فهرست
گزارش روز: خونه‌به‌خونه، یادآور بهمن و استیل‌آذین
گزارش روز: خونه‌به‌خونه، یادآور بهمن و استیل‌آذین

گزارش روز: خونه‌به‌خونه، یادآور بهمن و استیل‌آذین

آی اسپورت- با شروع فصل نقل‌وانتقالات نیم‌فصل لیگ‌برتر و لیگ دسته اول و در شرایطی که باشگاه‌های لیگ‌برتر در اندیشه تقویت تیم‌‌هایشان هستند، خونه‌به‌خونه از تیم‌های لیگ دسته اول نیز در حال جذب بازیکن پُرسروصداست.
باشگاه خونه‌به‌خونه که از 4سال پیش فعالیت خود را در فوتبال شروع کرده، اکنون با هزینه‌های بسیار در تلاش است برای فصل 96-95 سر از لیگ‌برتر درآورد؛ چنان‌که مسئولان این باشگاه توانستند ایمان صادقی، دروازه‌بان ذخیره پرسپولیس را جذب کنند؛ در حالی که صادقی پیش از آن حاضر نبود برای نیم‌فصل دوم در تیمی غیر از پرسپولیس بازی کند. ظاهرا پیشنهاد خونه‌به‌خونه به قدری وسوسه‌انگیز بوده که صادقی نتوانسته چنین پیشنهادی را رد کند.
این باشگاه به دنبال جذب محسن فروزان، دروازه‌بان سابق استقلال و سیاه‌جامگان هم بود که به راه‌آهن رفت. خونه‌به‌خونه در حال حاضر درصدد به خدمت گرفتن مهرداد کفشگری، بازیکن پرسپولیس است و همچنین از مدت‌ها قبل نیز دنبال خرید محمدرضا خرسندنیا، بازیکن استقلال بود؛ اکنون همه اینها نشان می‌دهد که باشگاه خونه‌به‌خونه برای جذب بازیکنان لیگبرتری از بودجه لازم برخوردار است. تیمی که با مربیگری اکبر میثاقیان در لیگ دسته اول با حضور در رده چهارم جدول یکی از مدعیان صعود به لیگ‌برتر به حساب می‌آید.
این تیم در سال‌های قبل بازیکنانی مانند علیرضا واحدی‌نیکبخت و علیرضا محمد را در اختیار داشت؛ همچنین مربیانی مانند فرشاد پیوس و فرهاد کاظمی در کادرفنی این تیم حضور داشته‌اند. تیمی که حالا یادآور تیم‌هایی چون کشاورز، بهمن کرج، استیل‌آذین است؛ تیم‌هایی که با ظهورشان در فوتبال ایران و با خرید ستاره‌ها سعی در موفقیت در این رشته  داشتند.
 
فلاش‌بک؛ ولخرج‌ها به بهشت نمی‌روند
باشگاه کشاورز تهران در بحبوحه جنگ تحمیلی با هزینه بسیاری توسط وزارت کشاورزی تاسیس شد. تیمی که به واسطه خرید چهره‌های چون حمید علیدوستی، مجید نامجومطلق، سیروس قایقران، علی افتخاری، نادر محمدخانی، جواد زرینچه، مجتبی محرمی، کریم باقری و... خیلی زود مطرح شد. این تیم تا اواسط دهه70 در سطح اول فوتبال ایران حضور داشت اما تمام هزینه‌های این باشگاه به یک مقام چهارمی در لیگ منجر شد و پس از سقوط این تیم به لیگ دسته دوم باشگاه کشاورز منحل شد.
در دهه70 بهمن کرج نیز با خرید نفراتی چون خداداد عزیزی، فرهاد مجیدی، محمد خاکپور و... هزینه زیادی در فوتبال انجام داد. مهم‌ترین مقام این باشگاه تنها یک قهرمانی در جام‌حذفی بود و عمر این باشگاه نیز به 10سال نرسید.
در دهه80 تشکیل باشگاه استیل‌آذین توسط علی پروین با حمایت مالی حسین هدایتی ستاره‌هایی چون علی کریمی، مهدوی‌کیا، نیکبخت، کعبی، کاویانپور و... را به این تیم کشاند. این تیم به لیگ‌برتر هم رسید اما سرانجام استیل‌آذین هم مانند دو تیم قبلی خیلی زود به پایان رسید.
صادق درودگر، مدیرعامل اسبق بهمن کرج و سرپرست سابق باشگاه استیل‌آذین می‌گوید: «این تیم‌ها با هزینه‌های زیاد و سیاست‌های اشتباه دوام نیاوردند. حالا من دوست ندارم درباره خونه‌به‌خونه صحبت کنم اما زمانی که بهمن 7 ملی‌پوش در جام‌جهانی فرانسه داشت، با همان‌ها در 7بازی فقط 3امتیاز گرفت. در استیل‌آذین هم فقط ستاره‌ها بودند ولی تیم همدل نبود. مشکلات اینگونه تیم‌ها منجسم و همدل نبودن است.»
او ادامه می‌دهد: «در این تیم‌ها مثلا می‌بینید قرارداد یک بازیکن 50میلیون است و قرارداد فلان بازیکن 500میلیون؛ یا در بهمن و استیل‌آذین بعضی از بازیکنان 20درصد از قرارداد خود را نگرفته بودند اما برخی دیگر 70درصد از مبلغ قراردادشان را دریافت کرده بودند. همین مسائل در تیم شکاف به وجود می‌آورد. به‌خصوص که بازیکنان هم برای فخرفروشی مثلا می‌گفتند که حقوق‌شان را دریافت کرده و از بقیه بازیکنان جلوتر هستند؛ پس عامل انحلال این باشگاه‌ها می‌تواند همین‌ مساله‌ها باشد.»9411
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-05 16:58:35
نظر دهید

۱ نظر
گتاب سیتی
سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴، ۱۸:۴۲
چرا اینقدر حسودین یکسال یه نفر اومدهزینه کرد تا مازندران بیاد لیک برتر حالا شما حسودی کنین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر