فهرست
یادداشت: ایسکو و خامس آینده‌یِ رئال هستند، نه رافا
یادداشت: ایسکو و خامس آینده‌یِ رئال هستند، نه رافا

یادداشت: ایسکو و خامس آینده‌یِ رئال هستند، نه رافا

بن هیوارد
 
اتلتیکو، بارسلونا، سویا، ویارئال و حالا والنسیا. رافا بنیتز هنوز مقابلِ تیم‌هایِ بزرگِ لا لیگا موفق به کسبِ حتی یک پیروزی نشده و تیمش در بازی‌هایِ بزرگ به مشکل می‌خورد. بدتر از آن اینکه دو هافبکِ بازیسازِ رئال، ایسکو و خامس رودریگز مقابلِ والنسیا رویِ نیمکت نشستند.
بنیتز در سال‌هایِ 2002 و 2004 والنسیا را قهرمانِ لا لیگا کرد و برایِ همین بود که در بازگشتش به مستایا پرچمی بزرگ به چشم می‌خورد: «رافا تو بهترین سالهایِ زندگیمون را بهمون دادی، ممنون». این بزرگداشتی باشکوه از مربی‌ای بود که انگار هنوز در مستایا محبوب‌تر از برنابئو است. بنیتز یک بارِ دیگر، بعد از بازیِ هفته‌یِ پیش مقابلِ سوسیداد، حتی یک دقیقه هم بازی به ایسکو نداد و خامس را هم بعد از داستانِ سرعتِ بیش از حد و موردِ تعقیب گرفتنش توسط پلیس، از ترکیبِ اصلی کنار گذاشت. به جایِ خامس، متئو کواچیچ در خطِ میانی قرار گرفت و نمایشِ خوبی داشت. اما 20 دقیقه مانده به پایانِ بازی با تکلی خشن رویِ کانسلو اخراج شد و تیمش را به دردسر انداخت. 
درسته که رئال با وجودِ 10 نفره شدن موفق شد 2-1 از والنسیا پیش بیفتد، اما میزبان که تا دقیقه‌یِ آخر دست از جنگندگی بر نداشت بازی را به تساوی کشید و نهایتا دو تیم امتیازات را تقسیم کردند. این نتیجه، با توجه به شرایطِ بازی، نتیجه‌یِ بدی برایِ بنیتز نبود، اما رئال یک بار دیگر در بهره گرفتن از لغزشِ بارسلونا ناکام ماند، چیزی که برایِ هوادارانشان قابلِ قبول نیست.
علاوه بر این نتایج، بازی نکردنِ خامس رودریگز که برایِ هودارانِ رئال جانشینِ طبیعیِ رونالدو است و ایسکو که محبوبیتِ زیادی در برنابئو دارد، موقعیتِ رافا بنیتز را بیش از قبل زیرِ سوال می‌برد. اگر ایسکو و خامس با توجه به شرایطِ موجود، فکرِ رفتن از رئال در ژانویه را داشته باشند، محبوبیتِ نه چندان زیادِ رافا در برنابئو کمتر و کمتر هم خواهد شد. هر اتفاقی که بیفتد بعید است بنیتز بیش از یک فصل در رئال دوام بیاورد (در خوشبینانه‌ترین شرایط). در این حال فلورنتینو پرز باید به فکرِ وضعیتِ خامس و ایسکو باشد، ستاره‌هایی که آینده‌یِ رئال را قرار است بسازند، آینده‌ای که به نظر نمی‌رسد رافا جایی در آن داشته باشد.
 
 
۱ ۱  
آی اسپورت
2016-01-04 12:19:14
نظر دهید

۱ نظر
افشین عبدالمالکی
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴، ۱۴:۲۱
خامس جانشین رونالدو؟؟ حتی شوخیش هم قشنگ نیست.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر