فهرست

فروزان، سیدجلال و نانگ فولادی می‌شوند

آی‌اسپورت- فولاد خوزستان که در نقل و انتقالات ابتدای فصل نتوانست آنطور که باید و شاید عمل کند، در نیم‌فصل اول رقابت‌ها آنقدر دور از انتظار و ضعیف ظاهر شد که بارها شاهد اعتراض شدید هواداران این تیم بودیم. با این اتفاقات، هیات‌مدیره باشگاه فولاد خوزستان چند بار تصمیم به تغییر کادرفنی گرفت اما در نهایت این اتفاق نیفتاد. به این ترتیب هیات‌مدیره در آخرین جلسه‌اش تصمیم گرفت به تقویت بازیکنان تیم بپردازد تا شاید مشکل تیم حل شود و بتواند در نیم‌فصل دوم خود را از تیم‌های پایین جدولی جدا کند اما یک مشکل سر راه این مساله قرار داشت و آن هم لیست تیم فولاد بود. روزنامه ایران‌ورزشی نوشت:  ظاهرا فولاد خوزستان در لیست خود تنها یک جای خالی داشت که قرار بود آن را هم به یک مهاجم تمام‌کننده اختصاص دهند. به بازیکنی که بتواند فرصت‌ها را به گل تبدیل کند. در این رابطه هم از ابتدای فصل تا الان گزینه‌های زیادی مطرح شده بود اما هر کدام به دلیلی کنار می‌رفتند. به هر حال به جز این جای خالی، جای خالی دیگری در لیست فولاد نبود که مصدومیت یوسف وکیا باعث شد کادرفنی فولاد خوزستان به فکر بازیکن جدید دیگری باشد. البته هنوز نام وکیا از لیست فولادی‌ها خارج نشده اما او ظاهرا به جز 2، 3 بازی آخر فصل در بقیه بازی‌ها نمی‌تواند به میدان برود. به همین دلیل مسوولان فولاد خوزستان بدون شک نام او را از لیست خارج خواهند کرد.  اما مشکل فولاد خوزستان با 2 جای خالی حل نمی‌شود چرا که این تیم در پست‌های مختلفی مشکل دارد و با آمدن 2 بازیکن جدید، دردی دوا نخواهد شد.
مسوولان فولاد خوزستان همچنان درگیر این مساله بودند که ناگهان خبر رسید حسین مالکی از لیست تیم کنار رفت. جالب اینکه مالکی بازیکنی بود که خود اسکوچیچ به فولاد آورده بود و در واقع اولین بازیکنی بود که این فصل به خدمت گرفت اما ظاهرا فشار هواداران و البته انتقاد مقتدایی استاندار خوزستان باعث شد مسوولان فولاد به دنبال خالی کردن جاهای بیشتر و البته آوردن بازیکنان جدید باشند تا مشکل را حل کنند و تیم به روزهای خوبش برگردد.
به هر حال مالکی هم از فولاد خوزستان کنار رفت اما به نظر نمی‌رسد او آخرین بازیکن جدا شده از فولاد لقب بگیرد و احتمالا باید همچنان منتظر بمانیم چون لیست بازیکنان جدید فولاد خوزستان ظاهرا حداقل به 4 جای خالی نیاز دارد که تا الان فقط 3 تای آن جور شده اما نفر چهارم چه بازیکنی می‌تواند باشد، سوالی است که فقط کادرفنی و مسوولان فولاد خوزستان می‌توانند به آن جواب دهند. هر چند که حدس زدن نام او چندان سخت نیست چون همه می‌دانند بازیکنانی مثل امیرحسین فشنگچی، مهرداد بشاگردی و حتی محمدرضا خانزاده در حد انتظار ظاهر نشدند.
به هر حال فولاد خوزستان خیلی زود دست به کار شد و در اولین اقدام مهرداد بایرامی را به خدمت گرفت تا بتواند حداقل مشکل گلزنی‌اش را حل کند اما به جز بایرامی، بازیکنان دیگری در لیست هستند که در صورت توافق قرار است به فولاد خوزستان اضافه شوند. گفته می‌شود دراگان اسکوچیچ اصرار زیادی به جذب یک دروازه‌بان جدید دارد. به همین دلیل هم قرار است از میان محسن فروزان، علیرضا بیرانوند و محمدباقر صادقی یک نفر جذب شود. به نظر نمی‌رسد بیرانوند بتواند رضایتنامه بگیرد اما احتمالا از میان فروزان و صادقی، یکی به فولاد خوزستان می‌رود چون احتمالا در آنجا شانس بازی کردن پیدا خواهد کرد. اما به جز دروازه‌بان، ظاهرا فولادی‌ها به دنبال جذب یک مهاجم بلندقامت هم هستند. در این مورد هم همچنان گزینه‌های قبلی در دست بررسی هستند. مسوولان این باشگاه قرار است از بین آلویس نانگ و دورگ کوئه‌ماها یکی را جذب کنند. ظاهرا کوئه‌ماها به فولاد نزدیک‌تر است اما اگر نفت تهران برای حضور نانگ در فولاد خوزستان مشکلی نداشته باشد و رضایت بدهد، اولویت با نانگ خواهد بود چرا که هم او با تیم آشنا است و هم تیم از او شناخت خوبی دارد. نفرات بعدی لیست، سیدجلال حسینی و رسول نویدکیا هستند که از همین الان کاملا مشخص است نویدکیا پیشنهاد حضور در فولاد خوزستان را نخواهد پذیرفت اما گفته می‌شود حسینی قرار است به دلیل مشکلات مالی از نفت تهران جدا شود که اگر این اتفاق بیفتد، بعید نیست مقصد بعدی او فولاد خوزستان باشد. به هر حال فولادی‌ها تا الان تنها یک بازیکن به خدمت گرفتند و باید منتظر ماند و دید در ادامه چه اتفاقاتی خواهد افتاد. اگر بازیکنان مد نظر تیم جذب شوند، هیچ بعید نیست که فولاد از پایین جدول جدا شود و حتی به نیمه اول آن برسد. البته اگر به آنها اجازه بازی داده شود.

کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-01-04 00:01:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر