فهرست
اینفوگراف: آیا کارِ ممفیس در یونایتد تمام است؟
اینفوگراف: آیا کارِ ممفیس در یونایتد تمام است؟

اینفوگراف: آیا کارِ ممفیس در یونایتد تمام است؟

آی‌اسپورت – ممفیس تا اینجایِ فصل تنها 2 گل در لیگِ برتر داده و حتی یک پاسِ گل هم نداشته است. این در حالیست که او فصلِ پیش در آیندهوون 22 گل زد و 5 پاسِ گل داد و آقایِ گلِ اردیویزه شد. در ریتینگِ "هواسکورد" هم تنها لوک دیانگ بالاتر از او در لیگِ هلند ایستاد. اما داستانِ فصل، داستانی کاملا متفاوت بوده است. نباید از این حقیقت بگذریم که کیفیتِ لیگِ هلند با لیگِ برتر، به خصوص از منظرِ مدافعینش تفاوتِ زیادی دارد و این اولین باری نیست که بازیکنی از هلند به انگلیس آمده و ناموفق بوده است. اما نزولِ تمامِ آمارِ هجومیِ ممفیس و در نتیجه نزولِ ریتینگش در "هواسکورد" بیش از آنچه پیش‌بینی می‌شد بود.
وقتی ممفیس آن دو گلِ عالی و "ممفیسی" را مقابلِ بروژ زد (حرکتِ تویِ عرض از چپ به مرکز و شوتِ دقیق) یونایتدی‌ها فکر کردند بالاخره بعد از کریس رونالدو، شماره‌یِ 7 جدیدشان را پیدا کرده‌اند. اما تطبیق پیدا نکردنِ ممفیس با فیزیکالیته‌یِ بالایِ لیگ برتر، سیستمِ محافظه‌کارانه و ماشینیِ ون گال که خلاقیت را از مهره‌هایِ هجومی‌اش می‌گیرد و سبکِ زندگیِ پر زرق و برق و پر حاشیه‌یِ ممفیس، همه و همه دست به دست هم دادند تا پیراهنِ شماره‌یِ 7 یونایتد همچنان طلسم شده بماند.
آیا این پایانِ کارِ ممفیس است؟ شاید نه. شاید تغییرِ روندِ بازیِ یونایتد، یا تغییرِ مربی، و عادت کردنِ ممفیس به لیگ برتر و اصلاحِ رویکردِ حرفه‌ایش به فوتبال در نهایت از این استعدادِ بزرگ یک ستاره بسازد. اما چیزی که فعلا از ممفیس به یاد داریم آن نمایشِ فاجعه‌بار است در استادیوم بریتانیا مقابلِ استوک و آن ضربه‌یِ سری که به قولِ ایان رایت بدترین ضربه‌یِ سرِ ممکن بود و منجر به گلِ اول استوک شد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-01-06 16:15:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر