فهرست
یادداشت / زیدان حالا در رئال ریشه دارد
یادداشت / زیدان حالا در رئال ریشه دارد

یادداشت / زیدان حالا در رئال ریشه دارد

آلبرتو پینرو
سال جدید، مربی جدید. رئال مادرید تا بازی با والنسیا هم صبر کرد تا درباره آینده رافا بنیتس تصمیم بگیرد. اما او از آخرین فرصتش هم بهره نبرد.
نتیجه؟ یک اخراج ناقابل. در عوض زین الدین زیدان یک درجه بالاتر رفت و از کاستیا به تیم اصلی رئال مادرید رسید. این برنامه ای بود که فلورنتینو پرس احتمالا مدت ها در سر داشته و فقط کمی سریع تر از موعد آن را عملی کرده است.
خیلی زود بود؟ شاید.
ممکن است با مربی گری زیدان برای مادریدی ها نتایج خوبی در بر داشته باشد. اما ریسک هایی هم دارد. اولین نکته این است که او رافا بنیتس نیست. این به تنهایی به او امکان کار کردن می دهد. هر مربی ای که وارد رختکن این تیم می شود اول از همه یک هدف در سر دارد: انتقام. به همین دلیل مادریدی ها چیزی فراتر از استقبال برای زیزو داشتند.
نکته بعدی این که زیدان احترام هواداران و بازیکنان رئال را دارد. او یکی از 5 بازیکن برتر دنیاست که اتفاقا در رئال هم بازی کرده است. کاریزمای او از بنیتس تا حدودی بیشتر است. بنیتس که در سال های اخیر نشان داده بیشتر از رشد، پسرفت داشته و شاید حالا دیگر پیشنهاد وستهام برایش بهترین پیشنهاد ممکن باشد.
بازیکنان و هواداران هم این واقعیت درباره بنیتس را می دانستند؛ می دانستند که ارزش سهامش شدیدا در حال سقوط است. اما زیدان احتمالا بدون هیچ مشکلی شرایط را برمی گرداند. او با دستیاری آنچلوتی در مادرید کار در این تیم را یاد گرفته است. همان سالی که تیم به لادسیما رسید. او هم در آن زمان با متد و اطلاعاتش تاثیر زیادی روی رختکن تیم گذاشت. حتی رابطه اش با بازیکنان هم خوب است و با آن ها به زبان فوتبال صحبت می کند. این برای یک مربی فوق العاده است. اسطوره ای بودنش را هم به خاطر موفقیت هایش در زمین دارد. همان موفقیت هایی که حالا برایش اعتبار آورده اند.
موفقیت هایش در دوران مربی گری هم نباید فراموش شوند. هرچند آن ها کمتر از موفقیت در دوران بازی کردن بوده اند. او حالا در باشگاه رئال ریشه دارد. هم دوران موفقی به عنوان بازیکن در این تیم بوده است. هم دورانی را به عنوان دستیار مربی در آن گذرانده است. مخصوصا که موفق شده جشن دهمین قهرمانی در اروپا را از نزدیک ببیند. دورانی سرمربی کاستیا بوده و حالا به نیمکت هدایت تیم اصلی رسیده است. مسیر به نظر منطقی می آید.
فصل گذشته البته کاستیا حتی به بازی های پلی آف راهیابی به لیگ بالاتر هم نرسید. آن هم زمانی که هدف تنها رسیدن به لیگ دسته دوم اسپانیا بود. هرچند آن تیم بازی های خوبی انجام داد که در خیلی از آن ها رد پای زیدان دیده می شد. در این فصل هم اوضاع کاستیا بد نبود. این تیم از 57 امتیاز ممکن 37 امتیاز را گرفته است و در رده دوم جدول رده بندی است.
با توجه به ریشه ای که حالا زیدان در رئال دارد، شاید او قرار است پپ گواردیولای جدید رئال باشد. شاید کاستیا به مربی دیگری نیاز داشته است. کسی که به جای این که خودش یاد بگیرد، یاد بدهد.
به هر حال این موضوع خیلی زود مشخص می شود. اما در حال حاضر زندگی ادامه دارد و رئال باید در لیگ بجنگد و شاهد تاثیرات حضور زیزو باشد. کد خبر 9404
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-05 19:21:26
نظر دهید
۱ نظر
برزو بیانکونری
چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴، ۱۵:۱۶
بازیکنانی مث زیدان و ژاوی و اسکولز و پیرلو و .... مث گواردیولا مربیهای موفقی میشن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر