فهرست
کارشناسی: مقصرِ اصلی چه کسی بود؟
کارشناسی: مقصرِ اصلی چه کسی بود؟

کارشناسی: مقصرِ اصلی چه کسی بود؟

گیوم بلگه
 
سوالِ اولی که باید بپرسیم این است: مقصرِ اصلی کیست؟ آیا اصلا تصمیمِ رافا برایِ آمدن به مادرید تصمیمِ درستی بود؟ حالا جوابِ منفی است. رئال به پایانِ یک دوران رسیده است. بعد از لا دسیما رئال باید بازیکنانِ بزرگش را می‌فروخت و بازیکنانِ جدیدی می‌گرفت تا انگیزه به تیم بازگردد. خودِ پرز یک سال و نیم است که می‌گوید تیمش در حالِ زوال است. این تیم با این بازیکنان دیگر انگیزه و عطشِ لازم برایِ کسبِ افتخار ندارد.
رافا وقتی به عنوانِ مربیِ رئال انتخاب شد از خوشحالی اشک ریخت و گفت به رویایش رسیده است. اما حقیقت این بود که رافا هرگز نمی‌توانست با چنین تیمی کار کند، تیمی که مدت‌ها بود پر از سوپراستارهایی بود که تیم نبودند. من با چندتا از بازیکنانی که از روشِ رافا حمایت می‌کردند حرف زدند و همه می‌گفتند که تیم در حالِ تیم شدن است و پیشرفتِ زیادی کرده است. اما به رافا اجازه داده نشد ماموریتش را به پایان ببرد.
به نظرِ من مقصرِ اصلی پرز است. رئالِ مادرید یک "بیزینس" است نه یک باشگاهِ فوتبال و این مشکلاتِ زیادی به همراه می‌آورد. بله، گاهی وقتی بهترین بازیکنانِ دنیا را در تیمت داری، خودشان نتیجه می‌گیرند. اما همیشه اینطور نیست. رئال تنها 2 لا لیگا در 12 سالِ اخیر برده و امسال هم قهرمان نخواهد شد.
 
 
 
     
آی اسپورت
2016-01-05 12:28:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر