فهرست
تبعات سانسور مصاحبه ظریف با نود: دولت انتقام می‌گیرد؟
تبعات سانسور مصاحبه ظریف با نود: دولت انتقام می‌گیرد؟

تبعات سانسور مصاحبه ظریف با نود: دولت انتقام می‌گیرد؟

آی اسپورت - روزی که فردوسی‌پور آماده مصاحبه با ظریف می‌شد، فکرش را هم نمی‌کرد ایده‌اش برای سورپرایز کردن مخاطبان نود باعث یک شکاف بزرگ بین دولت و صدا و سیما شود. فردوسی‌پور مصاحبه‌اش را گرفت اما مدیران صدا و سیما «صلاح» ندانستند این مصاحبه روی آنتن برود و بعد از فشار افکار عمومی، در بیانیه‌ای از فردوسی‌پور و ظریف بخاطر مصاحبه «بدون درخواست رسمی» از طرف سازمان انتقاد کردند.
رویه‌ای که صدا و سیما از انجام نشدن آن انتقاد کرده، زیاد در مصاحبه با مسئولان دولتی مرسوم نبوده است. دولتی‌ها هم که از این بیانیه ناراحت شده‌اند، تصمیم گرفتند در روابط‌شان با صدا و سیما تجدید نظر کنند و همانطور که در این بیانیه آمده، فقط با درخواست رسمی از طرف رئیس یا معاونان سیما به برنامه‌های سازمان بروند. سایت روز نو درباره این تصمیم جدید نوشته: «طبق طرحی که شورای اطلاع رسانی دولت آماده کرده، از این به بعد دعوت از وزیران و معاونان وزیران برای حضور در برنامه های شبکه های مختلف، تنها با درخواست رسمی رییس و معاونان سازمان صداوسیما امکان پذیر خواهد بود.» یعنی از این به بعد صدا و سیما برای هر مصاحبه دولتی مجبور است مستقیما از طرف رئیس یا معاونان سازمان درخواست بدهد.
مسئولان صدا و سیما بعد از گذشت چند هفته، هنوز اجازه پخش مصاحبه ظریف با پرمخاطب‌ترین برنامه این سازمان را نداده‌اند.کد خبر: 9406
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-04 16:51:35
نظر دهید

۱ نظر
-
سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴، ۱۰:۳۷
صداسیما هر کاری میخواد میکنه پاسخگو هم نیست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر