فهرست
کارشناسی: مرورِ سالِ 2015 از نگاهِ تیری آنری
کارشناسی: مرورِ سالِ 2015 از نگاهِ تیری آنری

کارشناسی: مرورِ سالِ 2015 از نگاهِ تیری آنری

 
افسانه‌یِ لستر سیتی
 
کاری که لستر کرده شبیهِ یک افسانه است. این کار را نایجل پیرسون فصلِ پیش شروع کرد و لستر را در لیگِ برتر حفظ کرد، امیدوارم مردم این را فراموش نکنند. اما از کلودیو رانیری هم باید تقدیر کرد که کارِ پیرسون را ادامه داد و باورِ بیشتری به بازیکنانش داد. جیمی واردی و ریاض محرز و انگولو کانته، که یکی از بهترین خریدهایِ فصل بوده، خیلی خوب بازی کردند و این باور که می‌توانند هر تیمی را شکست بدهند واقعا برایشان فوق‌العاده است. لستر الگویِ خیلی خوبی برایِ تیم‌هایی است که ثروتِ 6 تیمِ اولِ انگلیس را ندارند.
 
جیمی واردی
 
واردی من را یادِ وقتی که خودم در لیگِ برتر بازی میکردم انداخته است. دورانِ ما تقریبا همه‌یِ مهاجم‌ها مثلِ واردی بازی می‌کردند، دنبالِ هر توپی، حتی توپ‌هایِ مرده می‌دویدند و تکل می‌زدند و یک لحظه مدافعین حریف را راحت نمی‌گذاشتند. این دقیقا کاریست که واردی می‌کند. در ضمن او خیلی هم خوب گل می‌زند. اینکه رکوردِ ون نیستلروی را در تیمی مثلِ لستر بشکنی واقعا قابل تقدیر است. من خیلی خوشحالم که واردی شوری که چند سالی بود از لیگ برتر رفته بود را دوباره در این فوتبال زنده کرده است.
 
هری کین
 
کین چه سالِ خوبی را پشتِ سر گذاشت. اما کین فقط یک گلزن نیست، نکته‌ای که خیلی‌ها بهش توجه نمی‌کنند این است که او 90 دقیقه برایش تیمش می‌دود و همیشه راهِ حلی برایِ تاتنهام پیدا می‌کند. اولِ این فصل به نظر می‌رسید که تمرکزش در باکسِ حریفان را از دست داده. اما خیلی زود دوباره به فرمِ خوبِ فصلِ پیش برگشت. با اینکه هری کین برایِ تاتنهام بازی می‌کند، مجبورم بابتِ سالِ خوبی که داشته بهش تبریک بگویم.
 
چلسی و مورینیو
 
ما داریم از تیمی حرف می‌زنیم که صدرِ جدول بود و حالا تقریبا در منطقه‌یِ سقوط قرار گرفته است. واقعا درک نمی‌کنم چه اتفاقی برایشان افتاده است. بازیکنان باید مسئولیتِ این اتفاق را قبول کنند. اگر بازیکنی روحیه‌یِ جنگندگی داشته باشد و عاشقِ تیمش باشد، باید مسئولیت قبول کند. هر اتفاقی هم که بیفتد بالاخره یک جایی غرور بازیکنان باعثِ واکنشی درست ازشان می‌شود. هنوز همچین چیزی تا اینجایِ فصل ندیده‌ایم. چلسی هنوز فرصتِ زیادی برایِ نجاتِ خودش دارد، ولی واقعا نمی‌شود توضیحِ درستی برایِ این اتفاقات پیدا کرد.
ما همه داستان‌هایِ مربوط به رختکن و بازیکنانِ چلسی و مشکلشان با مورینیو را شنیده‌ایم. من ما مورینیو همدردی می‌کنم. این بازیکنان بودند که مقصرِ اصلی بودند. ولی چون نمی‌شود کلِ یک تیم را اخراج کرد، همیشه گناه گردنِ مربی می‌افتد. ولی به نظرم هنوز مورینیو بهترین مربیِ تاریخِ چلسی و تاریخِ فوتبال است.
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-03 15:38:45
نظر دهید

۱ نظر
برزو روسونری
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴، ۰۵:۲۸
(به نظرم هنوز مورینیو بهترین مربیِ تاریخِ چلسی و تاریخِ فوتبال است...) این جمله اش که گفته مورینیو بهترین مربی تاریخ فوتبال است یه طعنه ای به ونگر و گواردیولا(که انری شاگردشون بوده) هم هست. از قدیم گفتند حرف راست رو باید از آنری پُرسید. خخخ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر