فهرست
گزارش: 13+1 ؛ مربیان رئال در قرنِ بیستم و یکم
گزارش: 13+1 ؛ مربیان رئال در قرنِ بیستم و یکم

گزارش: 13+1 ؛ مربیان رئال در قرنِ بیستم و یکم

آی‌اسپورت – رئال قرنِ بیست و یکم را با ویسنته دل بوسکه آغاز کرد. دل بوسکه نوامبرِ 1999 به برنابئو آمد و تا تابستانِ 2003 ، 2 لا لیگا، 2 چمپیونز لیگ، یک سوپر کاپِ اسپانیا، یک سوپر کاپِ اروپا و یک سوپر کاپِ بینِ قاره‌ای برد. با این وجودِ قراردادِ او به به پایان رسیدنش تمدید نشد و کارلوس کیروش جایش را رویِ نیمکتِ برنابئو گرفت. کیروش که دستیارِ سر الکس فرگوسن در یونایتد بود، طبقِ پیش‌بینیِ خودِ سر الکس، خیلی زود از قبولِ این مسئولیت پیشمان شد و کمتر از یک سال بعد، با کسبِ یک سوپر کاپِ اسپانیا، اخراج شد و به یونایتد بازگشت.
بعد نوبت به خوزه آنتونیو کاماچو رسید که حضورش در برنابئو فقط از میِ 2004 تا سپتامبرِ همین سال بود و تنها بعد از 6 بازی خودش کنار رفت. بعد از رفتنِ کاماچو ماریانو گارسیا رمون جایش را گرفت و تا ماهِ دسامبر در 20 بازی نقشِ مربی را برایِ رئال بازی کرد، تا اینکه واندرلی لوکزامبورگو آمد و رمون نقشِ دستیارش را به عهده گرفت. اما لوکزامبورگو هم یک سال بیشتر دوام نیاورد و بدونِ کسبِ افتخاری، در دسامبرِ 2005 اخراج شد. سکانِ هدایتِ رئال این بار دستِ مربیِ موقت خوان کارو افتاد. کارو بعد از 24 بازی و بردنِ تنها نیمی از آن‌ها کنار رفت و فابیو کاپلو مربیِ رئال شد. اما دن فابیو هم با اینکه بعد از دورانِ درخشانِ دل بوسکه بالاخره موفق شد رئال را بارِ دیگر قهرمانِ لا لیگا کند، بعد از تنها یک فصل اخراج شد. بعد از کاپلو نوبت به برنت شوستر رسید. شوستر هم در فصلِ اول تیمش را قهرمانِ لا لیگا کرد اما در دسامبرِ 2008 به شکلِ توافق کنار رفت.
بعد از شروعِ دورانِ سلطنتِ پپ گواردیولا و بارسلونا در لا لیگا، خوانده راموس و مانوئل پیگرینی از دسامبرِ 2008 تا میِ 2010 مربیِ رئال بودند، تا اینکه جذاب‌ترین فصولِ لا لیگا با حضورِ ژوزه مورینیو رویی نیمکتِ برنابئو شروع شد. مورینیو فصل اول را به پپ باخت، فصلِ دوم  را برد و در فصلِ سوم با اینکه کوپا دل ری را برد (و البته لیگ را واگذار کرد)، در نهایت با توافقِ مشترک مادرید را ترک کرد.
اما در تمامِ این سال‌ها و بعد از رفتنِ دل بوسکه، رئالِ دنبالِ دهمین قهرمانیِ چمپیونز لیگ، "لا دسیما" بود. اتفاقی که بالاخره با کارلو آنچلوتی افتاد. آنچلوتی در دو فصلی که مربیِ رئال بود موفق به بردنِ لا لیگا نشد، اما همان قهرمانی در چمپیونز لیگ برایِ محبوبیتش بینِ رئالی‌ها کافی بود. ولی این محبوبیت هم باعثِ ادامه‌یِ حضورِ او در برنابئو نشد و فلورنتینو پرز تصمیم گرفت ر تابستانی که گذشت رافا بنیتز را جانشینِ کارلتو کند. اما بنیتز هم 7 ماه بیشتر دوام نیاورد و دیشب اخراج شد.
جانشینِ بنیتز در برنابئو زین‌الدین زیدان است، چهاردهمین مربیِ رئالِ مادرید در قرنِ بیست و یکم.
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-05 14:28:39
نظر دهید
۱ نظر
خسرو فاضل
سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴، ۲۲:۴۵
رئال در فصل سوم مورینیو در فینال کوپا دل ری 2-1 به اتلتیکو باخت و قهرمان نشد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر