فهرست
یادداشت روز – رئال همچنان یک مورینیوی درون دارد!
یادداشت روز – رئال همچنان یک مورینیوی درون دارد!

یادداشت روز – رئال همچنان یک مورینیوی درون دارد!

آی اسپورت – به عقیده آلفردو رلانیو سردبیر روزنامه آ اس دلیل باخت رئال به بارسا نه داوری که عملکرد بهتر بارسا با مسی و اینیستا بوده است. رلانیو می نویسد :

صادقانه بگویم از گردبادی که رئال بوجود اورده است متعجب شده ام.سرخیو راموس و رونالدو در مقام سخنگویان و نمایندگان باشگاه به شدت به داوری تاختند.من متعجبم چرا که درک و نگاه دیگری به این بازی دارم.این بازی باعث غرور فوتبال اسپانیا بود ، یک بازی بزرگ را شاهد بودیم که برنده اش بارسا بود نه بخاطر داوری که بخاطر عملکرد استثنایی مسی و اینیستا. برای اینکه بارسا ثبات داشت و انگیزه بیشتر و مادرید بخصوص در 15 دقیقه اول نشان داد که به اندازه بارسا برای پیروز شدن جدیت و انگیزه ندارد.(در کل بازی دو بار نتیجه برده را از دست داد). اگر به تصاویر بازی نگاه دقیقی بیندازیم علاوه بر صحنه های مشکوک بر ضد رئال ، دو صحنه بحث برانگیز بر ضد بارسا نیز پیدا می کنیم. پنالتی روی رونالدو که خارج از محوطه بود و صحنه خطرناکی که بنزما ایجاد کرد و والدز آن را دفع کرد که به وضوح چند سانتیمتر بنزما در آفساید بود. بنظر من اگر داور هدفش این بود که بازی را برای بارسا در بیاورد می توانست آن صحنه برخورد په په و نیمار را پنالتی اعلام کند. در شرایطی که در 6 باری که آن صحنه در تلویزیون تکرار شد مشخص شد که برخورد پنالتی نبوده و داور هم اشتباه نکرده است. اگر داور ضد رئال بود چرا در صحنه مربوط به آفساید بنزما اشتباه داشت ؟ اگر داور عمدی در اعلام پنالتی های مشکوک بر ضد رئال داشته چرا پنالتی روی رونالدو را خطا بیرون محوطه تشخیص نداد ؟ ( که باید می داد) . بله داور بازی مسلما اشتباهاتی مرتکب شد به ضرر هر دو تیم اما عقیده من این است که در هیچکدام قصد و غرضی در کار نبوده است.

به سالهای قبل می رویم. زمانیکه در یکی از بازی های بارسا مسی با دست گلی به ثمر رساند که تقریبا بارسا را در آستانه قهرمانی قرار داد . پس از آن بازی خوان لاپورتا رئیس وقت بارسلونا تقریبا غیب شد و هیچ اظهار نظری نکرد .از جبهه مادرید هم شکایتی مطرح نشد و اظهارات تلخ امروزی بیان نشد. تا اینکه خوزه مورینیو به رئال آمد و عصر او در مادرید آغاز شد.بتدریج شیوه و اسلوب باشگاه تغییر کرد و مورینیو شیوه سنتی خود را در باشگاه پایه ریزی کرد که در این شیوه اعتراض به داوری و متهم کردن رقبا یک حربه اصلی تلقی می شود.حالا که دیگر مورینیو از رئال رفته همچنان تاثیرات او را در باشگاه مشاهده می کنیم.این تاثیرات فقط نیمکت نشین ماندن کاسیاس نیست که پس از شکست در ال کلاسیکو می بینیم که رئال همچنان یک مورینیوی درون دارد .

Alfredo Relaño

آلفردو رلانیو : آ اس

ترجمه : رضا سیف


     
آی اسپورت
2014-03-25 22:18:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر