فهرست

مهاجرانی: خاکپور را من سرمربی کردم

آی‌اسپورت- حشمت مهاجرانی از ابتدای حضور محمد خاکپور در راس تیم فوتبال امید، یکی از حامیان اصلی این مربی بوده است. او در شرایطی که همه از سرمربی تیم امید به خاطر عدم حضور در مراسم بدرقه انتقاد می‌کنند، به دفاع از این مربی می‌پردازد و اعتقاد دارد کفاشیان باید قرارداد او را تنظیم می‌کرد. کاپ نوشت:مهاجرانی همچنین معتقد است اقدامات اخیر عربستانی‌ها ژست و نمایشی بیش نیست.


*عمو حشمت! تیم امید در مسیر رقابت‌های المپیک ریو قرار گرفته است؛ به این تیم خوشبین هستید؟با اسامی که من دیدم و مدیریتی که بالای سر تیم است، کاملا خوشبین هستم. تیم فوتبال المپیک ایران در طول تاریخ مشکلات زیادی داشته اما این دوره با بازی‌های تدارکاتی و آزمون‌هایی که انجام شده، نیروی انسانی خوب و کادرفنی باانگیزه فکر می‌کنم شرایط فرق می‌کند.

*اما این تیم حواشی زیادی دارد!در جریان همه مسائل هستم اما ذره‌ای از خوش بینی‌ام به تیم خاکپور کم نمی‌شود. اگر فکر می‌کنید خاکپور کار اشتباهی کرده که به مراسم بدرقه تیم امید نرفته، باید بگویم که کاملا عمل او را تایید می‌کنم. هرکسی صاحب شخصیت است و خاکپور نیز همیشه از شخصیت‌هایی بوده که ما او را قبل از مسائل فنی با اخلاق خوبش می‌شناسیم. خاکپور با فوتبال ایران آشنا است و وقتی تفاوت‌ها را می‌بیند ناراحت می‌شود.
*منظورتان از تفاوت چیست؟اینکه یک مربی مثل وینگادا قراردادش به موقع بسته می‌شود و به موقع تمام و کمال پولش را می‌گیرد و این بچه یکسال و نیم است بدون قرارداد کار می‌کند. همه این‌ها تبعیض است که در حق یک مربی ایرانی انجام می‌شود.
*فکر نمی‌کنید نداشتن قرارداد انگیزه خاکپور را کم می‌کند؟هرگز اینطور نیست. وقتی خاکپور با وجود همه مشکلات همچنان بالای سر تیم است مشخص است که می‌خواهم خودش را ثابت کند و بگوید من لایق جایگاه کنونی‌ام هستم.
*این اتفاقات در شرایطی افتاد که کفاشیان گفته است خاکپور را برای اولین بار سرمربی کرده است!کفاشیان روی چه حسابی اینطور حرف می‌زند؟ خودم خاکپور را به مدیران استیل آذین پیشنهاد کردم و سرمربیگری این تیم را برعهده گرفت. او حتی در آمریکا نیز بارها سرمربیگری کرده و اصلا چنین صحبتی درست نیست. از سوی دیگر من یک سوال دارم؛ مگر مربیان دیگری که در رده‌های پایه ملی کار می‌کنند، سابقه آنچنانی در مربیگری دارند؟ اگر بگوییم خاکپور تجربه‌اش کم است، نمی‌توانیم از قدرت بالای مایلی‌کهن و سایر اعضای کادرفنی بگذریم. این تیم یک بدنساز خارجی دارد که کارش را بلد است. با مدرک ثابت می‌کنم این تیم امید بهتریت کادرفنی ممکن را دارد.
*ظاهرا شما خیلی به این تیم علاقه مند هستید؛ درست است؟این تیم از نظر من تمام فاکتورهای لازم برای کسب موفقیت را دارد. ما یکی نیروی برتری بر  تیم‌های دیگر داریم و واقعا به صعود این به المپیک خوشبینم.

*موضوع دیگری که پیرامون تیم امید به وجود آمده بحث حضور کی‌روش در قطر است که موجب ناراحتی خاکپور شده؛ حتی مایلی‌کهن بحث درگیری فیزیکی با کی‌روش را هم مطرح کرده است!خدانکند مایلی‌کهن و کی‌روش با هم درگیر شوند اما من نمی‌دانم کی‌روش که بازی‌های لیگ برتر را نمی‌بیند، چه شده که تصمیم گرفته برای تماشای بازی‌های تیم امید به قطر برود؟ او اگر قرار است فقط تماشاگر باشد، ایرادی ندارد اما اگر می‌خواهد دخالت کند، نرود، بهتر است. چون مشکلات بزرگتری ایجاد می‌شود.
*از این بحث بگذریم؛ مسئولان فوتبالی عربستان در یکی، دو روز گذشته جوسازی‌های زیادی علیه ایران کرده اند. در این باره که حتما شنیده‌اید؟شنیدم چه شده؛ این موضوع جدی نیست و از نظر من کاملا بی‌ارزش است. در آستانه مسابقات عربستانی‌ها می‌خواهند یک ژست نشان بدهند و این حرف‌ها را می‌زنند. مگر کشک است که به درخواست آنها  AFC ایران را ناامن بداند و میزبانی را از کشورمان بگیرد؟ این حرف‌ها چیست آخر؟ شک نکنید AFC هم تحت تاثیر این موضوع قرار نمی‌گیرد.
*با این وجود برخی اعتقاد دارند اگر تیم‌های ایرانی به عربستان بروند، اذیت‌شان می‌کنند!چه کار می‌خواهند انجام دهند؟ AFC از هر کشوری تعهد می‌گیرد که امنیت تیم‌های میهمان را برقرار کند. اگر یک مو از سر بازیکنان ایرانی کم شود، فوتبال عربستان مادام العمر محروم می‌شود. به این مسائل توجه نکنید چون هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-01-04 16:37:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر