فهرست
یادداشت ویژه «سید لو»: بنیتس راه حل نبود، هرگز هم نبوده
یادداشت ویژه «سید لو»: بنیتس راه حل نبود، هرگز هم نبوده

یادداشت ویژه «سید لو»: بنیتس راه حل نبود، هرگز هم نبوده

سید لو
فلورنتینو پرس، رئیس رئال مادرید، دوشنبه شب وقتی در کنفرانسی مطبوعاتی خبر اخراج بنیتس را اعلام کرد، قبول نکرد که پاسخ خبرنگاران را بدهد. شاید دلیلش این بوده که چیز جدیدی برای گفتن نداشته است. شاید هم نمی خواسته با این سوال رو به رو شود که چرا؟ بعد از 6 هفته این اولین کنفرانس مطبوعاتی بنیتس برای اعلام یک خبر بود. در کنفرانس قبلی او توضیح داد که کمپینی علیه رئال و بنیتس وجود دارد و او نمی خواهد سرمربی اش را اخراج کند.
در ماه مارچ هم پرس کنفرانسی مطبوعاتی برگزار کرد تا اطلاع رسانی کند که برنامه ای برای اخراج آنچلوتی ندارد و رسانه های می خواهند تیم را به حاشیه ببرند. دو ماه بعد او آنچلوتی را اخراج کرد. از او پرسیدند که چرا اجازه داده سرمربی ایتالیایی برود و او در جواب گفت:«نمی دانم». اما وقتی او همین کار را با بنیتس کرد دیگر هیچ کس نپرسید چرا.
این اتفاق معمولا در مادرید می افتد. اما موضوع اینجاست که بنیتس از ابتدا هم سرمربی اشتباهی برای مادرید بود. در کنفرانس مطبوعاتی پرس تنها یک دقیقه و نیم درباره بنیتس صحبت کرد. مربی ای که در مراسم غایب بود و حتی به او خبر هم داده نشده بود. بعد از آن به طور کامل از زیدان گفت. بیشتر از فرد جدید و هیچ درباه فرد قدیمی! طوری رفتار می کرد که انگار بنیتسی وجود نداشته و ندارد. اما واقعیت این است که بنیتس بود، اما خاطرات خوش با او کم بود.
پرس حتی چندی پیش درباره بنیتس گفته بود که او راه حل است. او گفته بود که باید به بنیتس زمان داد و او کارش را تازه شروع کرده است. اما به او وقت نداد و 7 ماه بعد از استخدامش، او را اخراج کرد. پرس از ابتدا هم درباره بنیتس شک داشت و حتی او گزینه اول هم نبود. همان طور که خبر آمد او جای دیگر به دنبال مربی بوده است. تعجبی نداشت که زیدان روی کار آمد و پرس گفت اینجا خانه توست. شاید حتی کمی دیر هم شده بود.
شاید بنیتس بتواند از این موضوع ناراحت باشد که اگر قرار بود او اخراج شود، چرا حداقل پرس نگذاشت وقتش برسد و به حرفی که خودش زد عمل نکرد. بنیتس مربی ای است که نیاز به در اختیار داشتن کنترل یک باشگاه دارد و در برنابئو این امکان وجود ندارد. او آمد که ساختار کلی را پیش ببرد، نه ساختار ایجاد کند. اما وقتی ساختار باشگاه مشکل داشت، او بود که تاوانش را داد.
برای بنیتس وظیفه سختی بود. وظیفه ای که هر لحظه منتظر بودیم که با شکست مواجه شود. او ترکیبی را به دست گرفت که بازیکنان بزرگش از رفتن آنچلوتی ناراحت بودند. او را دوست داشتند، اما اندازه یک نامادری. او حتی رابطه خوبی هم با بازیکنان نداشت و چریشف هم این موضوع را تائید کرد.
پرس معتقد بود که آنچلوتی تمرینات سختی برای بازیکنان در نظر نمی گیرد و به نظرش این تیم نیاز به یک رهبر داشت تا یک دوست. او سعی کرد دوستی اش را با بیل افزایش دهد و او را رهبر تیم کند. به همین دلیل در ولز با او صحبت کرد و گفت که قرار است تو نقش یک شماره 10 را داشته باشی. وقتی در پاسخ این سوال که آیا رونالدو بهترین بازیکن دنیاست بنیتس نتوانست بگوید بله، باید حدس می زدیم که خبرهایی در راه است. بازیکنان نقاط ضعف مربی شان را فهمیدند و این دیگر مشکلی بود که برای بنیتس پیش آمد. نتایج هم ضعیف و غیر قابل قبول بود. مادرید مقابل هیچ تیمی نتوانست 90 دقیقه فوتبال خوبی ارائه دهد. مشکل دفاعی بودن بنیتس نبود. خیلی ساده است، تیم او حتی در فاکتورهایی که هیچ وقت بد نبوده هم خوب نبود.
او کلاسیکو را با ترکیبی که به او تحمیل شده بود 4 بر صفر باخت. اگر فکر می کرد استفاده از این ترکیب برایش امنیت می آورد، کاملا اشتباه فکر کرده بود. همیشه نجات های کوتاه و آنی راه حل های خوبی نیستند. اما بنیتس مدام امیدوار بود که با این اتفاقات نجات پیدا کند. بعد از آن به طرز عجیبی پرس صحبت کرد و گفت مربی اختیار دارد از هر بازیکنی می خواهد استفاده کند. چرا باید این موضوع مطرح می شد؟
خامس رودریگس دلیل اختلاف رئیس و مربی بود. گفته می شد که او مانند بیل است و آینده رئال خواهد بود. اما بنیتس قانع نشد. مقابل والنسیا نه ایسکو و نه خامس حتی یک دقیقه هم بازی نکردند. وقتی نتیجه 2 – 2 شد اوضاع بدتر هم شد. به نظر بنیتس از روز قبل این تصمیم را گرفته بود که به آن ها بازی ندهد. همان جایی که صحبت کرد و گفت مشکل تیم در حمله است. پیام او اما تغییر کرد. هفته قبلش او پیش پرس رفت تا توضیح دهد که کمپینی علیه او ایجاد شده است. او هم مانند آنچلوتی و مربی های قبلی گفت که به دنبال تعادل است. این ها از نظر بنیتس مشکلات بود. اما نمی دانست که خود او تبدیل به مشکلی شده بود که تیم قبلا نداشت. او دیگر راه حل نبود. او هرگز هم نبوده است. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-01-06 20:02:14
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر