فهرست
گزارش روز: صبا به دایی می‌بازد
گزارش روز: صبا به دایی می‌بازد

گزارش روز: صبا به دایی می‌بازد

آی اسپورت- لحظاتی بعد از سوتِ آغاز مسابقه صبا و نفت تهران در قم، یک برخورد ساده کافی بود تا علی دایی طبق عادت همیشگی اعتراض به داور چهارم مسابقه را کلید بزند. هنوز جریان مسابقه شکل نگرفته بود که شهریار با این اعتراض های شدید، تمرکز درون زمین بازیکنان‌اش را نابود کرد و موجب شد آن ها نیز با رها کردن مسابقه، مدام مشغول ایراد گرفتن از قضاوت داور شوند. ثانیه هایی بعد نفتی ها به خوبی از فرصت به هم ریختگی روحی صبا استفاده کردند و خیلی زود به گل اول مسابقه دست پیدا کردند. گلی که در نهایت آن ها را در مسیر پیروزی در این مسابقه قرار داد. 
علی دایی، به خوبی می داند که در فوتبال ایران تنها صداهای بلند جدی گرفته می شوند و اعتراض دائمی به داور مسابقه، می تواند جهت سوت ها را عوض کند اما مدلِ اعتراض از ثانیه یک علیرغم تاثیر روی داور، بر روی بازیکنان تیم خودی نیز اثربخش خواهد بود. آن ها در مواجهه با مردی که به جای خونسردبودن و دستور تاکتیکی دادن، مدام در کنار زمین داد و فریاد می زند و داور را نشانه می رود، تمرکزشان را از دست می دهند و چسبیدن به داور مسابقه و انتقاد از او را به تلاش برای باز کردن دروازه حریف ترجیح می دهند. 
ماحصل وضعیت روحی حاکم بر تیم شهریار، گل به خودی محمد قاضی است. صبا نیز درست مثل پرسپولیس دایی، قدرت بازگشت به مسابقه و جبران شکست را ندارد. بازیکنان سفید و سیاه پوش به محض عقب افتادن از حریف، کنترل روحی‌شان را از دست می دهند. در این لحظات، نقش مربی در کنار زمین کلیدی خواهد بود اما تا زمانی که اعتراض به داور مهمترین تاکتیک مدنظر علی دایی برای عوض کردن نتیجه مسابقه باشد، بعید به نظر می رسد این تیم هیچ شکستی را با پیروزی عوض کند. 


کدخبر:9405
  ۳  
آی اسپورت
2016-01-03 14:53:30
نظر دهید

۳ نظر
-
يكشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴، ۱۴:۵۷
همیشه ی گل میزنن بعد 11نفره دفاع میکنن
میثم
يكشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴، ۱۷:۱۲
یکی از شاخصه های مربی خوب در هنگام تعویض مشخص میشه که دایی از این شاخصه مثبت بی بهره است.
-
يكشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴، ۲۲:۴۰
چرت نگید خواهشا ببینید تیمش چندمه بعد حرف بزنید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر