فهرست
شایعه نگران کننده: AFC تسلیم جوسازی و فشار سعودی ها علیه ایران
شایعه نگران کننده: AFC تسلیم جوسازی و فشار سعودی ها علیه ایران

شایعه نگران کننده: AFC تسلیم جوسازی و فشار سعودی ها علیه ایران

آی اسپورت - نمایندگان فوتبال عربستان در لیگ قهرمانان آسیا در اقدامی غیرقانونی و به دور از منطق اعلام کردند که حاضر نیستند برای رویارویی با نمایندگان ایران وارد کشورمان شوند و از کنفدارسیون فوتبال آسیا خواستند تا بازی‌های رودرو در کشوری بی طرف برگزار شود.
 باشگاه های عربستانی اعلام کرده‌اند که به کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست داده‌اند که موضوع بازی نکردن نمایندگان این کشور در ایران و انتخاب یک کشور بی طرف برای رویارویی بین نمایندگان دو کشور را با جدیت مورد بررسی قرار دهند و حتی بعضی از رسانه‌های سعودی هم تاکید کردند که در صورت موافقت نکردن AFC با درخواست آنها احتمال کناره‌گیری از لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد که البته این بسیار بعید به نظر می رسد.
 کنفدراسیون فوتبال آسیا که تنش بین دو کشور ایران و عربستان را به وضوح مشاهده می‌کند خیلی سریع واکنش نشان داد و جواب خود را به جوسازی و حاشیه سازی باشگاه های عربستانی داد.
 
در بیانیه‌ای که کنفدراسیون فوتبال آسیا منتشر کرده آمده است: «کنفدراسیون فوتبال آسیا وضعیت سیاسی ایران و عربستان را دنبال می‌کند و از تاثیرات تنش بین دو کشور روی دیدارهای پیش رو به خوبی آگاه است. کمیته‌هایی را مسئول بررسی شرایط موجود کرده‌ایم و هر تصمیم‌گیری را بر اساس گزارش های نهایی که این کمیته‌ها به ما ارائه می‌دهند، اعلام خواهیم کرد.»
 این در حالی است که یکی از منابع نزدیک به کنفدراسیون فوتبال آسیا در گفتگویی که با خبرگزاریDPA آلمان داشت احتمال برگزاری دیدار نمایندگان عربستان با ایران در یک کشور بی طرف را وارد دانست.
 این منبع که نخواست نامش فاش شود، گفت: «کمیته هایی را تشکیل داده‌اند و همه چیز بر اساس گزارش‌های آنهاست. با توجه به شرایطی که بین دو کشور وجود دارد به زودی نتیجه نهایی را اعلام خواهیم کرد.»
 وی ادامه داد: «برای AFC سلامت بازیکنان و امنیت در جایگاه اول قرار دارد و این احتمال هست که بازی‌ها در یک کشور بی طرف برگزار شود.»
 در قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا که چند هفته پیش برگزار شد، الهلال با تراکتورسازی تبریز هم گروه است، النصر عربستان با ذوب‌آهن، فولاد به احتمال خیلی زیاد با الاتحاد و الأهلی هم در صورت برنده شدن نفت برابر الجیش با این تیم ایرانی هم گروه خواهد شد.منبع: ایسنا
  ۳  
آی اسپورت
2016-01-05 12:23:38
نظر دهید
۳ نظر
امیر تبریز اوغلی
سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴، ۱۱:۵۹
خیلی هم خوبه
-
سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴، ۱۲:۵۲
خفه شو تبریز اغلو
-
سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴، ۱۴:۲۵
فولاد؟!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر