فهرست
یادداشت/ نقل وانتقالات نه چندان شلوغ لالیگا در ژانویه
یادداشت/ نقل وانتقالات نه چندان شلوغ لالیگا در ژانویه

یادداشت/ نقل وانتقالات نه چندان شلوغ لالیگا در ژانویه

آی اسپورت- باشگاه های لالیگا هرگز در ژانویه تیم های دست به جیبی نبودند. تا زمانی که والنسیا رکورد شکست و انزو پرس را سال گذشته از بنفیکا در ازای 25 میلیون یورو خرید. اما در فصل نقل و انتقالات زمستانی امسال با وجود این که چندین بازیکن با استعداد در دسترس هستند، آیا معامله ای انجام می شود؟
مانند همیشه بازیکنان زیادی به بارسلونا و رئال مادرید نسبت داده می شوند. اما برای بارسلونا ویدال و توران مانند دو خرید جدید هستند. بازیکنانی که در تابستان آمدند و به دلیل محرومیت تیمشان تا به حال بازی نکرده اند.
رئال مادرید هم مشکلات خاص خودش را دارد. این تیم به ندرت در ژانویه بازیکن بزرگ می خرد. 7 سال پیش آخرین زمانی بود که رئال در ژانویه خرید بزرگی داشت و هونتلار و دیارا را در ازای 47 میلیون یورو به خدمت گرفت. این تیم معمولا در ژانویه بازیکنان جوان می خرد که با وجود بازیکنانی مانند کوواچیچ، چریشف و وازکز بعید است که امسال خریدی در کار باشد.
در واقع اگر شایعات درست باشند رئال ایسکو، یکی از بازیکنان کلیدی اش را در این ماه از دست می دهد و شاید بن ارفا که بازیکن مورد علاقه بنیتس است را به خدمت می گیرد. گزارشات حاکی از آنند که ایسکو با بنیتس رابطه خوبی ندارد و ترجیحش جدا شدن از رئال در نیم فصل است. گفته می شود شاید او به من سیتی برود و با مانوئل پلگرینی که در مالاگا با او کار کرده بود متحد شود.
اما بسیاری از ستاره ها و بازیکنان جوان با استعداد لالیگا هم به تیم های دیگر اروپایی نسبت داده شده اند. افرادی مانند لوکاس پرس، نولیتو و آنتونیو گریزمان که صحبت از رفتن همه آن ها به لیگ برتر انگلیس است.
در حالی که مطبوعات مشغول گمانه زنی مقص احتمالی بازیکنان هستند، دو تیم بودند که خیلی سریع عمل کردند. اتلتیکو مادرید آگوستو فرناندس را از سلتا خرید و مائوریسیو کوئرو به لوانته رفت. انتظار می رود که لوانته باز هم دراین ماه فعالیت هایی داشته باشد. اما با توجه به توانایی مالی این باشگاه یا باید منتظر انتقال های قرضی یا رسیدن بازیکنان آزاد باشیم.
با رسیدن سال جدید بسیاری از بازیکنان هم به 6 ماه آخر قراردادشان رسیده اند. از بین این بازیکنان آن هایی که در اسپانیا هستند سوفیان فقولی یکی از بهترین هاست. گفته می شود که او و ایجنتش دستمزدی را درخواست کردند که والنسیا توان پرداختش را ندارد و این مشکل هنوز حل نشده است. به همین دلیل رسیدن سال جدید مثل ارسال دعوتنامه ای برای تیم های ثروتمند برای جذب این بازیکن است.
منچستریونایتد، اینتر و فنرباغچه تیم هایی هستند که به این بازیکن نسبت داده می شوند و حتی اگر او در ژانویه والنسیا را ترک نکند باز هم بعید است که قراردادش را با این تیم تمدید کند.
در نهایت ژانویه ای را پیش رو داریم که اتفاقات زیادی ممکن است بیفتد. اما با توجه به تاریخ تعجب نکنید اگر در لالیگا ترانسفرهای زیادی صورت نگیرد و بیشتر بازیکنان بزرگ در تابستان بیایند و بروند. اما این که تیم های این لیگ بتوانند ستاره هایشان را در ژانویه حفظ کنند، یکی از مسائلی است که نامشخص مانده است و زمان پاسخ این سوال را می دهد.کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-01-04 19:52:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر