فهرست
پشت پرده کینه رئیس فدراسیون فوتبال امارات از ایران
پشت پرده کینه رئیس فدراسیون فوتبال امارات از ایران

پشت پرده کینه رئیس فدراسیون فوتبال امارات از ایران

آی اسپورت - فارسی را خیلی خوب بلد است و تا همین چند سال قبل ، زیر بلیت ایران در آسیا رای می داد اما حالا برای خود به جایی رسیده که می گوید ایران را از جدول بازی های شرق آسیا حذف کنند ؛ او یوسف سرکال است ، رئیس فدراسیون فوتبال امارات. یوسف سرکال رئیس فدراسیون فوتبال امارات در جدیدترین گفته هایش علیه فوتبال ایران ، تهدید کرده تیم های کشورش هم مثل تیم های عربستانی به ایران سفر نمی کنند چون ایران نمی تواند امنیت تیم های عربی را در لیگ قهرمانان فراهم کند. آنها هم خواستند بازی های شان یا در زمین بی طرف باشد یا ای اف سی با تغییر جدول بازی ها ، نمایندگان ایران را با کشورهای شرق آسیا همگروه کند.
این یوسف سرکال اما کیست که چنین موضعی گرفته؟ داور بازنشسته اماراتی که نسبت فامیلی با خانواده امیر ابوظبی دارد ، سالهاست که بر مسند ریاست فوتبال امارات تکیه زده است. او البته حالا دیگر یکی از مهره های سوخته فوتبال آسیا محسوب می شود که حتی عضو هیات اجرای فوتبال اسیا هم نیست. مردی که روزگاری یکی از مردان تصمیم ساز تشکیلات فوتبال آسیا بود و حتی می خواست رئیس شود اما در قمار ریاست تنها ۷ رای آورد و اتفاقات آن انتخابات ، چون زخمی کاری بر دلش مانده. زخم خنجری که می گوید کفاشیان از پشت به او زده و حالا می خواهد تلافی کند. یوسف سرکال یکی از نزدیک ترین ها به بن همام بود. او هم مثل رئیس پیشین قطری فوتبال آسیا ، تقریبا خیلی از تصمیمات مهم فوتبال آسیا را از محسن صفایی فراهانی ، رئیس وقت فوتبال ایران می پرسیدند و زیر بلیت او بود که تصمیم سازی می کردند.
 با رفتن صفایی و اتفاقاتی که برای بن همام افتاد ، سرکال که می گویند به دلیل اقوام دور لامردی اش ، فارسی را خیلی خوب می فهمد و اگر بخواهد ، می تواند به راحتی حرف بزند ، در ای اف سی تنها افتاد. حذف چهره هایی مثل مانیلا و تاپال از هیات رئیسه و قدرت گرفت اپوزیسیون شیخ احمد کویتی و شیخ سلمان بحرینی ، بازی را برای سرکال خراب کرد. او که در ابتدا با پرنس علی اردنی هم رابطه گرمی نداشت ، روز به روز جایگاهش را در فوتبال آسیا از دست داد و این بار حتی خودش تصمیم گرفت برای هیات اجرایی هم کاندیدا نشود. این در شرایطی بود که علی کفاشیان مدام خودش را بیشتر در دل رئیس بحرینی و شیخ در سایه کویتی جا می کرد و حامی سرسخت این دو گروه بود.
سرکال که در انتخابات ریاست ای اف سی روی رای کفاشیان حساب ویژه ای باز کرده بود ، وقتی از رئیس نائینی فوتبال ایران رودست خورد و او را در کمپین رقیب دید ، به شدت از رئیس خوش خنده ما کینه به دل گرفت. اولین اقدام او برای سیاسی کردن روابط و به چالش کشیدن روابط گرم فوتبالی شان با ایران ، استفاده از عنوان جعلی (خلیج ع.ر.ب.ی) برای لیگ شان بود. اقدامی که کفاشیان و نصیرزاده گفتند با شکایت به فیفا برایش غرامت می گیرند و هیچ گاری نکردند و بعدها اصلا لو رفت که آقایان برای حفظ منافع شان حتی آن نامه را که با مشورت وزارت خارجه تنظیم شده بود به  فیفا نفرستادند .
سرکال بعد از این دعواها و به دلیل ارتباط سلطنتی با کشورهای عربی ، بار دیگر به گروه حاکم در ای اف سی نزدیک شد. او حالا متحدانی مثل عربستان و اردن و کویت دارد و از سوی عراق ، لبنان و فلسطین حمایت می شود ، با سیاسی تر کردن درگیری ایران و عربستان ، قصد دارد محبوبیتش بین کشورهای عربی بیشتر کند و قدرتش را برای پررنگ شدن دوباره در فوتبال آسیا بالا ببرد و اینگونه البته همچنان کینه ای که از کفاشیان در دل دارد را به رخ بکشد.

منبع: خبر آنلاین
     
آی اسپورت
2016-01-06 13:52:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر