فهرست
یادداشت: توران و ویدال به موقع رسیدند
یادداشت: توران و ویدال به موقع رسیدند

یادداشت: توران و ویدال به موقع رسیدند

لی رودن
 
اسپانیول در هفته‌یِ هجدهم بالاخره اولین تیمی در این فصل از لا لیگا شد که اجازه‌یِ گل زدن به مسی و نیمار و سوارز را نداد. اما مسئله فقط این مساویِ بدونِ گل نبود. لغزشِ بارسلونا چهار هفته است که به چشم می‌آید. تیمِ لوئیز انریکه 3 بازی از 4 بازیِ اخیرش را مساوی کرده و در نتیجه تنها نیمی از امتیازاتِ ممکن را به دست آورده و این فرصت را به اتلتیکو مادرید داده تا صدرِ جدول را از آن خودش کند. البته هیچکس از بارسلونا انتظار ندارد که تمامِ بازی‌هایش را ببرد، اما نکته‌ای که مشخص است ضعفِ نیمکتِ این تیم برایِ تغییرِ نتایجِ بازی‌هایِ حساس است.
لوئیز انریکه در تساویِ 1-1 مقابلِ والنسیا در مستایا حتی یک تعویض هم نکرد. این نشان از بی اعتمادیِ او به بازیکنانِ ذخیره‌اش داشت. ترسِ انریکه از نیمکتش در بازیِ بعدی هم ثابت شد. در حالیکه که بارسا 2-0 پیش افتاده بود، آلبا و ساندرو و راکیتیچ جایِ خودشان را به مونیر و روبرتو و متئو دادند و نتیجه 2-2 شد. انریکه در ادامه‌یِ این روند در تساویِ بدونِ گل مقابلِ اسپانیول هم فقط یک تعویض کرد. تمامِ اینها نشان از بی‌اعتمادیِ انریکه به نیمکت‌نشینانش است، که البته با توجه به برخی از بازی‌هایی که از آنها دیده‌ایم، منطقی هم به نظر می‌رسد.
در مقابل اتلتیکو مادرید با دیگو سیمئونه داستانی کاملا متفاوت در این فصل دارد. سیمئونه متخصص استفاده از بازیکنانِ مختلف برایِ تغییرِ نتیجه‌یِ بازی‌ها شده است. "ال چولو" در همین ماهِ گذشته سرنوشت  چهار بازی را با تعویض‌هایش تغییر داد. اولی پنجم دسامبر بود که اولیور تورس به بازی آمد و پاسِ گلی حیاتی مقابلِ گرانادا داد تا تیمش دیداری بسیار نزدیک را 2-1 ببرد. بعد 13 دسامبر آنخل کوریا در نیمه‌یِ دوم به بازی آمد و پاسِ گل برتریِ تیمش مقابلِ بیلبائو را داد. دو بازیِ بعدی هم داستانی مشابه داشت. مقابلِ رایو وایکانو توماس و کوریا که هر دو تعویضی بودند با همکاریِ هم دقیقه 88 گل برتری را زدند و بعد خودِ توماس بود که مقابل لوانته، بازهم به عنوانِ بازیکنِ تعویضی، گلِ برتری را زد. همین تفاوت بینِ نیمکتِ دو تیم است که باعث شده اتلتیکو فعلا از بارسلونا پیش بیفتد.
اما خبرِ خوب برایِ بارسلونا این است که بالاخره آردا توران و الکس ویدال قادر به بازی برایِ تیمِ جدیدشان هستند. این دو که می‌توانند برایِ اولین بار در کوپا دل ری مقابلِ اسپانیول بازی کنند، درسته که مهاجمِ ذاتی نیستند، اما در بعدِ هجومی خیلی بیشتر از ساندرو و مونیر می‌توانند موثر باشند. نکته‌یِ مهم دیگر این است که هر دو قادرند به عنوانِ بال‌هایِ راست و چپِ سیستمِ 3-3-4 بازی کنند، چیزی که بارسا به شدت بهش نیاز دارد.
آردا توران و الکس ویدال این فرصت را دارند که درست مقابلِ اسپانیولی که یک تساویِ بدونِ گل از بارسلونا گرفت ارزشِ خودشان را نشان دهند. البته انریکه قطعا به فکر خریدِ بازیکنِ جدید هم هست، احتمالا یک مهاجم. اما حضورِ دو مهره‌یِ جدیدش، فعلا می‌تواند نعمتِ بزرگی برایش باشد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-01-04 14:48:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر