فهرست

مصاحبه مفصل هیتسفلد: بایرن قدرتمند‌ترین نیمکت اروپا را دارد

کدام تیم تا به اینجای فصل شما را شگفت زده کرده است؟
در ابتدا دو تیم تازه وارد لیگ که عملکرد خیلی خوبی از خود به نمایش گذشته‌اند. به عنوان تیم‌های تازه وارد توانسته‌اند بسیار خوب و سریع خود را با شرایط بوندسلیگا یک وقف بدهند. این مسئله می‌تواند بدون شک به عنوان یه محرک انگیزشی برای دیگر تیم‌های بوندسلیگا دو محسوب شود.


عملکرد صدرنشین لیگ، یعنی بایرن مونیخ را چگونه ارزیابی می‌کند؟
بایرن همانند فصل قبل قدرتمند است. البته این فصل گواردیوالا مصدومان زیادی دارد ولی هنوز هم ترکیب بسیار با کیفیتی را در اختیار دارد. این مسئله به این معنی است که مصدومیت نیز مشکلی برای بایرن محسوب نمی‌شود. حتی اگر چهار بازیکن از پنج بازیکن اصلی را در اختیار نداشته باشد، وقتی به لاین‌آپ بایرن نگاه می‌کنید، احساس می‌کنید که تیمی کامل است. معتقد هستم که بایرن نه تنها در آلمان بلکه قویترین نیمکت در اروپا را دراختیار دارد.


نظرتان در مورد دو بازیکن جدید بایرن، داگلاس کاستا و کینگزلی کومان چیست؟
در غیاب فرانک ریبری و آرین روبن، این دو بازیکن گزینه‌های بسیار خوبی برای بایرن در کناره‌ها بوده‌اند. هر دو بازیکن فراتر از انتظارت ظاهر شده‌اند و هیچ کس در آلمان تا قبل از این فصل، چیزی در مورد این دو بازیکن نشنیده بود. از لحاظ تکنیکی، فوق العاده هستند و سرعت بسیار بالایی دارند. در هر بازی، حقه‌های زیادی در جیب‌های خود دارند. زیر نظر گواردیولا، یاد گرفته‌اند که چطور با تیم اول مچ بشوند و خود را به ترکیب اصلی تیم برسانند.


با توجه به عملکرد ضعیفی که بروسیا دورتموند در فصل 2014/15 از خود به نمایش گذاشت، آیا از اینکه دورتموند نزدیک‌ترین تعقیب کننده بایرن در این فصل باشد، غافلگیر نشدید؟
نه، قبل از شروع فصل این شرایط را برای دورتموند متصور بودم. دورتموند رقیب اصلی بایرن محسوب می‌شود. توماس توخل فلسفه جدیدی را با خود به تیم آورده است. سیستم او فقط در حمله خلاصه نمی‌شود؛ بلکه وی تاکید زیادی بر مالکیت دارد و تیمش منتظر شانس‌ها می‌مانند و همیشه با سرعت بالا بازی نمی‌کنند. دورتموند زیرنظر توخل، بسیار باهوش تر در مقایسه با سال‌های اخیر بازی می‌کند. آن‌ها بسیار انعطاف پذیر بازی می‌کنند و همین مسئله باعث می‌شود که بیشتر غیرقابل پیشبینی باشند.


آیا وولفسبورگ ناامیدترین عملکرد را تا نیم فصل داشته است؟
می‌توان چنین گفت، مخصوصا با امیتازهای زیادی که از دست دادند و در بازی‌های خارج از خانه نیز عملکرد خوبی نداشته‌اند. با اینکه شکی در پتانسیل بالای تیم و بازیکنان وولفسبورگ وجود دارد ولی آن‌ها نتواسته‌اند مثل قبل با ثبات عمل کنند.


نظرتان در مورد جنگ در انتهای جدول چه می‌باشد؟
بازهم بسیار رقابت تنگاتنگی است، همانطور که در سال‌های اخیر بوده است. تیم‌های زیادی با ترس بازی می‌کنند. اشتوتگارت، وردربرمن، هانوفر و هوفنهایم با این شرایط در حال دسته پنجه نرم کردند هستند ولی هنوز یک نیم فصل دیگر وجود دارد. با این وجود در انتهای جدول، هیجانی بیشتری نسبت به بالای جدول وجود دارد!

کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-01-02 16:08:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر