که امیدوارم تیم امید به المپیک صعود نکنه تا ریشه مایلی‌کهن‌ها از ته زده بشه و ورزش؛ سرمایه و جوان‌های کشور دست آدم‌های درست, با اخلاق و حرفه‌ای بیافته.
وحید
شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴، ۱۷:۲۳
میشه کمی واضحتر درمورد رفتار غیرحرفه ای خاکپور واسمون توضیح بدی شما؟ الان دقیقا شما درمورد محمد خاکپوری صحبت میکنی که بدون یه خط قرارداد داره میره اردو؟ رفتار حرفه ای اینه که تا حقوق خودت یا دستیارات دو روز عقب بیفته، شلنگ تخته بندازی و بصورت کاملا تصادفی (شما بخونید هدایت شده توسط توپخانه رسانه ای) ده دوازده تا پیشنهاد واستون بیاد که آی ملت سرمربی فهیم و باسابقه ما پیشنهاد از کجا و کجا داره و جالبتر اینکه تا قرارداد تمدید شد و یا حقوق پرداخت شد پیشنهادا میرن همون جایی که ازش اومدن انگار نه انگار خانی اومده و خانی رفته.
البته وجود امثال شماطرفدارا منافع زیادی واسه مردم داره. لااقل میفهمیم چرا همیشه توسری خور و عقب مونده ایم. حقمون همینه که بیان لباس عریانی تنمون کنن و به بدن لختمون بخندن و توی رومون بگن چه زیباست اینکه جلوی آرژانتین دنیا رو متحیر کردیم. حقمونه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر