فهرست
نساجی 2-3 ذوب‌آهن؛ اولین برد رحمان
نساجی 2-3 ذوب‌آهن؛ اولین برد رحمان

نساجی 2-3 ذوب‌آهن؛ اولین برد رحمان

آی اسپورت - ذوب آهن که از دقیقه ۴۵ نیمه دوم به دنبال اخراج مجتبی حق دوست ده نفره بازی را ادامه و پایان داد، بالاخره در هفته سیزدهم به اولین پیروزی فصل دست پیدا کرد.

 

هفته سیزدهم لیگ برتر

جمعه ۱۰ بهمن ۹۹؛ ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر

داوران: محمد رضا اکبریان؛ فرهاد مروجی، عباس پورحیدری

 

ترکیب ذوب‌ آهن: یوسف بهزادی، وحید محمدزاده، سیدعبدالله حسینی، مسعود ابراهیم‌زاده، قاسم حدادی‌فر، میلاد جهانی، علی دشتی ( ٧٣ مارکوویچ)، دارکو بیدوف، دانیال مومنی (٨٠سلطانی مهر)، فرشاد محمدی مهر و مجتبی حقدوست

سرمربی: رحمان رضایی

 

ترکیب نساجی: نیما میرزازاد، مجتبی بیژن، سعید بیگی، آرمان قاسمی، حسن نجفی، روزبه شاه‌علیدوست(55 محمد باباگلی)، ایوب کلانتری، علی داوران، کریم اسلامی، مهرداد بایرامی و محمد نظری  (٣٣ زامهران)

سرمربی: مجید جلالی

 

اخطار:

دارکو بیدوف، فرشاد محمدی مهر و سلطانی مهر از ذوب آهن

 

اخراج:

مجتبی حق دوست و رحمان رضایی ذوب آهن

 

شرح گلها:

ذوب‌آهن (١-٠): فقط چند ثانیه پس از شروع بازی بود که توپ ارسالی مجتبی حق دوست در یک رفت و برگشت با دخالت دشتی به بیدوف رسید و این مهاجم صربستانی با یک بغل پای دقیق دروازه میزبان را باز کرد تا یکی از سریعترین گل‌های تاریخ لیگ برتر به نام این مهاجم ثبت شود.

نساجی مازندران (١-١): ذوبی‌ها در شادی گل اول به سر می بردند که ارسال حسن نجفی از سمت راست خط هجومی نساجی مازندران، مهدی نظری را در موقعیت گلزنی قرار داد و این بازیکن هم به مانند بیدوف با یک تک ضربه دقیق و هوشمندانه گل تساوی تیمش را خیلی زود و در دقیقه ۴ رقم زد.

ذوب‌آهن (٢-١): باز هم مانند صحنه گل اول ارسال مجتبی حق دوست از سمت راست خط هجومی نساجی مازندران پایه گذار گل دوم تیمش شد. این ارسال در میانه راه با ضربه سر علی دشتی به تیرک دوم فرستاده شد تا حسینی مدافع پیش تاخته تیم در دقیقه ٢٨ گل دوم تیمش را به ثمر برساند.

نساجی مازندران (٢-٢): ضربه ایستگاهی حسن نجفی پس از درگیری دو بازیکن دو تیم در محوطه جریمه به ایوب کلانتری رسید و با یک ضربه پای راست تک ضرب گل تساوی را در دقیقه ۵٠ به نام خودش زد.

ذوب‌آهن (٣-٢): علی‌رغم اینه ذوب آهن ده نفره به کار ادامه می‌دهد یک ارسال بسیار خوب توسط محمدی‌مهر به تیرک دوم و نقطه کور خط دفاعی نساجی مازندران، در آن منطقه با حضور میلاد جهانی و ضربه والی زیبای این بازیکن که به صورت تک‌ضرب و روی پا به زاویه مخالف زده شد، در دقیقه ۵۶ بار دیگر سبزپوشان اصفهانی را امیدوار به کسب سه امتیاز کرده است.

 

لحظات حساس:

دقیقه ٩: شوت دارکو بیدوف از گوشه محوطه جریمه با واکنش خوب میرزازاد راهی کرنر شد.

دقیقا ٣١: ارسال از سمت چپ خط دفاعی ذوب آهن می رفت زمینه ساز گل تساوی شود ولی ایوب کلانتری در شرایطی که کریم اسلامی شرایط بهتری داشت، به توپ ضربه زد و توپ با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقا ٣٧: شوت علی داوران با فاصله کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴٢: ضربه سر مجتبی بیژن که فضای خوبی در اختیار او قرار گرفته بود، به همان‌جایی زده شد که یوسف بهزادی حضور داشت.

دقیقه ۶۵: ذوب آهن در ضدحمله صاحب موقعیت گلزنی شد ولی ضربه دانیال مومنی پس از واکنشی که میرزازاد داشت به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد و به گل چهارم بدل نشد.

دقیقه ٨٢: شوت امیرحسین یحیی زاده با پای راست و با قدرت زیادی از پشت محوطه جریمه زده شد ولی با اختلاف یکی دو متری راهی اوت شد.

دقیقه ٨۶: مهاجم نساجی مازندران در آستانه تک به تک شدن با بهزادی بود ولی خرج به موقع گلر ذوب آهن و برخوردی که با مهاجم حریف داشت، به سود تیم میهمان خطا اعلام شد

دقیقه ٨٩: کریم اسلامی در شرایطی که بهزادی برای گرفتن توپ از دروازه خارج شده بود، ضربه خوبی بزند و توپ او که به صورت چیپ زده شد، با اختلاف چند متری راهی اوت شد.

دقیقه ۵+٩٠: ضربه زامهران از داخل محوطه جریمه خطرناک بود و با واکنش بهزادی به کرنر فرستاده شد.

 

اتفاق ویژه:

در دقیقه 45 این مسابقه داور مسابقه به دلیل خطای آشکار حق دوست به این بازیکن کارت زرد داد ولی چند ثانیه بعد کارتی که رنگ قرمز داشت را از جیبش درآورد و مقابل دیدگان هافبک ذوب آهن گرفت. این شروع ماجرا و حواشی ای بود که نیمه اول را به دقیقه 53 رساند و رحمان رضایی نیز سرنوشتی شبیه بازیکنش پیدا کرد و نیمه دوم را از روی سکوها نظاره کرد. اکبریان در حین رفتن به رختکن، به مسئولان باشگاه ذوب آهن گفته که حق دوست را به دلیل توهیم به صورت مستقیم اخراج کرده است.

 

بهترین بازیکن زمین:

مجتبی حق دوست و علی داشتی دو بازیکن تاثیرگذار ذوب آهن در نیمه اول بودند ولی در نیمه دوم با اخراج حق دوست این دشتی و جهانی بودند که به همراه محمدی مهر مدافع راست سبزپوشان اصفهانی، عملکردی تحسین برانگیز در مسیر اولین سه امتیاز تیمشان در لیگ بیستم ارائه دادند.

 

 در حاشیه:

*رحمان رضایی سرمربی ذوب آهن این روزها در حال تحمل فشار زیادی است و مدیران باشگاه اصفهانی پیش از بازی سایپا بود که بیانیه‌ای در مورد شرایط فنی تیم منتشر کردند.

*در نساجی هم شرایط تعریفی ندارد و مجیدی جلالی پس از انتخاب به عنوان جانشین وحید فاضلی، پس از شکست مقابل شهر خودرو در این مسابقه به سه امتیاز می اندیشد تا تیمش را رفته رفته از رتبه های میانی جدول رده بندی جدا کند.

*شهاب گردان که پیش از دیدار برابر سایپا در گرم کردن دچار آسیب دیدگی شد، در این مسابقه هم حضور ندارد و بهزادی برای سومین مرتبه در دروازه سبزپوشان اصفهانی قرار گرفته است.

*مصدومیت بازیکن نساجی مازندران در دقیقه ٢۵ باعث وقفه دو دقیقه ای در بازی شد.

*تصویر مهرداد میناوند برای گرامیداشت یاد و خاطره شماره ٢۵ سابق پرسپولیس و تیم ملی روی اسکوربورد ورزشگاه وطنی دیده می‌شود.

*نظری گلزن نساجی شرایط خوبی ندارد و به دلیل آسیب دیدگی جای خود را به زامهران داد.

*گل بیدوف تاکث اینجای مسابقات بیستمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران، سریع‌ترین گل مسابقات بوده.ث است.

*رحمان رضایی که به تصمیمات داور مسابقه اعتراض کرده بود، با کارت قرمز اکبریان مواجه شد و دومین اخراجی ذوب آهن لقب گرفت.

*اتفاق جنجالی این مسابقه در دقیقه ۴۵ اتفاق افتاد و مجتبی حق دوست پس از دریافت کارت زرد اول، آنطور که داور می گوید به دلیل توهین با کارت قرمز مستقیم اکبریان جریمه شد.

* یکی از اعضای کادر فنی ذوب آهن بار دیگر با کارت قرمز داور جریمه شد تا شمار اخراجی های این تیم به عدد سه برسد.

     
آی اسپورت
2021-01-29 17:05:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر