فهرست
حمله عابدینی به منتقدان اصلاح اساسنامه/ متهم کنندگان بیمارند!
حمله عابدینی به منتقدان اصلاح اساسنامه/ متهم کنندگان بیمارند!

حمله عابدینی به منتقدان اصلاح اساسنامه/ متهم کنندگان بیمارند!

امیر عابدینی  درباره انتقاداتی که از انجام بی سر و صدا و مخفیانه اصلاحات اساسنامه توسط فدراسیون فوتبال صورت گرفته، گفت: مگر می‌شود اصلاحات را مخفیانه و یواشکی انجام داد؟ آنها که همینطوری بدون دلیل متهم می‌کنند، بیمارند! از اعضای مجمع کسانی که نسبت به این موضوع انتقاد دارند، نامه بزنند و بگویند چرا دارند اصلاحات را انجام می‌دهند. اگر هم قانع نشدند، در مجمع به اصلاحات اساسنامه رای ندهند. در هر صورت هیچکس حق ندارد در این ارتباط تهمت بزند.
 انتقاد به یکی از بندهای اساسنامه مبنی بر بالا بردن سن رئیس فدراسیون و کاندیدها: من این موضوع را از شما می‌شنوم ولی منتقدان از کجا می‌دانند که این بالابردن سن برای کفاشیان است؟ شاید این افزایش سن کاندیداها برای من یا برای محمد دادکان و دیگران باشد! شما به روسای فدراسیون سایر کشورها نگاه کنید. ما در کشورهای دیگر قید سنی برای رئیس نداریم. همانطور که برای بازی کردن بازیکنان سن خاصی مشخص و تعیین نشده است. چرا باید مدیران با تجربه را کنار بگذاریم؟ چرا فکر می‌کنیم اگر یک نفر ۷۰ ساله شد از کار افتاده است؟! مدیریت کلان می‌طلبد که آدمهای باتجربه را کنار نگذاریم.
 فدراسیون به دنبال تغییر ریاست مجمع و انتقال آن از وزیر به علی کفاشیان است و این بندر در اصلاحات اساسنامه قید شده: مهرماه سال گذشته بود که نمایندگان فدراسیون فوتبال با نمایندگان فیفا جلسه‌ای داشتند تا ایرادات اساسنامه اصلاح شود. ایرادهایی که فیفا گرفته بود، منطقی بود و ما با آنها چالش‌هایی را داشتیم. فیفا تاکید داشت که وزیر نباید در مجمع رئیس باشد و حق رای ندارد ولی ما توضیح دادیم که چنین چیزی ممکن نیست. وزیر در مجمع حق رای دارد مگر اینکه در جلسه حاضر نشود. به هر حال چانه زنی ما با فیفا کار سختی بود ولی جا افتاد. فیفا حتی به تعداد نایب رئیسان پیشنهادی توسط رئیس فدراسیون ایراد گرفته بود و تاکید داشت رئیس باید در مجمع، به جای یک گزینه، دو نفرا را به عنوان نایب رئیس مشخص کند تا در مجمع به رای گذاشته شود.
     
آی اسپورت
2016-01-06 20:29:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر