فهرست
پشت صحنه افت محسوس بارسلونا پس از فتح ال‌کلاسیکو
پشت صحنه افت محسوس بارسلونا پس از فتح ال‌کلاسیکو

پشت صحنه افت محسوس بارسلونا پس از فتح ال‌کلاسیکو

آی اسپورت - تیم فوتبال بارسلونا از زمان پیروزی 4 بر صفر در خانه رئال‌مادرید که در آخرین روز از ماه آبان به ثبت رسید، دیگر بارسای همیشگی نبوده است. صرف‌نظر از پیروزی‌های قاطعانه اخیر برابر تیم‌هایی مانند رئال‌سوسیه‌داد و رئال بتیس، بارسا در دیگر بازی‌هایی که بعد از ال‌کلاسیکو انجام داده، سرعت، سلطه و قدرت قبل را نداشته است و به نظر می‌رسد که عامل اجتناب‌ناپذیر خستگی فیزیکی دلیل اصلی این اُفت محسوس بوده است.
بارسلونا پس از ال‌کلاسیکو نتوانست والنسیا را در مستایا شکست دهد، آن هم در شرایطی که تا دقایق پایان بازی یک بر صفر از میزبانش پیش بود. گل دیرهنگام «سانتی مینا» کار را برای خفاش‌ها به تساوی کشاند تا دو امتیاز از چنگ کاتالان‌ها خارج شود. دیشب (شنبه) نیز یک بازی بدون پیروزی دیگر در کارنامه این فصل تیم تحت هدایت لوئیس انریکه به ثبت رسید و این بار اسپانیول با ارائه یک بازی فیزیکی و دوندگی بی‌امان بازیکنانش کاتالان‌ها را در حسرت پیروزی گذاشت. این همان اتفاقی بود که در ماه دسامبر و برابر دپورتیوو لاکرونیا هم کاتالان‌ها تجربه‌اش کردند، وقتی که پیروزی 2 بر صفر برابر میزبان را با تساوی 2 بر2 عوض کردند.
آمارها گویای آن هستند که بارسلونا در 15 بازی اخیرش 6 امتیاز از دست داده‌است که این موضوع به اتلتیکومادرید اجازه داده صدر جدول را از چنگش درآورد. اکنون اتلتیکومادرید با 2 امتیاز و البته یک بازی بیشتر نسبت به بارسلونا در صدر جدول رده‌بندی لالیگا قرار دارد. ضمن اینکه رئال‌مادرید هم امشب در صورت کسب پیروزی در خانه والنسیا می‌‌تواند خودش را به بارسلونا برساند. با همه این‌ها اگر کاتالان ها بازی معوقه خود برابر اسپورتینگ خیخون که به دلیل حضورشان در جام باشگاه‌های جهان انجام نداده‌اند را پیروز شوند، دوباره به صدر برمی‌گردند، البته به شرط آنکه تا زمان برگزاری آن بازی که 17 فوریه (28 بهمن) است، بازی بدون برد دیگری در کارنامه‌شان ثبت نشود.
لوئیس انریکه به احتمال زیاد تاکنون مجبور شده که دلایلی برای اُفت عملکرد تیمش پیدا کند. او در مستایا هم به ظاهر از عملکردش راضی بود اما مشخص بود که می‌داند وقتی حریف سطح انسجام بازی و فشارش بر بارسا را بالا می‌برد، سؤال‌هایی درباره عملکرد آبی‌و‌اناری‌ها شکل می‌گیرد. نکته واضح درباره بارسای فعلی این است که هسته اصلی این تیم از ابتدای فصل تاکنون مجبور شده بازی‌های فراوانی را انجام دهد و با توجه به محرومیتش از سوی فیفا برای اضافه کردن بازیکن جدید به ترکیب خود، فشاری که روی مردان انریکه وجود دارد، بیشتر شده است.
بارسلونا از ابتدای فصل 16-2015 تاکنون بیش از 30 بازی رسمی انجام داده که 17 بازی آن در لالیگا، 6 بازی در لیگ قهرمانان اروپا، دو بازی در سوپرجام اسپانیا، یک بازی در سوپرجام اروپا و دو بازی در جام باشگاه‌های جهان بوده است.در این 30 بازی سه بازیکن بیش از همه حضور داشته‌اند و دقایق به میدان رفتنشان بیش از 2 هزار دقیقه بوده است. لوئیز سوارز 2 هزار و 370 دقیقه، سرخیو بوسکتس 2 هزار و 165 دقیقه و ایوان راکیتیچ 2 هزار و 15 دقیقه. ضمن اینکه ماسچرانو با یک هزار و 994 دقیقه و دنی آلوز با یک هزار و 971 دقیقه در رده‌های سوم و چهارم قرار دارند.
در چنین شرایط سختی اضافه شدن دو مهره کلیدی مانند آردا توران و الیکس ویدال می‌تواند بهترین کمک برای لوئیس انریکه باشد که تیمش را از ضربه خوردن از خستگی مفرط نجات می‌دهد.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-01-03 14:52:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر