فهرست
یادداشت: پرسپولیسفارسی
یادداشت: پرسپولیسفارسی

یادداشت: پرسپولیسفارسی

آی اسپورت- اگر در اینترنت نامش را سرچ کنید و عکسهایش را به کسی که نمی‌شناسدش نشان دهید شاید حدس زدن شغل او برایش سخت باشد. شاید کسی در نگاه اول نتواند تشخیص دهد که او بازیگر فیلمفارسیهای قبل از انقلابی است یا ..... خلاصه هر حدسی که داشته باشد مطمئنا دروازه‌بان پرطرفدارترین تیم ایران و آسیا در میان گزینه‌هایش نیست.
اصلا آمدنش به پرسپولیس هم یک فیلم بود. کسی باور نمی‌کرد در واقعیت قرار است علی دایی،دروازه‌بانی را که چند ماه قبلتر در بازی با استیل‌آذین با او درگیر شده و بدترین مصاحبه‌ها را علیه او انجام داده به تیمش بیاورد. انگار علی دایی هم فکر کرده بود او بازیگر یکی از همین فیلمفارسی‌هاست و آن نقشش در بازی با استیل آذین تمام شده.
نقش‌های او با آمدن به پرسپولیس تمام نشد. هر روز بازیگر نقش جدیدی بود. نقش‌هایی که بازی در آنها هر بار او را چند جلسه‌ای از حضور در پرسپولیس محروم می‌کرد. او در دنیای واقعی بازیگر بزن بهادر فیلم‌های پرسپولیس بود و در دنیای مجازی بدلی از بازیگران هالیوودی با شلوارک و آرایش‌های عجیب و غریب. در هیچ کدام از این نقشها او شماره یک پرسپولیس نبود. خیلی اهمیتی ندارد که سوشا خودش این عکسها را منتشر کرده یا به حریم خصوصی‌اش تجاوز کرده‌اند مهم این است که هیچ‌کس چه در دنیای واقعی و چه در دنیای مجازی نمی‌توانست به عنوان وارث شماره یک قبول کند.
پرسپولیس مدتهاست چوب بازیکنانی را می‌خورد که مشخص نیست با چه متر و معیاری سر از این تیم درآورده‌اند. اگرچه مطمئنا در جذب بازیکن مساله فنی حرف اول و آخر را می‌زند اما بازیکنانی مانند صادقیان و سوشا مکانی که حاشیه‌هایشان همیشه و حتی در خارج از پرسپولیس پررنگ‌تر از متن بوده با چه متر و معیاری در حد و اندازه یکی از بزرگترین تیمهای ایران تشخیص داده شده‌اند. پرسپولیس در این چند سال اخیر برخلاف استقلال که ثبات و دقت بیشتری در جذب بازیکن داشته معبری بوده برای هر بازیکنی که چند بازی در لیگ درخشیده و آمده و رفته. کم نبودند امثال شیث رضایی،محمدرضا خانزاده و .....
البته این سکانس آخر نیست. درب باشگاه را که باز کنید بیرانوند و محسن فروزان و چند نفر دیگر را می‌بینید که پشت درب باشگاه ایستاده‌اند. گزینه‌هایی پرحاشیه و پر حرف و حدیث که حتی برای به هم ریختن تیم آرام و بی‌حاشیه‌ای مثل نفت تهران هم کافی هستند چه برسد به پرسپولیس با این همه صنم و یاسمن. کاش مسولان باشگاه یادشان بیفتد اینجا پرسپولیس است نه گذر سربازار که هر کس از راه رسید و هنری از خودش نشان داد به او بفرما بزنیم.
در این هرج و مرج بی‌در و پیکر شاید گاهی اوقات دلمان برای محمد مایلی‌کهن تنگ شود که با صدای تاسی عطای بازیکنی را به لقایش بخشید. در این بلبشو که عربده‌های هر هفته سوشا کسی را بیدار نکرد تا فکری به حال شماره یک کند و حالا پرسپولیس مانده‌است در کمرکش لیگ با یک دروازه بی‌دفاع و گزینه‌هایی بدتر از سوشا.
نیلوفر کنگرانی
  ۱۴  
آی اسپورت
2016-01-03 20:20:32
نظر دهید

۱۴ نظر
محمد
يكشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴، ۲۰:۳۲
این خانم متن های زیبایی مینویسه بیشتر بدین بنویسه
امیرم
يكشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴، ۲۱:۲۸
مثل همیشه عالی بود نیلوفر کنگرانی
سرور لنگ
يكشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴، ۲۱:۴۱
هر کی از خونش قهر میکنه لنگی میشه بعدشم بعد ۶ماه یه سال کاپیتان لنگ
اکبر صادقی
يكشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴، ۲۱:۴۴
تلنگری عالی و مهم مثل همیشه
Long sport
يكشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴، ۲۱:۴۵
Aya shoma longi hastid .Mrs niloofar
-
يكشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴، ۲۲:۴۴
پرطرفدارترین تیم ایران و اسیا؟ اینا رو از کجات درمیاری؟
-
يكشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴، ۲۳:۲۱
پرطرفدارترین تیم ایران و آسیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مصطفی
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴، ۰۰:۱۷
ممنون خانم کنگرایی
نیلوفر 12 جدولی
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴، ۰۱:۴۱
پرطرفدارترین؟در؟دور؟چی شده؟ لنگی باز فانتزی زده؟!
برزو روسونری
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴، ۰۶:۲۳
اینا همونهایی هستند که توهم 40 میلیون طرفدار تو ایران رو دارند!!! بذارید خوش باشن.
-
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴، ۱۰:۲۰
لنگ بعد از منچستر اوله!!
-
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴، ۱۰:۵۷
حالا خوب نویسنده بدبخت تو متنش از استقلال تعریف کرده و گفته تو جذب بازیکن با ثبات و با دیسیپلین عمل میکنه.
وحید
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴، ۱۴:۳۸
اصلاً ایرادی نداره که طرفدار یه تیم بیاد و اینجا مطلب بنویسه و به نوعی نیش و نوش رو با هم به خورد مخاطب بده. اما شایسته میبینم نکاتی رو درمورد این عبارت نویسنده بنویسم که قلمفرسایی کردند که «... کاش مسولان باشگاه یادشان بیفتد اینجا پرسپولیس است نه گذر سربازار که هر کس از راه رسید و هنری از خودش نشان داد به او بفرما بزنیم». الغرض؛ شما ظاهرا یا اخبار تیم محبوبتون رو دنبال نمی کنید و یا اینکه چشمتون رو روی یه سری داستانا بستید و مبتلا شدید به بیماری این روزهای کشور یعنی پارانویای خودبرتر بینی. اینکه میفرمایید اینجا سربازار نیست که ... باید بگم شما یه التفاتی به وضعیت چند سال اخیر تیم محبوبتون بندازید. از استاد شیث رضایی و نصرتی و میثاق معمارزاده و کریم انصاری فر و میثم حسینی و نورمحمدی بگم تا تنی چند از این اسطوره ها. کدومشون هیبت بازی در تیمی به قول شما پرطرفدار و تراز اول رو داشتن؟ مشکل تیمتون دقیقا همین بی هویتی بازیکنانی است که بعد از یه نیم فصل کاپیتان و ستاره میشن و تو مملکت کورها، با یه چشم پادشاهی میکنن و الکی ادای باتعصب ها رو درمیارن. البته مثالش تو تیم استقلال هم همون فروزان و نیکبخت واحدی و حاج محمدی هستن. اما فرقش اینه که ما قلم دستمون نمیگیریم و توهمات لاعلاجمون رو در سایت های زردی طور تجلی ببخشیم. نگرانتم آی اسپورت، بد نگرانتم که تحریریه ات اجاره ای شده باشن
آرش
سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴، ۱۷:۰۹
من استقلالی هستم، قاعدتاً این متن باید به مذاقم خوش بیاد، چون سوژه ش باب طبع تیم حریف هست معمولاً... اما صرفنظر از همه اسم هایی که این نویسنده بردن و بهشون یه جورایی توهین کردن، قلم ایشون برازنده ی نوشتن نیست! اگر هم باشه نوشته هاشون بیشتر به کار نشریات زرد میاد! لحن کف کوچه و بازار، اشاعه لمپنیسم، مجاز بودن برای توهین و کوچک کردن هرکسی...! سبک ایشونه فک کنم!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر