فهرست
یادداشت: پنج دلیل برایِ شکستِ رافا
یادداشت: پنج دلیل برایِ شکستِ رافا

یادداشت: پنج دلیل برایِ شکستِ رافا

ادواردو آلوارز
 
مشکلِ رختکن
 
اخبارِ زیادی از بگومگوهایِ بنیتز با رونالدو و خامس رودریگز و ایسکو و مارسلو به گوش می‌رسید. بنیتز بر عکسِ آنچلوتی هرگز موفق نشد محبوبیتی در رختکنِ پر ستاره‌یِ رئال پیدا کند. حتی بر اساسِ برخی از گزارش‌ها، بازیکنان رئال سرِ جلساتِ تمرین وقتی او دست به تصحیح حرکاتِ تکنیکی‌شان می‌زده، پشتِ سرش مسخره‌اش می‌کردند. مشکلِ پشتِ پرده‌یِ رختکنِ رئالِ بنیتز بر هیچکس پوشیده نبود.
 
شکستِ 4-0 در ال کلاسیکو
 
این شکست، نه فقط به خاطرِ نتیجه و نه فقط اینکه در برنابئو بود، بلکه به خاطرِ نوعِ بازی و بازیکنانی که رافا انتخاب کرده بود، حکمِ شروعِ پایان را برایش داشت. بارسلونا حتی در این بازی مسی را هم از ابتدا نداشت. اما رافا با قرار دادنِ کروس و مودریچ در خطِ میانی و استفاده از بیل و بنزما و خامسی که هنوز کامل آماده نبودند، بازی را کاملا به بارسلونا داد و نیمار و سوارز و اینیستا رئال را نابود کردند. از همان بازی به بعد حرف‌هایِ اخراجِ رافا شروع شد.
 
افتضاحِ کوپا دل ری
 
با اینکه مقصرِ اصلی مدیریت باشگاه بود، اما چطور هیچکس در تیمِ مربیگریِ بنیتز خبر نداشت که دنیس چریشف اجازه بازی مقابلِ کادیز را ندارد؟ این داستان برایِ کلِ باشگاه یک آبروریزیِ بزرگ بود و مثلِ همیشه در چنین شرایطی مربی بیش از بقیه به چشم می‌آید.
 
پنهان شدن پشتِ آمار
 
بنیتز خودش برایِ جوانانِ مادرید بازی کرده بود، مربیِ کاستیا بود و خلاصه تمامِ عواملِ لازم برایِ برقرار کردنِ ارتباطی نزدیک و صمیمانه با هوادرانِ رئال را داشت. فقط کافی بود در کنفرانس‌هایِ مطبوعاتی‌اش با شورِ بیشتری از تیم و بازیکنانش حرف بزند و مشکلاتِ نمایش‌هایِ ضعیف را بپذیرد. اما به جایِ این رویه، رافا مدام از آمارِ تیمش حرف می‌زد و دستِ آخر از ایجادِ کمپینی ضدِ خودش حرف زد و طبیعتا دیواری بلند بینِ خودش و رئالی‌ها ساخت.
 
افتِ فرمِ کهکشانی‌ها
 
رافا در ال کلاسیکو به جایِ استفاده از کاسمیرو و ایسکو، ترجیح داد اسمهایِ بزرگ را به زمین بفرستد که هیچکدام فرمِ خوبی نداشتند. همین فرمِ نامناسبِ ستاره‌هایِ رئال بود که باعثِ شد رافا مقابلِ تیم‌هایِ بزرگِ لا لیگا به مشکل بخورد و نهایتا با تساویِ 2-2 مقابلِ والنسیا کارش به پایان رسید. 
 
 
     
آی اسپورت
2016-01-05 12:10:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر