فهرست
گزارش روز: مظلومی و جوانگرایی؛ حقیقت دارد؟
گزارش روز: مظلومی و جوانگرایی؛ حقیقت دارد؟

گزارش روز: مظلومی و جوانگرایی؛ حقیقت دارد؟

آی اسپورت- باورنکردنی. این لقبی است که پرویز مظلومی روی نتایج این فصل استقلال می گذارد و حالا که شائبه هایی در مورد انتقادهای بعضی از اعضای هیات مدیره درباره این مربی به گوش رسیده، موافقان او نیز با این کلمه به اعضای هیات مدیره باشگاه واکنش نشان می دهند.  استقلال مظلومی یکی از بهترین تیم های سال های اخیر فوتبال ایران است. تیمی با رکورد حیرت انگیز تنها یک شکست در 17 مسابقه. تیمی که صدرنشین نیم فصل اول لیگ شده و به فینال جام حذفی رسیده است. طبیعتا این نتایج، بهترین دفاع ممکن از سرمربی تیم هستند و نیازی وجود ندارد که او برای اثبات بیشتر خودش، دست به جملاتی اغراق شده بزند. جملاتی که بیشترشان، به جوانگرایی بی سابقه در استقلال تکیه دارند. آیا استقلال در این فصل واقعا دست به یک جوانگرایی بی سابقه زده است؟  
به ترکیب ثابت این فصل آبی‌های تهران نگاه کنیم. مهدی رحمتی 32 ساله دروازه بان اصلی تیم است. حنیف 30 ساله و مگویان 29 ساله در بیشتر بازی های فصل زوج ثابت خط دفاعی بوده اند. میلاد فخرالدینی با 25 سالن سن جوان ترین مدافع تیم است و سمت چپ در اختیار میثم مجیدی 29 ساله قرار دارد. 
امید ابراهیمی با 28 و روزبه چشمی با 22، زوج هافبک دفاعی تیم مظلومی را شکل می دهند. جلوتر از آن ها خسرو حیدری 32 ساله، جابر انصاری 28 ساله و البته محسن کریمی 21 ساله نیز دیده می شوند و در نوک خط حمله تیم نیز شجاد شهباززاده با 25 سال سن توپ می زند. در واقع استقلال فقط دو بازیکن زیر 23 سال در ترکیب ثابت دارد و این روند هرگز نمی تواند به معنای «جوانگرایی» باشد. چرا که هیچ تیمی با میانگین سنی 27.3 سال تیم جوانی تلقی نمی شود. استقلالِ لیگ پانزدهم، تیم خوبی به شمار می رود. حتی اگر تیم جوانی نباشد و شعارهای جوانگرایی سرمربی تیم نیز، نسبتی با حقیقت پیدا نکنند. کدخبر:9405
  ۱۰  
آی اسپورت
2016-01-04 16:36:53
نظر دهید

۱۰ نظر
-
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴، ۱۶:۴۴
جوانگرایی مظلومی جوانگرایی نیسن که مثله بختک ستاره های تیم های دیگه رو دزدیدن
-
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴، ۱۷:۰۶
محسن کریمی
بهنام برزای
فرشید اسماعیلی
امید نورافکن
روزبه چشمی
و ....
اینا پس چی؟!
سرور لنگی
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴، ۱۸:۰۳
البته کریمی البته روزبه چشمی البته برزای البته اسماعیلی البته پژی جونم نباید به همشون ۹۰ دقیقه بازی بدن که
-
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴، ۲۰:۳۵
یعنی فقط باید استقلالو تخریب کنید؟ این چه کاریه؟ پرسپولیس شریف!!! خخخ
-
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴، ۲۱:۳۲
کلا کیسه کشا اینجورین با یه سانتر و پشت پا جو گیر می شن و فکر می کنن طرف مارادوناست!!!اخه کیسه کششش خودت روت شد بگی نورافکن؟
-
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴، ۲۱:۳۳
استقلالی های نحیف. پرسپولیسی های شریف
واقعیت تلخه دوستان استقلالی
-
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴، ۲۱:۳۳
استقلالی های نحیف. پرسپولیسی های شریف
واقعیت تلخه دوستان استقلالی
-
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴، ۲۲:۲۸
لنگ اسپورت و باز هم حاشیه سازی برای استقلال
-
سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴، ۱۱:۰۵
به نظر تو که مثلا کارشناس فوتبالی جوونگرایی یعنی اینکه کل 11 تا زیر 23 سال باشن؟ درکت از فوتبال همینه؟ جوونگرایی از اسمش معلوم یه امر نسبیه. استقلال نسبت به پارسال خیلی جوونتر شده تازه بازیکنایی مثل برزای و رمضانی هم هستن که نسبت به پارسال بیشتر بازی میکنن خیلی بیشتر...فرشید اسماعیلی هم نسبتا زیاد و مفید بازی کرده......شما هم با این قدرت تحلیل بیشتر فوتبال پلی استیشن تحلیل کن مخصوصا فوتبال 1999 رو
آرش
سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴، ۱۷:۳۱
از لنگ اسپورت بیشتر از این انتظار نمیره! برو در مورد پرسپولیس شرییییف بنویس! خخخخخخخ :)))))))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر